Diagnostyka

Seria łożysk kulkowych BNEQARTET o długiej żywotności uzupełniona o większe rozmiary

By  | 

Prawie dwa lata po wprowadzeniu na rynek łożysk kulkowych poprzecznych o długiej żywotności BNEQARTET, firma NSK uzupełnia serię o nowe warianty o średnicy zewnętrznej do 120 mm. Łożyska produkowane ze specjalnego stopu stalowego zapewniają dwa razy dłuższą żywotność w porównaniu do produktów standardowych.

BNEQARTET_300

Fot 1. Seria produktów BNEQARTET NSK o długim okresie eksploatacji została uzupełniona o łożyska poprzeczne o średnicy zewnętrznej do 120 mm.

Seria NSK BNEQARTET została pierwotnie opracowana jako solidne łożyska bębnów wykorzystywanych w pralkach ładowanych od przodu, które podlegają niezrównoważonym obciążeniom. Obecnie coraz wyższy popyt na pralki o zwiększonych wymiarach bębnów generuje większe zapotrzebowanie na łożyska o poprawionej obciążalności i wydajności.

Specjaliści ds. materiałów w firmie NSK opracowali specjalną stal o poprawionym składzie stopowym, która skutecznie zabezpiecza przed powstawaniem i propagacją pęknięć oraz wgłębień na bieżniach łożysk. Szczególną uwagę zwrócono również na zmęczenie toczne objawiające się podpowierzchniowymi uszkodzeniami mikrostruktury, mogącymi prowadzić do łuszczenia powierzchni – aby wyeliminować ten problem wykorzystano do produkcji wyjątkowo czysty stop stali.

Oprócz pralek ładowanych od przodu, łożyska poprzeczne z serii BNEQARTET szczególnie dobrze sprawdzają się we wszystkich systemach i maszynach przemysłowych poddawanych dużym obciążeniom oraz działających w zanieczyszczonych lub bardzo wilgotnych środowiskach pracy.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji –
zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:

www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *