Automatyka i mechanika

Wskaźnik wytłoczeń żeber o dużej gęstości.

By  | 

Aavid przedstawia nowo opracowaną ofertę radiatorów z wytłaczanego aluminium, aby zaspokoić zapotrzebowanie naszych klientów względem lepszej wydajności i skuteczności. Dzięki wskaźnikowi wytłoczeń żeber o dużej gęstości, udało się przekroczyć limit gęstości żeber dla tradycyjnych płaskich wytłoczeń co skutkuje lepszą wydajnością w przypadku wymuszonej konwekcji.

Dzięki ulepszonemu procesowi wytłaczania udało nam się osiągnąć niezwykle wysoki wskaźnik (wskaźnik pomiędzy wysokością oraz odległością między żebrami) do 20:1 i tym samym podwoić wskaźnik 8:1 tradycyjnych wytłoczeń, jednocześnie zwiększając powierzchnię wymiany ciepła.

Jakie niesie to korzyści dla naszych klientów?
Średni 20% wzrost wydajności ciepła w oparciu o ten sam rozmiar.

Te wyniki mają swoje źródło w porównaniu wysoce wydajnego wskaźnika wytłoczeń żeber o dużej gęstości w wymuszonej konwekcji ze standardowym wytłoczeniem tej samej długości i wysokości.

Należy podkreślić, że te wytłoczenia mogą być stosowane wyłącznie w sytuacji wymuszonej konwekcji.
Oto niektóre właściwości termiczne dwóch obecnie dostępnych profilów:

9429-thermal characteristics

HFR170
W = 189,4 mm
h = 74,0 mm
p = 4,3 mm
Rth,f = 0,084°C/W
Peso 16,4 kg/m

HFR380
W = 393,6 mm
h = 80,7 mm
p = 5,8 mm
Rth,f = 0,050°C/W
Peso 34,1 kg/m

Aby uzyskać więcej informacji można pobrać naszą broszurę ze strony:
http://www.aavid.eu/sites/default/files/literature/High-Fin-Ratio-Extrusions.pdf

Redukcja wagi i kosztów.
W porównaniu z radiatorami skonstruowanymi z użyciem różnych materiałów wiążących dowolnego rodzaju i bez względu na rodzaj żeber, wytłoczenie gwarantuje nieprzerwane przewodnictwo cieplne. Co więcej redukcja wagi może być znacząca ponieważ można usunąć zbędne żebra. Wydajność osiąga podobny poziom przy zastosowaniu technologii lutowania, ale oszczędności są możliwe dzięki wyeliminowaniu tego kosztowniejszego procesu produkcyjnego. We wszystkich wspomnianych przypadkach proces wytłaczania zawsze jest bardziej ekonomiczny.

Kompleksowa obsługa klienta.
Można wybierać między standardowymi profilami na stanie, a zakupem próbki celem jej przetestowania za pośrednictwem naszego Sklepu online, a próbkę na cele testowe dostarczymy w ciągu 48 godzin. Jeżeli niezbędne jest indywidualne rozwiązanie zgłoś się do naszego Centrum projektowego, by dostosować wydajność w oparciu o Twoje specyfikacje.


Informacje o firmie Aavid
Firma Aavid Thermalloy ma ponad 50 lat doświadczenia w opracowywaniu produktów, innowacji technologicznych i produkcji w zakresie rozwiązań odprowadzających ciepło. Współpracuje z największymi firmami technologicznymi, które korzystają z szerokiej gamy zaawansowanych technologii odprowadzania ciepła firmy Aavid. Firma posiada lokalne centra projektowe, globalne zakłady produkcyjne i profesjonalne wsparcie sprzedaży. Firma Aavid ma najszerszą w branży ofertę produktów, od rozwiązań chłodzenia przeznaczonych do najmniejszych płyt po rozwiązania do urządzeń przemysłowych o mocy kilku tysięcy kilowatów. Produkty firmy Aavid są używane w różnych urządzeniach, takich jak komputery osobiste, serwery, urządzenia medyczne, urządzenia UPS, a także branżach: nadawczej, transportowej, przemysłowej i odnawialnych źródeł energii.
www.aavid.com

Aavid Thermalloy Srl
Via del Fonditore, 4
40138 – Bologna
Italy
BUCKLAND Kay
Phone : +39 051 764011
Fax : +39 051 764092
sales.eu@aavid.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *