O Magazynie

Wprowadzony dzisiaj na rynek nowy laptop modułowy pi-top już dostępny w RS Components

By  | 

Bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze komputer oparty na technologii Raspberry Pi dostępny w komplecie z zestawem wynalazcy oraz rozbudowanym ekosystemem do nauki o obliczeniach fizycznych i kodowaniu

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów, rozpoczyna dostarczanie najnowszej generacji modułowego laptopu pi-top, który dziś został wprowadzony na rynek. Laptop zawiera ulepszenia wspierające naukę i zwiększające użyteczność.

Nowy laptop modułowy pi-top już dostępny w RS Components

Fot.: nowy laptop modułowy pi-top już dostępny w RS Components.

Nowy laptop pi-top jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz full-HD 1080p, akumulator umożliwiający 8-godzinna pracę, pełnowymiarową, wysuwaną klawiaturę oraz Raspberry Pi 3, która oferuje ogromne możliwości przetwarzania oraz dodatkową moc dla projektantów. Laptop jest dostępny z wyświetlaczem montowanym w obudowie. Jest on gotowy do montażu poprzez podłączenie Raspberry Pi 3 oraz dodatkowego sprzętu za pomocą dostarczonych przewodów. Użytkownicy mogą korzystać z ekosystemu pi-top, obejmującego oprogramowanie, akcesoria i pomoce techniczne oraz naukowe, aby zrozumieć zasady informatyki i kodowania oraz tworzyć własne projekty.

Wysuwana klawiatura zapewnia dostęp do Raspberry Pi 3 i magnetycznej szyny montażowej, która umożliwia użytkownikom poszerzanie wiedzy dzięki rozbudowie sprzętu. Dostarczany z nowym modelem pi-top zaawansowany zestaw wynalazcy umożliwia rozszerzenie wersji podstawowej o diody LED, modułowe akcesoria do mikrofonów i głośników oraz pi-topPROTO+ — płytkę zgodną z nakładką HAT, która zawiera płytkę prototypową do tworzenia prototypów obwodów elektronicznych bez konieczności lutowania.

„Modułowy laptop pi-top standardowo jest dostępny w formie samodzielnego projektu, który stanowi solidną dawkę podstawowej wiedzy informatycznej oraz podstawę dla bogatych doświadczeń w poznawaniu oprogramowania i sprzętu.” – podkreśla Simon Duggleby, starszy menedżer ds. marketingu produktu w firmie RS. „Najnowsza wersja jest jeszcze mocniejsza, bardziej użyteczna i już dziś, w dniu jej oficjalnego wprowadzenia na rynek, jesteśmy w stanie realizować wszystkie zamówienia klientów.”.

Aby pomóc użytkownikom odkryć nowe funkcje i możliwości laptopa, sprawdzone oprogramowanie pi-topOS Polaris zawiera specjalnie wbudowane aplikacje do nauczania, w tym personalizowane narzędzie do tworzenia planu lekcji pi-topCLASSROOM, a także przykłady obliczeń fizycznych pi-topCODER i pi-topPROTO. Użytkownicy mogą również korzystać ze znanych narzędzi, takich jak Scratch i CEEDuniverse, które pomogą w uczeniu kodowania, oraz akcesoriów, takich jak pakiet Google office i Chromium. Platforma pi-topOS Polaris to jedyna platforma związana z technologią nauczania, która została w pełni zatwierdzona przez komisję egzaminacyjną UK Oxford Cambridge RSA (OCR).

Nowy model pi-top jest dostępny na zamówienie na stronie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *