Wydarzenia

To była kwitnąca współpraca! Sopro podsumowuje wiosenną edycję Akademii Profesjonalisty

By  | 

Dwie serie szkoleń, dziesięć miast, ponad trzystu uczestników – tak w liczbach można podsumować zakończoną właśnie wiosenną edycję Akademii Profesjonalisty. Tym razem do cyklicznej akcji firmy Sopro dołączyły aż cztery inne marki, dzięki czemu repertuar tematów oraz przekazywanych umiejętności okazał się jeszcze bogatszy!

Kiedy sezon w pełni, a kolejne zlecenia piętrzą się w kalendarzu roboczym, solidne przygotowanie merytoryczne to podstawa w zawodzie wykonawcy. Przepis na wartościowe szkolenia? Szczypta teorii budowlanej, garść wiedzy na temat najnowszych technologii oraz solidna porcja przydatnych umiejętności praktycznych. Przygotowując nową edycję Akademii Profesjonalisty, eksperci firmy Sopro wykorzystali sprawdzoną formułę i… pomnożyli ją przez dwa. W efekcie powstała nie jedna, a dwie, równolegle realizowane serie szkoleń, które przyciągnęły rekordową liczbę uczestników!

Szkolenia wielkiego formatu

Szczególnym zainteresowaniem wykonawców cieszyły się szkolenia z cyklu „Megaformaty”, podczas których mieli oni okazję zagłębić się w tematykę płyt o niestandardowych wymiarach. Oprócz cennych wskazówek na temat montażu tego typu okładzin, uczestnicy mogli wypróbować przy pracy profesjonalne narzędzia glazurnicze marki Raimondi, a także z pierwszej ręki zapoznać się z właściwościami nowych, nieznanych dotąd na polskim rynku formatów płyt gresowych od marki Cerrad.

– Duże płyty podbijają w ostatnim czasie serca architektów i inwestorów, dlatego odpowiednie przygotowanie merytoryczne w tym zakresie stanowi realny atut wykonawców na konkurencyjnym rynku usług – podkreśla Radosław Szczytyński, ekspert firmy Sopro.

Łazienka zawsze w modzie

Tej wiosny to, co nowatorskie, spotkało się z tym, co już doskonale znane i sprawdzone. Z uwagi na ogromne zainteresowanie podczas jesiennej edycji Akademii Profesjonalisty, eksperci Sopro postanowili kontynuować rozpoczęte zeszłej jesieni szkolenia z serii „Nowoczesna Łazienka”. Wraz z przedstawicielami marek I-Drain i Ceramika Paradyż, eksperci Sopro wyjaśniali m.in., jak dobrać właściwe rozwiązanie z szerokiej palety chemii budowlanej producenta, w jaki sposób poprawnie zamontować odpływ liniowy, a także jaką hydroizolację podpłytkową wykonać dla okładzin wielkoformatowych, a jaką dla mozaiki szklanej.

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa

Fachowe szkolenia i warsztaty praktyczne już na stałe wpisały się w kalendarze wykonawców, którzy są świadomi nowinek technicznych oraz stale rosnących wymagań inwestorów. Z potrzeby podnoszenia kwalifikacji zdają sobie sprawę również producenci materiałów i akcesoriów budowlanych.

– Poprzez ścisłą współpracę z naszymi partnerami, jesteśmy w stanie dostarczyć profesjonalistom komplementarną wiedzę o naszych systemach produktowych oraz cały wachlarz praktycznych umiejętności niezbędnych w codziennej pracy zawodowej – wyjaśnia Radosław Szczytyński.

Każdy z uczestników wiosennej edycji Akademii Profesjonalisty otrzymał unikatowy certyfikat, który potwierdza udział w szkoleniach oraz nabyte kwalifikacje. To jednak coś więcej niż suchy dokument – to cenny atut w trakcie rozmów ze zleceniodawcami. Ponadto, wszyscy wykonawcy otrzymali od Sopro komplet materiałów szkoleniowych oraz zestaw akcesoriów przydatnych podczas wiosennych prac glazurniczych.


 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *