Automatyka i mechanika

SuperTrak – system transportu przemysłowego

By  | 

Transport cieczy – szybszy i bez rozlewania
System transportu przemysłowego B&R pozwala przewozić ciecze szybko i bez rozlewania, tym samym zapewniając zwiększoną produktywność. SuperTrak to jedyny dostępny na rynku system z technologią przeciwdziałania ruchom cieczy w zbiorniku. Technologia ta tłumi drgania na swobodnych powierzchniach, zapobiegając przelaniu się cieczy poza krawędzie zbiornika podczas transportu.

Żadnych wycieków z otwartych pojemników
Termin „sloshing” jest używany do opisu zachowania cieczy w przewożonych pojemnikach. Specjalnie zaprojektowane profile ruchu zapobiegają powstawaniu dodatnich sprzężeń zwrotnych na powierzchni cieczy, dzięki czemu pozostaje ona niezmącona podczas transportu. Pozwala to ograniczyć do minimum czasy przestojów i zwiększa wydajność operacji przemieszczania otwartych pojemników.

Wyższa prędkość produkcji
Minimalizacja drgań na powierzchni cieczy jest szczególnie ważna w branży opakowań. Im skuteczniejsze przeciwdziałanie zjawisku sloshingu, tym szybszy transport produktów. Zaawansowana technologia „anti-sloshing” firmy B&R zapobiega również tworzeniu się pęcherzyków powietrza i piany. Przerwy wymagane na uspokojenie wzburzonej cieczy zostają całkowicie wyeliminowane lub istotnie skrócone, co znacząco poprawia wydajność linii pakującej.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *