Napędy i sterowanie

System e-prowadników igus do suwnic

By  | 

Sterowanie guidefast pozwala na niezawodne prowadzenie przewodów sterowniczych do ręcznego sterowania w suwnicach halowych

Coraz więcej firm z tej branży polega na nowoczesnych systemach prowadzenia przewodów w postaci e-prowadników. Dzięki nowemu systemowi e-prowadnika guidefast, firma igus specjalizująca się w tworzywach motion plastics opracowała teraz system zasilania, który może również zapewniać zasilanie ręcznych systemów sterowania w suwnicach halowych. Szybko i łatwo montowany system sterowania guidefast wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni do zabudowy i może być dostosowany do najbardziej zróżnicowanych warunków, dzięki największej gamie przewodów do zastosowań ruchomych.

Podczas gdy systemy e-prowadników stają się standardem w systemach zasilania suwnic portowych, stają się także coraz bardziej popularne w przypadku suwnic halowych. Zalety, w porównaniu ze zwykłymi przewodami zwisającymi, są oczywiste: e-prowadnik chroni przewody znajdujące się w jego wnętrzu, nie są one ściskane i dzięki temu są bezpiecznie prowadzone podczas ruchu. Dotyczy to także ręcznego sterowania suwnicy halowej, gdzie nowy system e-prowadnika guidefast, bezpiecznie przesyła sygnały za pośrednictwem przewodów sterujących. Rynna niezawodnie prowadzi e-prowadnik i przewody, a także ruchome ramię końcowe, nawet przy krótkotrwałym, wysokim obciążeniu rozciągającym. Podobnie, jak w przypadku rynny prowadzącej guidefast do przewodów wózka (urządzenia dźwigowego), sterowanie guidefast może być zamontowane szybko i łatwo: w pierwszym etapie montażu.

Kompletny system sterowania guidefast firmy igus jest łatwy w montażu i bezpiecznie prowadzi urządzenia sterujące szerokiej gamy suwnic halowych (źródło: igus GmbH).

Rynna prowadząca jest mocowana do boku dźwigara suwnicy, aby oszczędzić miejsce. Spawanie konsoli nie jest konieczne. Jest ona zaczepiana i mocowana śrubami do podpory, co pozwala zaoszczędzić dodatkowy czas montażu. Podczas pracy ruchome ramię końcowe może być z łatwością przesuwane i ustawiane przy urządzeniu sterującym, na całej długości dźwigara suwnicy, bez względu na położenie urządzenia dźwigowego, dzięki bezsmarowym i bezobsługowym polimerowym łożyskom kulkowym xiros.

Właściwy przewód do każdego ruchu
Kompletny system sterowania guidefast firmy igus zależy od producenta urządzenia dźwigowego i dlatego może być używany z dźwigiem o dowolnej konstrukcji lub dowolnym urządzeniem obsługowym, zarówno w budynkach, jak i poza nimi. Podczas doboru przewodów, użytkownik może wybrać spośród 1244 przewodów z katalogu chainflex, które zostały zaprojektowane szczególnie do ruchu w e-prowadnikach. Dzięki nowym przewodom wysokiej jakości, z płaszczem zewnętrznym wykonanym z bezhalogenowego TPE, niezawodne działanie suwnic halowych jest zapewniane także w trudnych warunkach, przy bardzo długich odcinkach jazdy lub w bardzo niskich temperaturach, nawet do -35 C, na przykład w mroźniach, nawet przy najmniejszym promieniu gięcia. Firma igus gwarantuje dla wszystkich przewodów 36-miesięczny okres żywotności. Jest to możliwe jedynie dzięki ciągłym testom w warunkach rzeczywistych, w laboratorium testowym firmy igus. Na podstawie wyników można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć okres żywotności oraz temperatury robocze i promień gięcia w jakich mogą być bezpiecznie użytkowane.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:
Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:
Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 2 950 pracowników na całym świecie. W 2015 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 552 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *