Wydarzenia

W drodze do autonomicznej produkcji

By  | 

Targi automatica kontynuują kurs wzrostowy.

Nadchodzące targi zajmą rekordową powierzchnię 76.000 metrów kwadratowych. Dodatkowa hala, ponad 900 wystawców oraz nowe atrakcje: od 16 do 19 czerwca 2020 r. Monachium stanie się miejsciem spotkań międzynarodowej branży automatyki.

Odwiedzający znajdą na targach odpowiedzi na pytania: jaki wpływ na produkcyjny świat jutra mają zagadnienia takie jak transformacja cyfrowa, człowiek i maszyna, jak również sztuczna inteligencja.

Falk Senger, dyrektor zarządzający Messe München, zaznacza: „Targi automatica są skierowane do przedsiębiorstw ze wszystkich gałęzi przemysłu. Oferta targów wykracza daleko poza klasyczną wystawę. Program ramowy oferuje niezwykłą platformę dialogu i daje dostęp do innowacji, wiedzy i trendów o dużym znaczeniu biznesowym.“ Aby móc odkryć to olbrzymie spektrum, od 2020 roku targi automatica zajmą dodatkową halę C6, zwaną „Future Robotics Hall“.

Robotyka i automatyka zawsze będą miały koniunkturę

Temat automatyzacji odgrywa makroekonomicznie ważną rolę. Patrick Schwarzkopf, członek zarządu VDMA Robotik + Automation, wyjaśnia: „Robotyka i automatyka są kluczową technologią zapewniającą wyższą konkurencyjność, jakość i zrównoważony rozwój. Kto w najlepszy możliwy sposób chce zastosować automatykę i robotykę oraz dowiedzieć się na temat wszystkich nowych trendów, znajdzie odpowiedzi w Monachium na targach automatica. W tym zakresie targi mają wyraźne przywództwo tematyczne.“

Kluczowi gracze i nowi wystawcy
Nadal silny udział wystawców pokazuje, że rozwiązania do automatyzacji są poszukiwane bardziej niż kiedykolwiek. Udział ważnych kluczowych graczy, a w szczególności gigantów robotyki takich jak ABB, FANUC, KUKA czy YASKAWA, potwierdza wiodący charakter targów automatica. Jest obecnych również wielu nowych wystawców, a wśród nich Basler, Baumer, Hanwah, Nokia Solutions & Networks, Schaeffler Technologies i ZF Friedrichshafen. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się obszary współpracujących, mobilnych robotów, którym została dedykowana hala C6 „Future Robot Hall“. Już siedem miesięcy przed rozpoczęciem targów wzrost powierzchni spoza Niemiec wynosi dwanaście procent więcej w porównaniu do wyniku końcowego w 2018 roku.

Wizja autonomicznej produkcji
Tematy takie jak digitalizacja, Big Data i sztuczna inteligencja oferują ogromne szanse dla firm produkcyjnych. Ale w jaki sposób mogą one na tym skorzystać? W jakim stopniu może zostać zautomatyzowana fabryka przyszłości? Czy dalsze kroki w kierunku automatycznej produkcji są możliwe i rozsądne? Jaką rolę odgrywać będzie człowiek w przyszłości? Bez wątpienia dzisiejsza rzeczywistość jest jeszcze wciąż daleka od wizji autonomicznej produkcji. Jednakże dynamiczna prędkość postępu technologicznego sprawia, że niezbędny jest otwarty dialog na temat szans i perspektyw, gdyż produkcja jutra odchodzi od produkcji sekwencyjnej do produkcji matrixowej.
Dlatego też systemy transportowe bez kierowcy muszą stać się bardziej elastyczne, maszyny muszą autonomicznie rozwiązywać kompleksowe zadania, a oprogramowanie stać się jeszcze bardziej sieciowe i inteligentne. Targi automatica, jako miejsce spotkań pionierów, wizjonerów, przedsiębiorców i ekspertów technologicznych, oferują do tego idealną platformę do profesjonalnej wymiany i dalszego rozwoju kreatywnych pomysłów dla produkcji przyszłości.

Dalsze poszerzenie: automatyzacja i IT
Cyfrowa transformacja obejmuje wszystkie obszary gospodarki i wymaga nowego myślenia, nowych sojuszy, nowych procesów i struktur. Z obszarem wystawy IT2Industry i z około 80 wystawcami, z forum IIoT i specjalnym pokazem Smart Maintenance Pavilion, targi automatyka obejmują spektrum od robotyki i automatyzacji po technologie informacyjne, aż po Cloud Computing i Big Data.

VDMA Robotics + Automation wraz z demonstratorem OPC UA pokaże przyszłościowe podejście do znormalizowanej i niezależnej od producenta wymiany danych. Ponownie w ramach targów odbędzie się OPC Day Europe 2020.

NOWOŚĆ: IIoT Conference – powered by automatica and Heise
Aby przybliżyć świat produkcyjny i IT, targi automatica opracowują nowy format we współpracy z wydawnictwem Heise Verlag, jednym z wiodących domów mediowych w środowisku ICT. W ramach IIoT Conference, podczas wykładów związanych z IT, zostaną omówione klaszyczne tematy targów automatica. Celem jest zbudowanie pomostu pomiędzy technologami automatyzacji i twórcami oprogramowania, a także specjalistami IT. Oferta jest skierowana do publiczności technicznej z branży IT i składa się z jednego dnia konferencji oraz półdniowych warsztatów.

NOWOŚĆ: automatica wzmacnia obszar technologii czujników
Odpowiednie dane stanowią podstawę technologii takich jak Big Data i sztuczna inteligencja. Czujniki stają się ważną częścią łańcucha wartości, a tym samym są istotne dla targów automatica. Po raz pierwszy na targach automatica 2020 zostanie zaprezentowany: “The Sensor Show”, zorientowany na komponenty obszar wystawienniczy czujników wraz ze sceną wykładową oraz towarzyszącym kongresem. Celem rozszerzenia oferty targowej jest poszerzenie obecnych już na targach zagadnień sensoryki, techologi kontrolnej i pomiarowej w celu uzupełnienia łańcucha wartości i objęcia obszarów dla nowych grup docelowych odwiedzających. Znane firmy, takie jak BMW Group, Deloitte, Tesla, Hugo Boss, MTC Aero, Dell EMC, General Motors i TATA Technologies już potwierdziły swój udział w „The Sensor Show Congress”, jak również w forach sieciowych „The Sensor Show“.

Znajomość orientacji o dużym znaczeniu biznesowym
Dzięki forom eksperckim, międzynarodowym kongresom, pokazom demonstracyjnym, obszarowi wystawy robotyki usługowej, a także praktycznym formatom, takim jak planowane laboratorium sztucznej inteligencji, targi automatica zapewniają orientację, a tym samym konkretną wartość dodaną dla odwiedzających i wystawców. Topowe tematy transformacji cyfrowej, interfejsu człowiek-maszyna oraz sztucznej inteligencji zostaną omówione ze specjalistami we wszystkich praktycznych scenariuszach, które następnie można będzie zastosować w przemyśle.

Forum targów automatica zapewnia cenny transfer wiedzy. Najważniejsze tematy wykładów: praca 4.0, robotyka kooperacyjna w praktyce, robotyka mobilna w logistyce, sztuczna inteligencja w produkcji i analiza danych.

Wiodąca na świecie konferencja robotyki International Symposium on Robotics (ISR) 2020 odbędzie się w dniach od 17 do 18 czerwca w ramach targów automatica. Ponad 100 wykładów zapewni wgląd w najnowocześniejsze technologie robotyki.

Automatyzacja nowej generacji
Niedobór wykwalifikowanych pracowników jest centralnym problemem w świecie produkcji. Dzięki kilku inicjatywom targi automatica chcą zwrócić uwagę młodego pokolenia na potencjał w branży automatyki. Najważniejsze wydarzenia: Start-up-Arena, rozszerzone zawody Makeathon z udziałem do 250 uczestników, nowy format „VDMA Robotik Challenge“ i inne atrakcyjne oferty dla studentów i uczniów. Targi automatica otwierają drzwi! Młodzi ludzie w różnych grupach wiekowych znajdą ciekawe oferty, a także uzyskają solidny dostęp do sieci w zakresie rozwoju zawodowego.

O targach automatica
Targi automatica to wiodący na świecie rynek automatycznej i inteligentnej produkcji. Jest to wydarzenie, które wyznacza trendy przedsiębiorstwom ze wszystkich sektorów przemysłu i zapewnia dostęp do innowacji, wiedzy i trendów o dużym znaczeniu biznesowym. Targi towarzyszą transformacji produkcji przemysłowej i kształtują ją – od produkcji automatycznej do autonomicznej. Za opartą na przemyśle koncepcją targów stoją Messe München GmbH i VDMA Robotik + Automation, partner koncepcyjny targów. Targi automatica odbywają się w cyklu dwuletnim; kolejna edycja będzie miała miejsce w Monachium w dniach od 16 do 19 czerwca 2020 r.

Targi Monachijskie Messe München
Międzynarodowe Targi Monachijskie – Messe München są jednym z wiodących organizatorów targów na świecie, organizując ponad 50 własnych targów specjalistycznych dla dóbr kapitałowych, towarów konsumpcyjnych i nowych technologii. Na ponad 200 wystawach organizowanych na Terenach Targowych w Monachium, w ICM – Internationales Congress Center München, w MOC Veranstaltungscenter München, w Conference Center Nord, jak również poza granicami Niemiec rocznie udział bierze ponad 50.000 wystawców i około 3 miliony odwiedzających. Wraz z zależnymi spółkami, Messe München organizuje targi w Chinach, Indiach, Brazylii, Rosji, Turcji, RPA, Nigerii, Wietnamie i Iranie. Dzięki sieci spółek handlowych w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej, jak również dzięki 70 zagranicznym przedstawicielstwom, zajmującymi się obsługą ponad 100 krajów, Messe München są obecne na całym świecie.

Foto: Messe München

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *