Wydarzenia

To już koniec – dziękujemy za Waszą obecność! ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast, 3D Solutions

By  | 

Za nami Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. Przez cztery dni trwania targów bardzo dużo się działo, mnóstwo wydarzeń, spotkań biznesowych, rzesze profesjonalistów odwiedziło pawilony ekspozycyjne. Blok targów ITM Polska to już od kilku lat obowiązkowy punkt w kalendarzu producentów maszyn i nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu, jak również przedsiębiorców poszukujących innowacji dla swoich przedsiębiorstw. Dziękujemy wystawcom i zwiedzającym za aktywny udział w tym wydarzeniu. Liczymy na Państwa obecność w kolejnej edycji w 2019 r!

Tegoroczna ekspozycja obejmowała łącznie 9 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8), w których swoja ofertę zaprezentowało blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 26 krajów. Na targach Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, o sile targów świadczyły liczne rozmowy, efektywne spotkania i podejmowane kooperacje, a tych nie zabrakło w szczególności za sprawą spotkań SUBCONTRACTING ITM MEETINGS. Zarówno zwiedzający jak i wystawcy, chętnie brali udział w zaproponowanych w tym roku wydarzeniach i konferencjach, spośród których szczególnie warto zwrócić uwagę na odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu” czy przygotowaną przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową „Przemysł 4.0 – rewolucja staje się faktem. Czy Polska jest na nią gotowa?”. Z dużym zainteresowaniem spotkały się również warsztaty i pokazy, realizowane m.in. w ramach POLIGONU UMIEJĘTNOŚCI czy warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Ważnym merytorycznie przedsięwzięciem były dyskusje w ramach MM Spekrs Corners, XV FORUM TECHNICZNE INŻYNIERSKIE „Technika w Recyclingu” organizowane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, VII Dzień Mechanika przygotowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich, IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics oraz Technosteel Poland. Świetnie również zostały przyjęte, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieka merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska zapoznając się z tematyką tematów: „Przemysł 4.0” oraz „Druk 3D”.

O tym, jak ważne jest współdziałanie zamiast rywalizacji, można było przekonać się targach Subcontracting, które odbywały się równolegle (5-8.06.2018) w pawilonie 7. Dla uczestników zaplanowano sporo atrakcji: Strefę Warsztat Menedżera oraz Subcontracting ITM Meetings. Przez 3 dni merytorycznych paneli dyskusyjnych poruszono wiele tematów związanych z ideą Przemysłu 4.0. Podczas konferencji „Przewaga dzięki współpracy. Efektywność klastrów – trendy światowe na polskim gruncie”, zorganizowanej z ramienia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego, prelegenci zgodnie podkreślali, że polscy przedsiębiorcy mają się czym chwalić – wiele innowacyjnych produktów czy rozwiązań w niczym nie ustępuje zagranicznym technologiom, jednak bez odpowiedniego wsparcia nie miałyby szans na szerokie dotarcie do potencjalnych odbiorców. Dlatego tak ważna jest współpraca z różnymi podmiotami, gdyż zgodnie z ideą Klastra Obróbki Metali „razem można więcej”. Poruszono również kwestię innowacyjnych technologii i dopasowania się do zmian gospodarczych, jak również proces kształcenia nowoczesnych kadr.

Dużą rolę w budowaniu trwałych relacji biznesowych podczas targów Subcontracting odgrywają też Subcontracting ITM Meetings. Dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna cieszyła się sporym zainteresowaniem – 6 czerwca przeprowadzono 172 spotkania, 7 czerwca odbyło się 115 zamkniętych spotkań, co w efekcie daje nam łącznie 287 spotkań matchmakingowych pomiędzy 100 uczestnikami z 12 krajów. Polskie przedsiębiorstwa są coraz dojrzalsze i w kooperacji i spotkaniach Subcontracting ITM Meetings widzą duży potencjał na bardziej dynamiczny rozwój.

Warto również podkreślić, że ostatniego dnia trwania bloku targów ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions i Focast teren bloku odwiedził p. Minister Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Minister zwiedzał ekspozycję targową, zapoznał się z profilem wystawców oraz najnowszymi technologiami i rozwiązaniami dedykowanymi idei Przemysłu 4,0.

Profesjonalna ekspozycja, atrakcje na stoiskach i świetna komunikacja ze zwiedzającymi sprawiła, że goście odwiedzający targi opuszczali pawilony ekspozycyjne bardzo zadowoleni. Pragniemy podziękować za wielomiesięczne przygotowania do tej wystawy i za Państwa aktywny udział. Cieszymy się, że tworzyli Państwo ten projekt z nami i liczymy, że będą Państwo z nami podczas kolejnej edycji!

Raz jeszcze dziękujemy!!!


KONTAKT DLA PRASY
ITM POLSKA, 3D SOLUTIONS, MODERNLOG, FOCAST
Anna Przygocka
tel. +48 61 869 21 59
kom. 691 031 525
anna.przygocka@mtp.pl

SUBCONTRACTING
Aleksandra Pawlina-Janyga
tel. +48 61 869 23 76
kom. 693 028 109
aleksandra.janyga@mtp.pl


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *