Logistyka produkcji

Szlifowanie bez pyłu – wybieramy odkurzacz do „żyrafy”

By  | 

Chcesz pozbyć się pyłu podczas pracy z „żyrafą”? Potrzebujesz odpowiedniego odkurzacza przemysłowego. Podpowiadamy jak go wybrać, by służył latami.

Praca ze szlifierką do gipsu i gładzi, czyli tzw. żyrafą, zapewnia wygodę i efektywność nieporównywalną ze ścieraniem ręcznym. W przypadku dużych powierzchni to oszczędność czasu, większa wygoda i porządek w miejscu pracy. Wszystko pod warunkiem, że dobierzemy do niej odpowiedni odkurzacz. Czym się kierować?

2_Starmix_ISP_iPulse

Postaw na wydajność

Maszynowe szlifowanie gładzi gipsowych sprawia, że praca przebiega szybko, ale minusem może być pył, który lubi osiadać wszędzie. Jak się go pozbyć? Trzeba pamiętać, że w przypadku „żyrafy” i odkurzacza przemysłowego, najważniejsza nie jest nie wysoka moc, ale  wydajność.

Praca z podłączonym narzędziem emitującym stałe i duże ilości pyłu – nie tylko „żyrafą”, ale też szlifierką do drewna czy betonu – wymaga podłączenia odkurzacza zapewniającego stałą, wysoką wydajność odsysania – mówi Radosław Koźba, product manager w Lange Łukaszuk.

Co wpływa na tą ostatnią? Kluczową rolę odgrywa powierzchnia aktywna filtra oraz jego system oczyszczania, a dopiero w następnej kolejności moc silnika.

Długa i czysta praca

Wśród licznych odkurzaczy można znaleźć modele oferujące system dwufiltrowy o łącznej powierzchni aż 8600 cm² – co jest jedną z największych powierzchni aktywnie filtrujących na rynku. Z kolei dodatkowy system oczyszczania filtrów sprawia, że użytkownik nie musi przerywać pracy aż do chwili wypełnienia się zbiornika.

Proces ten odbywa się za pomocą elektromagnesu, który generuje kilkadziesiąt uderzeń w filtr na każdy cykl czyszczenia. Taki system, obecny na przykład w odkurzaczach firmy Starmix, jest dużo bardziej wydajny niż przedmuchy wstecznym powietrzem – mówi Radosław Koźba.

Dlaczego obecność tych rozwiązań jest tak istotna?

W trosce o sprzęt

W przypadku odkurzaczy z małymi filtrami i bez systemu oczyszczania, praca z „żyrafą” jest niewskazana. Szybko gromadzący się pył może całkowicie zablokować filtr, doprowadzić do przegrzania się, a nawet uszkodzenia silnika wielofunkcyjnego odkurzacza. Warto przy tym pamiętać, że praca z nim i szlifierką oznacza wysoki poziom eksploatacji obu urządzeń.

Dlatego swój wybór warto oprzeć o producentów, który zapewniają długą gwarancję, serwis na miejscu, a przeznaczony do nich osprzęt jest łatwo dostępny – mówi Jacek Sztorc, product manager w Lange Łukaszuk.

3_Starmix_ISC ARD-1425 EWS Compact

Duet na lata

Jak dodaje ekspert Lange Łukaszuk, często zdarza się, że użytkownicy decydują się na zakup odkurzacza i „żyrafy” za jednym razem. W przypadku tego drugiego urządzenia, dużo większą rolę odgrywa kwestia mocy – 1000 W
i więcej. Liczy się również niska waga, która pozwala swobodnie operować narzędziem z rękami w górze.

 

Dobór „żyrafy” do odkurzacza jest dużo prostszy – między innymi dzięki dodatkowym przejściówkom. Te są oferowane na przykład ze szlifierkami Menzer i sprawiają, że sprzęt pasuje praktycznie do każdego modelu odkurzacza – tłumaczy Jacek Sztorc.

Wybierając taki zestaw, należy pamiętać, że to inwestycja na lata. Wysokiej klasy odkurzacz można podłączyć do każdego urządzenia emitującego pył, a także posprzątać nim miejsce pracy, garaż, a nawet wyciągnąć wodę z zalanej piwnicy.


Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej i oświetleniowej. Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *