Diagnostyka

W drogę z wysokowydajnymi tworzywami sztucznymi: rower od firmy igus do łatwego i niezawodnego przemieszczania się

By  | 

W drogę z wysokowydajnymi tworzywami sztucznymi: rower od firmy igus do łatwego i niezawodnego przemieszczania się
25 łożysk ślizgowych w jednym rowerze górskim – rower od igus to przykład niezawodnej wszechstronności w najbardziej wymagających warunkach

Rower to popularny środek transportu, niezależnie czy wykorzystywany jest w życiu codziennym, na utwardzonych drogach, czy jako sprzęt sportowy na otwartym terenie. Przy eksploatacji roweru, nie tylko brud, kurz, wilgoć, ale również wyboisty teren poddają jego elementy przeciążeniom. Przedstawiając swój rower, na targach Eurobike 2017, firma igus zaprezentowała jak trwałe są produkowane przez nią łożyska oraz jak zróżnicowane rozwiązania jest w stanie zaproponować branży rowerowej – rower zbudowany z włókna węglowego, na indywidualne zamówienie, z zainstalowanymi 25 łożyskami ślizgowymi, które udowodniły swoją wydajność w innych rzeczywistych aplikacjach.

Rys.: do zobaczenia na targach Eurobike 2017 - rower wykonany z włókien węglowych, na indywidualne zamówienie z zainstalowanymi 25 łożyskami iglidur. (Źródło: igus GmbH)

Rys.: do zobaczenia na targach Eurobike 2017 – rower wykonany z włókien węglowych, na indywidualne zamówienie z zainstalowanymi 25 łożyskami iglidur. (Źródło: igus GmbH).

Każdy ambitny rowerzysta zna te realia: wyboiste drogi, deszcz, kurz, brud i błoto. Długiej przejażdżce, po wyboistych terenach zawsze towarzyszą bóle mięśni i stawów. Również rower narażony jest na wiele wstrząsów. Nacisk oraz przeciążenia poszczególnych jego części są ogromne. Istotną rolę w sprostaniu tym wpływom i wydłużeniu żywotności sprzętu odgrywają właściwości materiałowe elementów zainstalowanych w rowerze górskim. Łożyska ślizgowe firmy igus, specjalisty motion plastics, udowodniły swoją skuteczność w aplikacjach takich jak zawieszenie widełek, regulowane wsporniki siodła, amortyzatory, pedały czy przerzutki. W jednym rowerze górskim, firma igus, prezentuje całkowity potencjał ukryty w 25 łożyskach ślizgowych: rower od igus – to przykład wszechstronności i trwałości łożysk od igus.

Mniejsza waga, dłuższe przerwy pomiędzy konserwacją oraz dłuższa żywotność
Łożyska ślizgowe iglidur wykonane są z lekkiego i wysokowydajnego tworzywa sztucznego, czym przyczyniają się do zmniejszenia masy. Ich zoptymalizowane właściwości trybologiczne obniżają wskaźniki zużycia automatycznie wydłużając żywotność oraz czas pracy. Ponadto, łożyska ślizgowe są odporne na wpływy środowiskowe, takie jak brud, kurz oraz wilgoć, nie wymagają smarowania dzięki czemu nie zatrzymują brudu. Zmniejsza to również związane z utrzymanie okresy konserwacji oraz wysiłek. Co jest równie ważne, to fakt, że łożyska te są bardziej ekonomiczne niż ich metalowe odpowiedniki, a przy tym są odporne na uderzenia oraz obciążenia. Stosując wysokowydajne tworzywa sztuczne dry-tech obserwuje się oszczędności w zakresie masy, prac konserwacyjnych oraz ceny.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *