Wydarzenia

Subcontracting ITM Meetings w gronie siedmiu wyróżnionych imprez organizowanych przez EEN

By  | 

Na dorocznej konferencji analizującej działalność sieci Enterprise Europe Network, która odbyła się w dniach 20-22 listopada 2017 w Tallinie, podsumowano efekty wydarzeń organizowanych przez EEN w 2016 roku. Spośród 324 organizowanych przez ośrodki EEN imprez wybrano 7 najlepszych wydarzeń – wśród nich znalazły się targi Subcontracting wraz z Subcontracting ITM Meetings!

Metody organizacji wyróżnionych wydarzeń zaprezentowano na konferencji jako przykłady dobrych praktyk, na których warto się wzorować. Poniżej przedstawiamy kategorie wyborów i uzyskane wyniki:

• Największa ilość spotkań przypadająca na jednego uczestnika: 18.7
• Największa ilość uczestników: 1364 z największej ilości krajów: 59
• Najwięcej uczestników B2B: 760 i najwięcej spotkań: 3 326
Największy udział uczestników aktywnie wybierających partnerów: 79%
• Największy udział uczestników poprzedniej edycji, którzy zarejestrowali się na kolejną: 61,6%
• Największa ilość mailingów: 67 i rezygnacji z niedopasowanych spotkań:107%
• Najwyższa zwrotność odpowiedzi na ankietę badania satysfakcji ze spotkań: 100%

W zaszczytnym gronie znalazły się spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings 2016, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, przy współpracy z członkiem EEN – Poznańskim Parkiem Naukowo-Technicznym Fundacji UAM.

Poznańskie spotkania matchmakingowe zdobyły tytuł najlepszego wydarzenia w kategorii związanej z aktywizacją uczestników. W prawdziwym biznesie nikt nie czeka na księcia z bajki. Partnera biznesowego najlepiej wybrać świadomie i własnoręcznie. Aż 79% uczestników Subcontracting ITM Meetings postanowiło aktywnie zaprosić partnerów do spotkań zamiast biernie czekać na zaproszenie. Barbara Kamińska, Koordynator Spotkań Kooperacyjnych odbywających się w Poznaniu, pytana o źródło swojego sukcesu bez wahania wymienia 3 najważniejsze powody:

• „Korzystanie z podpowiedzi doświadczonych kolegów z EEN: Thomasa Roeblreitera
z wiedeńskiego FFG i Grzegorza Cieśli z poznańskiego PPNT.
• Wykorzystywanie każdego kontaktu do edukowania uczestników, w jaki sposób spożytkować potencjał matchmakingu, czyli jak opisać własną firmę i jak dobrze dobrać partnerów do spotkań.
• Uwielbiam to robić. 🙂

Dowodem na skuteczność spotkań kooperacyjnych jest ich dynamiczny rozwój. W edycji 2016 odbyło się 290 spotkań, w których wzięło udział 76 uczestników z 10 krajów. Podczas Subcontracting ITM Meetings 2017 przeprowadzono już 322 spotkania wśród 117 uczestników z 15 krajów.

Spotkania kooperacyjne to rodzaj przemysłowego biura matrymonialnego, które w wygodny sposób pomaga pożenić ofertę biznesową z oczekiwaniami zamawiającego. Tyle, że zamiast wieku, wymiarów i zainteresowań partnerzy dobierają się według sposobu wykonania, możliwości produkcyjnych czy posiadanych certyfikatach.

Kolejne spotkania SUBCONTRACTING ITM MEETINGS odbędą się 6-7.06.2018. Zapraszamy do rejestracji na www.subcontracting-itm-meetings-2018.b2match.io. Od 2013 roku spotkania kooperacyjne są nieodłączną częścią bloku największych targów przemysłowych w Centralnej i Środkowo-Wschodniej Europie. W przyszłym roku, w dniach 5-8.06.2018 roku pięć wydarzeń targowych: ITM POLSKA, SUBCONTRACTING, FOCAST, 3D SOLUTIONS i MODERNLOG będzie wprowadzać swoich uczestników na drogę do przemysłu 4.0.

SUBCON PASEK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *