Automatyka i mechanika

Wiosłowanie do przodu, zamiast do tyłu…

By  | 

e-prowadniki igus pozwalają czerpać pełną przyjemność z jazdy „trójkołowcem z napędem wiosłowym”.

RowTrike to nowatorski pojazd, którym można poruszać się wiosłując – jednak nie po wodzie, lecz po lądzie. Trójkołowy wehikuł jest wyposażony w napęd hybrydowy, hydrauliczną linkę hamulcową, koła łańcuchowe, a także elektryczne elementy sterujące. Firma igus dostarczyła natomiast pasujące e-prowadniki, które pozwalają na doprowadzenie energii w bardzo ograniczonej przestrzeni.

Wioślarstwo jest uznawane za sport, który wymaga dużego wysiłku, ale jest bardzo zdrowy i pozwala na efektywne wykorzystanie siły mięśni. Gdy nie ma w pobliżu odpowiedniego zbiornika wodnego lub rzeki, chętnym do trenowania pozostaje tylko wizyta w studiu fitness albo zakup trenażera wioślarskiego i ćwiczenie w domu. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest też pojazd RowTrike opracowany przez portugalskie biuro inżynierskie Solien. Trójkołowiec ten można napędzać wykonując ruchy porównywalne do wiosłowania na wodzie. W odróżnieniu od łodzi, podczas wiosłowania siedzi się jednak twarzą w kierunku jazdy. Ponadto, RowTrike może podobnie jak rower skręcać w lewo i w prawo. Dzięki temu można poruszać się nim zarówno po prostych ulicach, jak i po krętych drogach lokalnych, czerpiąc wiele radości z jazdy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Mały e-prowadnik igus spełnia wysokie wymagania
Hydrauliczna linka hamulcowa oraz przewody elektryczne trójkołowca RowTrike zostały bezpiecznie poprowadzone między dwoma ruchomymi elementami o drodze przesuwu 600 mm. W tym celu zastosowano dwa e-prowadniki igus z serii E2 micro, które składają się z 76 ogniw i pozwalają na wykonywanie 80 „uderzeń wiosłem” na minutę. Prowadniki z tworzywa sztucznego są odporne na korozję i nie wymagają smarowania, co odgrywa kluczową rolę, gdy są narażone na deszcz, brud i błoto. Prowadnik zapewnia też amortyzację wstrząsów, dzięki czemu gwarantuje niezawodne doprowadzenie energii także podczas jazdy po nierównym terenie.

Tworzywa motion plastics znajdują zastosowanie w sprzęcie sportowym oraz fitness.
Od bezsmarowych łożysk ślizgowych w amortyzowanych widelcach rowerów górskich, poprzez prowadnice liniowe w atlasach, po systemy e-prowadników w orbitrekach i ergometrach – produkty firmy igus są już szeroko stosowane w sprzęcie sportowym. Dzięki nim, przyrządy sportowe pracują cicho, bez wibracji, a także nie wymagają konserwacji.
Przegląd informacji o licznych możliwościach stosowania zamieszczono na stronie igus.de/fitness.


KONTAKT DLA MEDIÓW:

Oliver Cyrus
Kierownik ds. PR i reklamy

igus® GmbH
Spicher Str. 1a
51147 Köln
Tel. 0 22 03 / 96 49-459
Fax 0 22 03 / 96 49-631
ocyrus@igus.de
www.igus.de/presse


O FIRMIE IGUS:
Firma igus GmbH jest czołowym w skali światowej producentem systemów prowadników kablowych oraz polimerowych łożysk ślizgowych. Jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Kolonii, posiada przedstawicielstwa w 35 krajach i zatrudnia ponad 2950 pracowników na całym świecie. W roku 2015 firma igus sprzedając elementy z tworzyw sztucznych motion plastics, przeznaczone do zastosowań ruchomych, osiągnęła obroty w wysokości 552 milionów euro. Firma igus posiada największe laboratoria badawcze i zakłady produkcyjne w swojej branży, dzięki czemu może w najkrótszym czasie oferować innowacyjne, produkty i rozwiązania, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *