Automatyka i mechanika

Unikalny system separatorów igus rewolucjonizuje proces przygotowania wiązek przewodów w e-prowadnikach

By  | 

Oszczędź nawet 80 procent czasu dzięki e-prowadnikom, które można przygotować szybciej, niż jakikolwiek inny prowadnik kablowy na świecie.

Szybkie przygotowanie wiązki kabli oszczędza czas i pieniądze. Tę korzyść, możesz uzyskać jedynie wtedy, gdy prowadnik jest zoptymalizowany po tym właśnie kątem. Prowadnik E4.1L firmy igus, specjalizującej się w tworzywach motion plastics przeznaczonych do ruchu, jest najlżejszym e-prowadnikiem na rynku. Na targach hanowerskich 2017, firma igus zaprezentowała nowy typ systemu separatorów oraz nowe odciążenie przewodu, dzięki którym klient może jeszcze łatwiej dostosowywać podział wewnętrznej przestrzeni e-prowadnika do indywidualnych potrzeb.

Łatwość otwierania i wypełniania ze wszystkich stron zgodnie z potrzebami, zapewnia wyjątkową swobodę konfekcjonowania prowadnika E4.1L. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu unikalnych zasad konstrukcji e-prowadnika. „Łatwy dostęp do całego wnętrza z obu stron, innowacyjny system podziału z nowymi separatorami, nowe odciążenie przewodu o kształcie plastra miodu i jeden z najszybszych mechanizmów – to cechy sprawiające, że e-prowadnik E4.1L może być bardzo szybko wypełniony” mówi Michael Blass wiceprezes firmy igus odpowiedzialny za e-prowadniki w firmie igus. Zaleta: dzięki temu e-prowadnikowi klienci mogą skrócić czas montażu nawet o 80 procent.

PM0717-1

Rys.: po otwarciu prowadnika E4.1L, można w nim łatwo i szybko umieszczać kable i półki. Dzięki temu klient może rozdzielać wnętrze e-prowadnika w sposób optymalny dla swojego zastosowania. (Źródło: igus GmbH).

Kombinacja separatorów i otwieranych poprzeczek dla szybszego wypełniania
Na swoim stanowisku w hali numer 17, na targach hanowerskich 2017 firma igus zaprezentował nowy, innowacyjny system separatorów dla e-prowadnika E4.1L. Dzięki temu systemowi można teraz, odpowiednio do potrzeby, bardzo łatwo umieścić półki do separacji na kilku poziomach. Dodatkowo, mechanizm otwierający poprzeczki wzdłuż wewnętrznego i zewnętrznego promienia pozwala na szybkie układanie przewodów i węży. Zabezpieczone przed wypadaniem poprzeczki, które można otwierać płaskim śrubokrętem, mogą być uchylane do pozycji otwartej o 115 stopni i zatrzaskiwane w położeniu końcowym. W razie potrzeby, poprzeczki można całkowicie wyjąć, ponownie zamontować i zamknąć poprzez dociśnięcie. Zaokrąglone krawędzie poprzeczek i separatorów prowadnika zapewniają także długą żywotność węży i przewodów. Dodatkowo, wycięcia i skala do pozycjonowania umożliwiają optymalny podział wnętrza e-prowadnika. Jednocześnie, nowy rodzaj odciążenia pozwala na bezpieczne i elastyczne zabezpieczenie przewodu przed napinaniem. Struktura o kształcie plastra miodu samoczynnie dostosowuje się do włożonych przewodów oraz ich zróżnicowanych średnic. Ponadto, projektant wybierający ten wyjątkowy w skali świata produkt zyskuje zarówno pełną swobodę wyboru etapu procesu konstrukcyjnego, na którym ma nastąpić wypełnienie prowadnika E4.1L przewodami, jak i możliwość nieskomplikowanego modyfikowania wypełnienia prowadnika.

Wszystko od jednego dostawcy
Poza specjalnym okablowaniem, użytkownik może skorzystać z 20 lat doświadczenia firmy igus w tej dziedzinie. Firma igus oferuje uzbrojone systemy z jednego źródła, bez względu na to, czy są one skomplikowane, czy proste, od planowania i projektowania systemów e-prowadników po indywidualne uzbrajanie i montaż gotowych systemów prowadników u klienta. System readychain firmy igus jest idealnym połączeniem e-prowadnika i współpracujących przewodów do zastosowań ruchomych – pochodzących do jednego dostawcy, którego usługi obejmują fazy od planowania i projektowania systemów e-prowadników po indywidualne uzbrajanie przewodami i montaż u klienta. Firma igus opracowuje, testuje i optymalizuje wszystkie elementy pod kątem ich wzajemnej współpracy, korzystając z własnego laboratorium badawczego. Kupując system readychain klienci otrzymują kompletny i niezawodny system, który jest wstępnie uzbrojony przez producenta i jest objęty jego gwarancją. Dzięki temu, można ograniczyć liczbę dostawców i zamówień nawet o 75 procent oraz uniknąć kosztów magazynowania i przetwarzania.

Podpisy pod ilustracjami:

Rys. PM0717-1


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *