Automatyka i mechanika

Standardowe i specjalne łożyska NKE do wymagających zastosowań

By  | 

NKE Austria GmbH prezentuje na tegorocznych targach Motion, Drive & Automation w Hanowerze standardowe i specjalne łożyska do wymagających zastosowań, takich jak napędy mechaniczne i elektryczne, pompy i sprężarki oraz maszyny rolnicze. Na targach zostanie zaprezentowany także nowy dział „Advanced Engineering“, w którym np. łożyska specjalne będą rozwijane w ścisłej współpracy z użytkownikami.

Łożyska toczne w wielu zastosowaniach odgrywają kluczową rolę i muszą spełniać wysokie wymagania. Na potrzeby wymagających zastosowań w maszynach rolniczych, napędach mechanicznych i elektrycznych, pompach i sprężarkach, a także pojazdach szynowych i elektrowniach wiatrowych NKE oferuje takie rodzaje łożysk, jak łożyska walcowe, baryłkowe, stożkowe, kulkowe skośne, kulkowe zwykłe i czteropunktowe oraz wykonywane według życzenia klienta łożyska specjalne. Wszystkie łożyska podlegają surowej kontroli jakości i są sprawdzane przy użyciu nowoczesnych procedur kontrolnych i pomiarowych. Szczególnie mocną stroną działających w Steyr specjalistów w dziedzinie łożysk tocznych są jednorzędowe łożyska walcowe. Ten rodzaj łożysk wyróżnia się wysokim poziomem ekonomiczności i bezpieczeństwa eksploatacji. Są one produkowane w siedzibie w Steyr na potrzeby szerokiego wachlarza zastosowań w ponad 3.000 wersji, z krótkimi czasami realizacji zamówień.

NKE rozwija i wykonuje łożyska specjalne w ścisłej współpracy z ich użytkownikami. Korzystają oni z osiągnięć nowego działu „Advanced Engineering“, w którym najnowsze wyniki prac badawczo – rozwojowych są przekładane na praktyczne zastosowania. Dział ten został utworzony w ramach udziału hiszpańskiego dostawcy przemysłu motoryzacyjnego Fersa Bearings S.A. w firmie NKE, dla całej grupy przedsiębiorstw, która obecnie posiada trzy zakłady produkcyjne, pięć centrów dystrybucji i trzy ośrodki badawczo – rozwojowe. Poza rozwijaniem produktów NKE oferuje ich użytkownikom szeroki zakres usług w zakresie doradztwa technicznego, wsparcia projektowego, obliczeń technicznych, certyfikacji oraz szkoleń.

NKE na targach:
Targi Hanowerskie / Motion, Drive & Automation w dniach 24 – 28 kwietnia 2017, Hanower, Niemcy: hala 22 stanowisko A30

Informacje o NKE Austria GmbH:
NKE Austria GmbH to uznany producent wysokiej jakości łożysk, mający swoją centralę w Steyr, w Austrii. Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1996 przez grupę starszych rangą pracowników ówczesnej firmy Steyr Wälzlager. Od roku 2016, hiszpański producent łożys Fersa Bearings, działający w obszarze przemysłu motoryzacyjnego, posiada 49% udziałów w NKE. NKE produkuje zarówno łożyska standardowe, jak i łożyska specjalne, dla wszystkich zastosowań przemysłowych. Baza techniczna, prace nad rozwojem produktów, produkcja i obróbka wykańczająca komponentów, montaż, zapewnienie jakości, logistyka, sprzedaż i marketing są skoncentrowane w centrali w Steyr. Zakład uzyskał certyfikat zgodności z ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz z OHSAS 18001. Szeroki wachlarz oferowanych łożysk dostępny jest ze składów magazynowych lub na zamówienie, przy zachowaniu krótkich terminów realizacji zamówień. Oferta obejmuje również produkty i rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Poza nieustannym rozwijaniem poszczególnych produktów i techniki ich zastosowań, NKE zapewnia także pełen zakres usług technicznych, doradczych, dokumentacyjnych i szkoleniowych. Produkty NKE dystrybuowane są poprzez sieć 12 biur przedstawicielskich i ponad 240 dystrybutorów znajdujących się w 60 krajach.

Kontakt:
NKE Austria GmbH
Im Stadtgut C4
A-4407 Steyr, Austria
Tel.: +43 7252 86667
Faks: +43 7252 86667 59
E-Mail: office@nke.at
Internet: www.nke.at

Kontakt z Biurem PR:
TPR International
Pani Christiane Tupac-Yupanqui
PO Box 11 40
D-82133 Olching, Niemcy
Tel: +49 (0)8142 44 82 301
Email: c.tupac@tradepressrelations.com
Internet: www.tradepressrelations.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *