Przemysł 4.0

System e-prowadnika z modułem zig-zag.

By  | 

Tylko dziesięć dni roboczych od skonfigurowania do wysyłki indywidualnego systemu e-prowadnika do zastosowań pionowych.

Dzięki składanej konstrukcji e-prowadnika, przystosowanemu do układania w standardowym koszu zig-zag, firma igus oferuje rozwiązanie do zastosowań pionowych, które zajmuje niewiele miejsca i ma przystępną cenę. Ze względu na modułową budowę, e-prowadnik może być skonfigurowany jako zig-zag zgodnie z indywidualnymi wymaganiami oraz szybko dostarczony. Tym samym, pozwala na tworzenie dobrze przemyślanych systemów doprowadzania energii oraz przesyłania danych na potrzeby techniki teatralnej, oświetleniowej, magazynowej, a także hydraulicznych pomostów roboczych.

W najznakomitszych teatrach i operach, takich jak Royal Theatre w Londynie, opera w Barcelonie czy Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, a także podczas wielu inscenizacji musicali nieodzowne są spektakularne scenografie oraz efektowne oświetlenie. Potrzebna do tego technika sceniczna oraz reflektory są najczęściej przemieszczane w kierunku pionowym. Niezawodne przesyłanie danych i energii do tych urządzeń wymaga także prowadzenia przewodów w górę. Ponadto, stawiane są dodatkowe wymagania dotyczące możliwie najcichszego ruchu w pionie, czy estetycznego prowadzenia wielu przewodów w bardzo ograniczonej przestrzeni.
Z myślą o obu sytuacjach firma igus GmbH opracowała wyrafinowane rozwiązanie, składany e-prowadnik umożliwiający bezpieczne prowadzenie wszystkich przewodów, który można ułożyć w znormalizowanym, zajmującym niewiele miejsca koszu. Gdy pomost znajduje się w dolnym położeniu, e-prowadnik jest ułożony w koszu. Gdy natomiast pomost podnosi się, e-prowadnik rozkłada się i podąża za ruchem – na wysokość do 30 m. Ocynkowany kosz można dyskretnie połączyć z elementami sceny lub przymocować do ruchomych modułów oświetleniowych. Gdy sztankiet jest opuszczany, e-prowadnik rozkłada się odpowiednio do dołu. Na życzenie pojemnik może być pomalowany czarną farbą o małym współczynniku odbicia światła lub w innych kolorach.

Modułowość pozwalająca na obniżenie kosztów
Dodatkową zaletą systemu jest modułowość. Dotychczas kosze były oferowane pojedynczo lub w małych seriach, natomiast teraz, ze względu na modułowość systemu, znormalizowany kosz igus może przy niewielkim nakładzie pracy zostać
w ciągu dziesięciu dni skonfigurowany, wykonany i dostarczony za przystępną cenę. Dostępne są moduły o szerokości prowadnika od 75 do 500 milimetrów oraz długości pojemnika od 600 do 3000 milimetrów, natomiast maksymalna wysokość kosza może wynosić 2000 milimetrów. Dzięki temu, przy większości zastosowań nie trzeba już sięgać po kosztowne rozwiązania indywidualne.

W porównaniu do systemów z e-prowadnikiem wciąganym przy użyciu liny używanych do podobnych zastosowań, inteligentna konstrukcja pozwala na cichy ruch pionowy. Ponadto, system jest przystosowany do dużych obciążeń.

Do e-prowadnika jest przymocowany element montażowy z podwójnym grzebieniem. Konfiguracja jako zig-zag może być stosowane z prawie wszystkimi e-prowadnikami z serii E2 i E4, przy czym ze względu na możliwość obustronnego otwierania, seria E4 pozwala na łatwiejszy montaż i wypełnianie. Standardowy kosz idealnie nadaje się do transportowania fabrycznie zmontowanego e-prowadnika. Dzięki temu, moduł może być dostarczany jako kompletny i gotowy do szybkiego podłączenia system readychain, który składa się z e-prowadnika, przewodów chainflex oraz wtyczek.

PM4216-1
Rys.: System zig-zag do zastosowań pionowych: składany e-prowadnik, który można ułożyć w znormalizowanym, zajmującym niewiele miejsca koszu. Dzięki modułowości systemu igus, kosz może być przygotowany przy niewielkim nakładzie pracy i dostarczony za przystępną cenę.
(Źródło: igus GmbH)


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Marek Wzorek
Dyrektor Zarządzający

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Tel.: 22 863 57 70
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 2 950 pracowników na całym świecie. W 2015 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 552 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *