Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Trane zapowiada znaczący postęp w technologii agregatów wody lodowej

By  | 

Trane zapowiada znaczący postęp w technologii agregatów wody lodowej, aby pomóc administratorom budynków w osiągnięciu celów dotyczących zrównoważonego rozwoju. Firma Trane ma teraz najbogatszą ofertę agregatów wody lodowej, wykorzystujących najnowszej generacji czynnik chłodniczy o znikomym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego dostępny obecnie na rynkach Europy.

Firma Trane, czołowy światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu dla budynków, marka Ingersoll Rand, ogłosiła, że cała jej dostępna na rynku Europy oferta chłodzonych wodą agregatów wody lodowej XStream™ i chłodzonych powietrzem agregatów Sintesis™ jest dostępna w sprzedaży z Honeywell Solstice® ze (R-1234ze), najnowszej generacji czynnikiem chłodniczym R-1234ze, o znikomo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

Wiadomość ta oznacza, że Trane będzie obecnie pierwszą w branży firmą oferującą asortyment agregatów śrubowych i odśrodkowych o niskiej i wysokiej prędkości z czynnikiem chłodniczym o bardzo niskim GWP. Nowe rozwiązania wchodzą w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise™, zaprojektowanych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. Dzięki tym produktom właściciele budynków mogą łatwiej osiągnąć swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju bez pogorszenia poziomu bezpieczeństwa, sprawności i niezawodności, gdyż urządzenia w nowej ofercie zapewniają również najwyższą w branży sprawność i zakres temperatur zarówno podczas chłodzenia, jak i ogrzewania.

„W ubiegłym roku wprowadziliśmy agregaty Sintesis eXcellent, które są kompatybilne z czynnikiem R-1234ze. Obecnie firma Trane czyni olbrzymi krok naprzód, oferując właścicielom budynków bogaty i wyjątkowy asortyment urządzeń, które pozwolą polepszyć wyniki w dziedzinie ochrony środowiska, sprawności i niezawodności” – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w Europie. „Trane angażuje się w tworzenie nowych produktów o wysokiej sprawności i przyjaznych dla środowiska, które przekraczają oczekiwania klientów, a jednocześnie pozwalają spełnić cele określone w roku 2014 w ramach naszego globalnego Zobowiązania Klimatycznego. Dostępna w ofercie linia produktów EcoWise jest przykładem realizacji tych zamierzeń”.

Oferta produktów Trane wykorzystujących czynnik R-1234ze obejmuje teraz pełną gamę agregatów śrubowych i wysokiej prędkości agregatów odśrodkowych, przeznaczonych do zastosowań o średniej wydajności od 240 do 1670 kW. Do zastosowań o dużej wydajności do 14 000 kW przeznaczone są agregaty odśrodkowe wykorzystujące czynnik chłodniczy R-1233zd. Łącznie jest to największa oferta agregatów na rynkach europejskich, dostępnych z czynnikami chłodniczymi o znikomym potencjale GWP, odpowiednich do szerokiej gamy zastosowań do kontroli klimatu i chłodzenia procesowego, w hotelach, szpitalach, centrach danych, biurowcach oraz w branży farmaceutycznej, spożywczej i napojów.

TRANE XStream_RTWF

Dzięki nowym agregatom XStream i Sintesis z czynnikiem chłodniczym o znikomym potencjale GWP właściciele i administratorzy budynków mogą liczyć na uzyskanie większej liczby punktów na potrzeby certyfikacji budynku na podstawie środowiskowej oceny budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). W nowych agregatach poprawiono również wydajność ogrzewania na potrzeby zastosowań w instalacjach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), gdyż pełną moc grzewczą można uzyskać przy temperaturze 85°C. Dzięki temu użytkownicy mogą osiągnąć wyższy stopień zrównoważonego rozwoju, poprzez poszerzenie obszaru zastosowań z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych.

Ingersoll Rand w służbie klimatowi

Firma Ingersoll Rand podjęła Zobowiązanie Klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty. Zobowiązanie Klimatyczne Ingersoll Rand obejmuje:

  • Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z produktów o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższej wartości GWP w całym asortymencie do 2030 r.;
  • Zainwestowanie do 2020 roku 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji gazów cieplarnianych; oraz
  • Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

Zobowiązanie Klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Do 2030 r. firma zamierza ograniczyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.

Dodatkowe informacje dotyczące Zobowiązania Klimatycznego Ingersoll Rand dostępne są na stronie internetowej firmy.

TRANE Sintesis RTAF


Informacje o firmach Ingersoll Rand i Trane

Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.


 Informacje o nowej stronie internetowej Trane.eu

Aby uzyskać łatwy dostęp do lokalnych stron europejskich, zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Trane (www.trane.eu). Nowa strona umożliwia szybkie wyszukiwanie istotnych informacji technicznych dotyczących produktów i usług HVAC firmy Trane za pomocą jednej zintegrowanej platformy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *