Hydraulika i pneumatyka

Wskaźniki kolumnowe poziomu cieczy z czujnikiem -Seria: HCV-E

By  | 

Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę elementów układów hydraulicznych o wskaźnik kolumnowy poziomu cieczy z czujnikiem. Nowy produkt nosi oznaczenie HCV-E i został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić konstruktorom urządzeń zachowanie najmniejszej możliwej wysokości zabudowy. Dzięki temu nowy wskaźnik można zamontować znacznie niżej, niż inne tego typu elementy. Istotną kwestią jest również fakt, że wskaźnik HCV-E jest jednocześnie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród dostępnych na rynku wskaźników poziomu cieczy z czujnikiem poziomu minimalnego. W porównaniu do najpopularniejszych rozwiązań, oszczędność może sięgać nawet do 20%.

„Produkty z grupy elementów układów hydraulicznych spotykają się z coraz większymi wymaganiami ze strony klientów. Bardzo często elementy te muszą zachować pełną funkcjonalność w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy takich jak: wysokie lub niskie temperatury, środowisko korozyjne lub wysokie ciśnienie pracy. Wskaźniki kolumnowe z czujnikiem minimalnego poziomu cieczy HCV-E spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria” -powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Konstrukcja HCV-E jest oparta na standardowym kolumnowym wskaźniku poziomu, umożliwiającym wzrokową kontrolę cieczy. Wskaźnik, HCV-E może być stosowany przy ciśnieniu do 18 bar i zakresie temperatur pracy od -30°C do +90°C.

Nowy produkt jest dostępny w trzech różnych opcjach obwodu elektrycznego czujnika:

  • NO – normalnie otwarty,
  • NC – normalnie zamknięty
  • oraz SW – przełączający.

Ten ostatni jest nowością i w przypadku osiągnięcia minimalnego poziomu cieczy, poza rozłączeniem obwodu bezpieczeństwa, może jednocześnie załączyć inny obwód informacyjny, np. kontrolkę niskiego stanu cieczy.


O FIRMIE ELESA+GANTER POLSKA
ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 50 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 120 patentów i ponad 25 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award „, „Compasso d’Oro” w Mediolanie czy „Design Center” w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 66 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie:www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *