Nowości produktowe

Transport mrożonych produktów – będzie prościej

By  | 

ANUGA FoodTec 2018: Interroll prezentuje nowy przenośnik do transportu produktów głęboko mrożonych

Przetwarzanie żywności oraz jej przenoszenie, sortowanie i przechowywanie to kluczowe procesy w przemyśle spożywczym, do których firma Interroll oferuje szeroką gamę rozwiązań. Na targach ANUGA FoodTec 2018 w Kolonii w Niemczech, odbywających się w dniach 20-23 marca, będzie po raz pierwszy prezentowała nowe rozwiązania z dziedziny transportu mrożonych produktów.

Nowy system MCP do zastosowania w mroźniach

Nowy system MCP do zastosowania w mroźniach

Nowa modułowa platforma transportowa (MCP) firmy Interroll do systemów schładzania i głębokiego mrożenia, ze zdecentralizowaną technologią napędową RollerDrive, zyskuje obecnie szerszy zakres zastosowań. Systemy logistyki mogą teraz korzystać z beznaporowego transportu produktów (ZPA) w zakresie temperatur do -30°C. Pozwala to zmniejszyć nakład pracy fizycznej w niskich temperaturach i zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy.

Platforma MCP oferuje elastyczną i skalowalną konfigurację bazującą na standardowych komponentach plug-and-play. Dostosowuje się do potrzeb transportowych i oferuje elastyczność w zakresie modernizacji w przyszłości. Korzyścią dla użytkowników końcowych jest niskie zużycie energii, prowadzące do ograniczonych kosztów operacyjnych. Nowe rozwiązanie zostało przetestowane w różnych warunkach i temperaturach otoczenia, okazując się być odpowiednim do pracy również w ekstremalnych temperaturach.

Kolejną ważną cechą są elektrobębny nowej generacji, których ofertę Interroll rozszerza obecnie o wersje o szerszym zakresie średnic. Podczas targów ANUGA FoodTec, firma zaprezentuje najnowsze elektrobębny DM0113 i DM0138. Nowa generacja napędów oferuje szeroką gamę korzyści: mocniejsze osie wałki i łożyska kulkowe zapewniają szczególnie długą żywotność, a wyjątkowo stabilna przekładnia obiegowa umożliwia przeniesienie dużego momentu obrotowego przy małym poziomie hałasu podczas pracy. Wszystkie elektrobębny nowej generacji charakteryzują się najwyższym stopniem ochrony IP69K co oznacza, że mogą być szybciej i łatwiej czyszczone od tradycyjnych motoreduktorów.

Odwiedź stoisko firmy Interroll na targach (Hala 10.1, stoisko 28).

 


Kontakt (Holding)
Martin Regnet
Global PR Manager
Interroll (Schweiz) AG
Via Gorelle 3| 6592 Sant’Antonino | Switzerland
+41 91 850 25 21
media@interroll.com
www.interroll.com


Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest jednym z czołowych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na giełdzie SIX Swiss Exchange od 1997 roku. Dostarcza integratorom systemów i producentom przemysłowym szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: „Rollers” (rolki przenośnikowe), „Drives” (silniki i napędy przenośników), „Conveyors & Sorters” (przenośniki i sortery) oraz „Pallet & Carton Flow” (systemy magazynowe). Rozwiązania firmy Interroll znajdują zastosowanie w systemach pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach oraz w przemyśle spożywczym, tekstylnym, motoryzacyjnym i innych. Produkty firmy są użytkowane przez takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada globalną sieć 32 przedsiębiorstw o sumarycznym obrocie 401,5 miliona CHF. W 2016 roku zatrudniała 2000 pracowników.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *