Automatyka i mechanika

Urządzenia do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

By  | 

Różnorodność aplikacji pracujących w strefach zagrożonych wybuchem jest niemal nieograniczona. Firma Pepperl+Fuchs może zaoferować optymalne rozwiązania spełniające praktycznie wszystkie wymogi, biorąc pod uwagę jej szeroką ofertę komponentów w wykonaniu przeciwwybuchowym oraz systemów realizowanych na zamówienie.

9166-MAC0003422_rgb

Fot. 1: Oferta urządzeń elektrycznych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

Urządzenia elektryczne w wykonaniu przeciwwybuchowym oferowane przez firmę Pepperl+Fuchs są dobrze przystosowane do różnorodnych wymogów w zakresie automatyzacji procesów. Począwszy od prostych skrzynek zacisków, poprzez moduły sterujące i skrzynki sterownicze aż po skomplikowane systemy sterowania, ta pochodząca z Mannheim firma oferuje niezwykle różnorodne i elastyczne portfolio produktów. Wykorzystanie różnych typów zabezpieczeń przeciwwybuchowych i różnych stylów obudów ułatwia projektowanie efektywnych rozwiązań dla dowolnej aplikacji i dowolnego środowiska. Wysokiej jakości obudowy są produkowane z różnych materiałów i występują w różnych rozmiarach. Produkty na zamówienie występują w wariantach „samoistnie bezpiecznych” Ex i, wariantach o „podwyższonym poziomie bezpieczeństwa” Ex e, „ogniotrwałych” Ex d oraz „ciśnieniowych” Ex p, w zależności od wymogów konkretnej aplikacji.

Dla przykładu, skrzynki zacisków lub skrzynki sterownicze z certyfikatem Ex mogą być łatwo konfigurowane z szerokiej gamy dobrze dopasowanych komponentów. Nieważne, czy jest to prosty moduł sterujący realizujący jedną funkcję, czy złożona skrzynka sterownicza z wbudowanymi ponad 50 elementami kontrolnymi. Dzięki bardzo elastycznym opcjom konfiguracyjnym, skompletowane urządzenie będzie doskonale odpowiadało wymogom konkretnej aplikacji. Mocne obudowy Ex d firmy Pepperl+Fuch nie tylko zapewniają ochronę paneli sterujących i dystrybucyjnych przed ryzykiem wybuchu, ale również chronią zainstalowane komponenty przed wpływem niekorzystnych warunków środowiskowych. Na stoisku targowym na podstawie dwóch przykładów można się przekonać, jak systemy identyfikacyjne bez określonych homologacji Ex mogą bezpiecznie pracować w środowiskach zagrożonych wybuchem, dzięki umieszczeniu ich w ogniotrwałych obudowach.

Gdy standardowy sprzęt nie odpowiada wymogom danej aplikacji, mogą być wykonywane wersje na indywidualne zamówienia: w rozsianych na całym świecie centrach SEC (Solution Engineering Centers) doświadczeni inżynierowie pomagają użytkownikom w znalezieniu najefektywniejszego rozwiązania spełniającego określone wymogi. Dobrym przykładem mogą tu być panele sterownicze Ex de firmy Pepper+Fuchs. Połączono w nich ogniotrwałą obudowę (Ex d) chroniącą komponenty elektryczne z sekcją zacisków o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa (Ex e) indywidualnie konfigurowaną z terminali przyłączeniowych i elementów operacyjnych, co ułatwia uruchomienie i konserwację.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs Sp. z.o.o.
Al. Krakowska 131
02-180 WARSCHAU
Poland
SALES DEPARTMENT
Phone : +48 22 3988 125
Fax : +48 22 8866 127
tbelenkova@pl.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
Tel.:+49 (0) 621 776-1111
Fax: +49 (0) 621 776-271111
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 (0) 621 776-1215
Fax : +49 (0) 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *