Robotyka / Sterowanie

Swobodnie konfigurowane roboty przemysłowe firmy igus już od 5000 euro

By  | 

Firma igus poszerza modułowy system niedrogich robotów i na targach hanowerskich 2017 zaprezentowała rozwiązania stosowane w jej własnych zakładach produkcyjnych.

Łatwe konfigurowanie oraz ekonomiczna automatyzacja – podczas targów hanowerskich 2017 firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych, zaprezentowała nowe elementy z rodziny robolink do indywidualnego konfigurowania robotów. Oprócz kompletnych ramion robotów o zoptymalizowanej konstrukcji, zapewniającej jeszcze większą swobodę ruchu, zwiększona stabilność oraz udźwig do 8 kilogramów, firma igus zaprezentowała aplikację „robolink designer” umożliwiającą łatwe i szybkie konfigurowanie ramienia robota dostosowanego do indywidualnych wymagań.

Opracowując rodzinę produktów robolink firma igus postawiła sobie za cel przygotowanie oferty niedrogich elementów z bezsmarowych i bezobsługowych tworzyw, dzięki którym użytkownicy mogą zamawiać indywidualne systemy składające się z przegubów, przekładni, silników i łączników – zarówno w postaci zestawów do samodzielnego montażu, jak i w pełni zmontowanego, przegubowego ramienia. Na targach hanowerskich 2017 firma igus zaprezentowała nowy 5-osiowy zestaw robotyczny o zoptymalizowanej konstrukcji, który jest też dostępny jako gotowe, fabrycznie zmontowane ramię. Na swoim stoisku, firma igus zaprezentowała gotowe do podłączenia ramię robota, o zwiększonej swobodzie ruchu oraz większej stabilności, wykonujące czynności związane z produkcją.

Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca jeszcze większą swobodę ruchu oraz stabilność – dowolnie konfigurowalne ramiona robotów robolink do indywidualnie projektowanej, niedrogiej automatyki. (Źródło: igus GmbH).

Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca jeszcze większą swobodę ruchu oraz stabilność – dowolnie konfigurowalne ramiona robotów robolink do indywidualnie projektowanej, niedrogiej automatyki. (Źródło: igus GmbH).

Firma igus oferuje kompletne rozwiązania w ekonomicznych wersjach z czterema albo pięcioma stopniami swobody oraz w dwóch wielkościach.

„Dzięki tym rozwiązaniom, oferujemy użytkownikom produkty klasy przemysłowej, które przetestowaliśmy we własnym laboratorium, a nawet stosujemy w pracującym 24 godziny na dobę systemie przenoszącym pick-and-place w naszym zakładzie produkcyjnym,” objaśnia Martin Raak, manager produktów w dziale robolink firmy igus. „Większa wersja ramienia robota o nośności do ośmiu kilogramów, gotowa do podłączenia, kosztuje od 3200 euro a wraz z ekonomicznym systemem sterowania około 5000 euro.” Ramię może współpracować np. z systemem sterowania firmy Commonplace Robotics (CPR). System ten jest wyposażony w łatwe w użyciu oprogramowanie, pozwalające na sterowanie ramionami robotów robolink D o czterech lub pięciu stopniach swobody, a do zainstalowania wymaga tylko zewnętrznego komputera. Nawet mniejsza wersja ramienia przegubowego robolink D, o maksymalnej nośności cztery kilogramy, może z łatwością wykonywać czynności związane z szybkim przenoszeniem przedmiotów o masie do 500 gramów”.

Łatwe konfigurowanie robotów on-line
Nowa aplikacja „robolink designer” pozwala przy użyciu intuicyjnego interfejsu CAD wybierać krok po kroku poszczególne elementy. Dzięki temu, klienci mogą łatwo i szybko skonfigurować indywidualne ramię robota od pierwszej osi po narzędzie. „Długość ramienia można dobierać w dużym zakresie, dzięki czemu można dostosować robota do obszaru roboczego, w którym ma pracować,” objaśnia Martin Raak. „Oprogramowanie, które można uruchomić także na tablecie, pozwala między innymi na graficzne symulowanie ruchu przegubów obrotowych.” Po zakończeniu konfigurowania, oprogramowanie generuje listę części i umożliwia bezpośrednie składanie zamówień w firmie igus.

Podpisy pod ilustracjami:

Rys. PM1517-1
Zoptymalizowana konstrukcja zapewniająca jeszcze większą swobodę ruchu oraz stabilność – dowolnie konfigurowalne ramiona robotów robolink do indywidualnie projektowanej, niedrogiej automatyki. (Źródło: igus GmbH).


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *