Przemysł 4.0

Świadome zarządzanie – zużycie mediów pod pełną kontrolą

By  | 

Wraz z nadejściem kolejnej już ery rozwoju techniki produkcyjnej, określanej mianem   4 rewolucji przemysłowej, w której znaczenia nabiera tzw. IoT (Internet Rzeczy) – przenoszący inteligencję urządzeń do wyższego poziomu zarządzania z wykorzystaniem przestrzeni i mocy świata cyberprzestrzeni – obserwujemy ogromne zainteresowanie inwestorów rozwiązaniami wspierającymi inteligentne zarządzanie wytwórczymi procesami technologicznymi oraz rozwiązaniami wspierającymi zarządzanie zużyciem mediów niezbędnych w tych procesach.

W myśl zasady, że nie uda się wpłynąć na czynnik, którego nie można zmierzyć Apator Control oferuje kompletne rozwiązanie integrujące urządzenia pomiarowe mediów, produkowanych pod marką Apator, w jeden kompletny system monitorowania o nazwie moniTorus i jego rozszerzenie funkcjonalne, stanowiące moduły inteligentnej predykcji (przewidywanie, zapobieganie, sterowanie) o nazwie moniTorus PLUS.

System moniTorus działa w środowisku chmurowym, administrowanym przez służby techniczne Apator, dzięki czemu inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z obsługą informatyczną. System umożliwia kontrolę parametrów oraz ciągły monitoring zużycia energii elektrycznej, wody, ciepła czy gazu.

MoniTorus, to nowoczesność w przyjaznym wydaniu, system wskazuje newralgiczne miejsca i punkty w przedsiębiorstwie, których optymalizacja jest wymagana do obniżenia bieżących kosztów i zaplanowania wydatków w przyszłości. Informacje przedstawiane są w postaci odczytów lub raportów. Mogą być również wyświetlane na tle dedykowanej wizualizacji linii produkcyjnej lub budynku fabryki, gdzie zainstalowane zostały urządzenia pomiarowe. System pozwala analizować wiele danych jednocześnie, a także umożliwia ich obserwowanie i raportowanie z niemal każdego miejsca na świecie, dzięki temu możliwa jest błyskawiczna reakcja na zaistniałe sytuacje alarmowe.

MoniTorus zbudowany jest w oparciu o sprawdzone elementy, przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych. Kluczem do sukcesu, jaki odnosi, jest jego wysoka jakość, precyzja pomiarów i sprawdzona na kilku tysiącach użytkowników niezawodność. Wszystkie urządzenia pomiarowe produkowane przez grupę Apator (liczniki energii elektrycznej i pozostałych mediów) wyposażone mogą być w bezprzewodowe interfejsy komunikacyjne dla sieci Ethernet lub GSM, dzięki czemu pozwalają na łatwą instalację i integrację w system nawet w najtrudniejszych warunkach. Dostęp do danych oraz raportów realizowany jest przy pomocy przeglądarki internetowej.

moniTorus2

moniTorus3

MoniTorus to przede wszystkim świadome zarządzanie i skuteczna optymalizacja przynoszące wymierne korzyści finansowe. Dodatkowo system jest proekologiczny, to inteligentny doradca, usprawniający zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie.

moniTorus1

Rozszerzeniem funkcjonalności podstawowej jest personalizowane rozwiązanie o nazwie moniTorus PLUS, umożliwiające przewidywanie zdarzeń, zapobieganie ich występowaniu oraz sterowanie urządzeniami je powodującymi. Jego kluczowym zastosowaniem jest integracja z systemami sterowania maszyn i procesów produkcyjnych, dająca pełne możliwości zarządzania efektywnością energetyczną.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *