Wydarzenia

Solaris z prestiżową nagrodą Global Market Champion of the Year 2018

By  | 

Solaris Bus & Coach otrzymał prestiżową nagrodę Global Market Champion of the Year 2018, przyznawaną przez Emerging Europe, londyński Think-Tank zaangażowany we wspieranie rozwoju społecznego i gospodarczego krajów Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Jak zapewnia organizator przedsięwzięcia, Emerging Europe Awards przyznawane są, by wyróżnić te przedsiębiorstwa i organizacje, które przyczyniają się do dalszego rozwoju Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, jako regionu o największym potencjale społeczno-gospodarczym.

„Jeśli wschodząca Europa ma w pełni wykorzystać swój potencjał, region potrzebuje silnych firm, które są nie tylko wybitne na swoich rynkach lokalnych, ale także są silne na arenie międzynarodowej, sprzedają lub dystrybuują swoje produkty na rynki całego świata” – powiedział Richard Stephens, dyrektor konkursu.

Podczas gali wręczono statuetki w kilku kategoriach obejmujących, m.in. obszar badań i rozwoju („Research and Development Initiative of The Year”), a także inwestycji zagranicznych („FDI Project of the Year”). Solaris Bus & Coach otrzymał nagrodę w kategorii „Global Market Champion of the Year 2018” za „skuteczną działalność i niebagatelny wpływ na krajową i międzynarodową scenę”. Jury konkursu, wybierając zwycięzcę, brało pod uwagę m.in. wielkość zatrudnienia, skalę działalności, a także wielkość produkcji.

W podpoznańskiej fabryce Solarisa wyprodukowano już ponad 16.000 autobusów, które jeżdżą w 32 krajach i ponad 700 miastach w całej Europie. Firma zatrudnia około 2500 osób, a Solaris Urbino 12 electric otrzymał nagrodę Bus of The Year 2017, będącą najważniejszym trofeum przyznawanym w branży motoryzacyjnej. Co ważne, nagroda ta po raz pierwszy powędrowała do producenta autobusów w tej części Europy; pierwszy raz otrzymał ją także pojazd napędzany elektrycznie.

„Cieszymy się bardzo z otrzymania tak prestiżowej nagrody. Jesteśmy dumni, że Solaris jest marką rozpoznawaną i docenianą globalnie. Statuetka „Global Champion of the Year” jest tego wspaniałym potwierdzeniem i daje nam miejsce w ścisłej czołówce europejskich przedsiębiorstw obok takich marek, jak Amazon czy Siemens. To wyjątkowy rok dla naszej firmy, która stała się europejskim liderem na rynku elektromobilności i pojazdów nisko i bezemisyjnych – w 2017 roku produkcja eksportowa firmy wyniosła ponad 70%” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A. podczas odbierania nagrody.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *