Automatyka i mechanika

Przedstawiamy Unidrive HS30 i HS70 — napędy przeznaczone do wysokich prędkości

By  | 

Firma Emerson rozszerzyła swoją linię napędów o zmiennej prędkości Control Techniques o dwa nowe modele przeznaczone specjalnie do zastosowań wymagających wysokich prędkości.

Napędy o zmiennej prędkości Unidrive HS30 oraz HS70 mogą osiągać częstotliwość wyjściową 3000 Hz i doskonale nadają się do zastosowań wysokoobrotowych, wymaganych często w urządzeniach służących do testowania silników i napędów w motoryzacji i lotnictwie, w produkcji narzędziami do obróbki skrawaniem oraz do wirówek w branży naftowej i spożywczej i produkcji napojów.

Unidrive HS70 oraz HS30 są zaprojektowane w oparciu o specyfikację zmiennoprędkościowych napędów Control Techniques Unidrive M700 oraz Unidrive M300, jednak w przeciwieństwie do modeli Unidrive M napędy HS30 i HS70 zaprojektowano i wykonano specjalnie do zastosowań wysokoobrotowych.

Nowe napędy są zgodnie z nowymi przepisami UE oraz uregulowaniami USA dotyczącymi eksportu produktów podwójnego zastosowania. Dotyczy to produktów zazwyczaj stosowanych do celów cywilnych, lecz które mogą mieć również zastosowanie wojskowe lub przyczynić się do rozprzestrzeniania broni masowego rażenia.

Producenci OEM i konstruktorzy maszyn, którzy uwzględniają napędy wysokoobrotowe w swoich projektach, są odpowiedzialni za sprawdzenie i ocenę czy ich maszyny spełniają lub naruszają odpowiednie przepisy. W odpowiedzi na potrzeby klientów Control Techniques wprowadziła linię zmiennoprędkościowych napędów do wysokich częstotliwości Unidrive HS.

Unidrive HS70 oferuje należące do najlepszych w tej klasie parametry wydajności konstrukcji indukcyjnych z magnesami stałymi i silnikami serwo oraz posiada zintegrowany moduł ethernetowy czasu rzeczywistego. Napęd zapewnia maksymalną kontrolę silników wysokoobrotowych i ma wbudowany zaawansowany sterownik ruchu oraz PLC. Dostępne są różne wersje Unidrive HS70, w tym modele z modułem ethernetowym, RS485 oraz podwójną funkcją bezpieczeństwa STO (Safe Torque Off).

Napęd Unidrive HS30 przeznaczony jest do zastosowań, które wymagają nieskomplikowanej integracji z systemami zabezpieczeń, zawiera podwójną funkcję Dual STO oraz funkcję zaawansowanej regulacji strumienia wirnika w silnikach indukcyjnych w pętli otwartej.

Istniejące modele Unidrive M, ograniczone do częstotliwości 550 Hz, są produktami, które nie podlegają kontroli według nowych przepisów UE i USA ograniczających sprzedaż napędów o zmiennej prędkości o częstotliwości wyjściowej przekraczającej 600 Hz. Oznacza to, że nie dotyczą ich ograniczenia eksportowe.

Aby spełnić wymagania nowych przepisów, firmy eksportujące do krajów poza UE towary lub maszyny, w których wykorzystano elementy zakwalifikowane według przepisów UE jako produkty podwójnego zastosowania, muszą ubiegać się u swoich władz krajowych o odpowiednie licencje eksportowe. Zmiany te mają również wpływ na dokumentację wymaganą przy każdej transakcji oraz na środki bezpieczeństwa dotyczące przechowywania kontrolowanych produktów.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


O firmie Emerson:
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2014 wyniosła 24,5 mld USD.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com.
O firmie Emerson Industrial Automation:
Emerson Industrial Automation, oddział firmy Emerson jest globalnym dostawcą technologii pozwalających zwiększyć produktywność, efektywność i jakość z wielu dziedzin przemysłu. Do produktów firmy należą prądnice, silniki elektryczne i napędy, urządzenia dystrybucji energii elektrycznej i mechanicznej, elementy automatyki płynów oraz systemy ultradźwiękowego łączenia materiałów. Do Emerson należą takie marki, jak Appleton, ASCO, Branson Ultrasonics, Browning, Control Techniques, Kop-Flex, Leroy-Somer, McGill, Morse, Numatics, O-Z/Gedney, Rollway, SealMaster i System Plast.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrialAutomation.com.
O firmach Control Techniques i Leroy-Somer:
Będące częścią koncernu Emerson Industrial Automation, Control Techniques i Leroy-Somer już od wielu lat prowadzą globalną działalność jako firmy siostrzane, każda z nich w zakresie swojej specjalizacji i doświadczenia. Obecnie ich połączona działalność pozwalają zaoferować optymalną technologię napędów i silników oraz rozwiązania z zakresu automatyki dostosowanych do konkretnych dziedzin przemysłu i wymogów klienta, przy silnym lokalnym wsparciu technicznym i globalnym wsparciu sprzedaży.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrial.com/Automation

EMERSON INDUSTRIAL AUTOMATION POLAND SP. Z O.O.
Ul. Bałtycka 6
61-014 Poznań
Kłos Monika
Phone : (+48) 61 87 43 713
Fax : (+48) 61 87 43 704
monika.klos@emerson.com
Emerson Industrial Automation, Control Techniques Ltd
Ty Rheoli,
79 Mochdre Industrial Estate
Newtown SY16 4LE
Corfield Chris
Phone : +44 1686 612996
Fax : +44 7818 522442
Chris.Corfield@Emerson.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *