Automatyka i mechanika

W służbie wsparcia edukacji młodych inżynierów

By  | 

Podsumowanie praktyk i staży 2017 w B&R

Program praktyk i staży w firmie B&R zbliża się ku końcowi. W ramach rozwoju współpracy pomiędzy nauką a przemysłem, przyjmowaliśmy studentów do czterech biur B&R: w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. Ponadto studenci zainteresowani rozwiązaniami automatyzacji B&R mogli odbywać praktyki w zakładach u klientów firmy B&R, którzy wcześniej zadeklarowali gotowość do takiej współpracy w ramach programu „Praktyki B&R w Twoim mieście”.

W całym okresie letnim w firmie B&R praktyki odbyło łącznie 29 studentów związanych z kierunkami elektrotechniki, mechatroniki, informatyki oraz robotyki czwartego oraz piątego roku studiów. Każdy student brał udział w zaawansowanym szkoleniu z zakresu systemów automatyzacji B&R. W trakcie praktyk każda grupa realizowała swój projekt związany z programowaniem, wizualizacją, konfiguracją, obsługi Automotion Studio czy komponentów mapp Technology. Wyniki pracy w zespołach oraz omówienie prac nad danym projektem nastąpiło podczas spotkania podsumowującego w gronie pracowników danego biura B&R. Ciekawa i angażująca studentów do inżynierskich wysiłków i pracy zespołowej formuła praktyk, sposób przekazywania wiedzy oraz, co niemniej ważne, przyjazna atmosfera i komfortowe warunki biur zapewniły pełne zadowolenie odbywających praktyki.

Cieszymy się również, iż zarówno studenci jak i nasi klienci pozytywnie ocenili projekt „Praktyki B&R w Twoim mieście”, w ramach którego studenci odbywają praktyki również w zakładach u klientów firmy B&R.


_MG_1805

Rys.: praktykanci i stażyści w biurze B&R w Poznaniu, grupa I, 2017 r

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *