Nowości produktowe

Uchwyt z wbudowanym zamkiem – seria EBP-CH

By  | 

Firma ELESA+GANTER wprowadziła na rynek nowy, innowacyjny uchwyt EBP-CH, który łączy w sobie kilka funkcjonalności. Dzięki zamkowi umieszczonemu w uchwycie możliwe staje się szybkie zamknięcie lub otwarcie drzwiczek lub pokrywy. Dodatkowo taka konstrukcja uchwytów zabezpiecza urządzenie przed dostępem osób niepowołanych. Uchwyty EBP-CH są także zaprojektowane z myślą o zastosowaniach w różnych temperaturach.

Konstrukcja EBP-CH została oparta na znanym i ergonomicznym uchwycie EBP, gdzie w jednym z jego ramion zamontowano zamek gniazdowy z językiem. Mamy tu możliwość wyboru pomiędzy zamkiem z kluczem o profilu trójkątnym, a kluczem dwuskrzydełkowym. Sam uchwyt dostępny jest w jednym rozmiarze, natomiast w celu dopasowania zamka możemy wybierać z kilkunastu kombinacji odległości rygla od ściany montażowej. Korpus zamka został wykonany z technopolimeru natomiast wszystkie elementy wewnątrz zamka oraz rygiel z metalu. W zestawie dostarczany jest klucz z tworzywa.

„Zastosowanie EBP-CH daje użytkownikom możliwość użycia jednego produktu w dwóch celach. Zamiast osobno montować uchwyt i zamek, na co trzeba poświęcić więcej czasu i miejsca, wystarczy przymocować jeden element umożliwiający łatwe i szybkie ryglowanie np. pokrywy urządzenia. Nasi konstruktorzy dobrali szerokość uchwytu w taki sposób, aby umożliwić wygodny chwyt nawet w rękawicach.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

content_przyklad-montazu-uchwytow-EBP_CH_ACC_EXAMPLE_PLRys. Przykład pracy uchwytu z wbudowanym zamkiem EBP-CH

Warto zwrócić uwagę na bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe uchwytu EBP-CH, który pozwala przenosić obciążenia do 270 kg, a zamek w pozycji zamkniętej jest w stanie przenieść obciążenie w kierunku F3 do 100 kg. Pod kątem odporności temperaturowej EBP-CH pozwala na pracę w zakresie -30°C do +130°C C. Dzięki takim parametrom uchwyt znakomicie sprawdzi się w ciężkich aplikacjach zarówno w podwyższonych jak i niskich temperaturach.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *