Automatyka i mechanika

Wydajne zarządzanie płynami w przemyśle – czujniki przepływu i temperatury

By  | 

Nowe, elastyczne czujniki przepływu i temperatury FlexFlow firmy Baumer zapewniają wydajne zarządzanie płynami w przemyśle.

Wprowadzając do oferty nową rodzinę czujników przepływu i temperatury FlexFlow, firma Baumer rozszerza swoje portfolio czujników procesowych. Bazujące na kalorymetrycznej zasadzie pomiaru, czujniki rodziny FlexFlow mogą monitorować zarówno prędkość przepływu, jak i temperaturę mediów. Czujniki te mogą także posiadać interfejs IO-Link oraz w zależności od ustawień także dwa wyjścia cyfrowe lub jedno wyjście cyfrowe i jedno wyjście analogowe w opcjach (4…20 mA lub 0…10 V).

Fot.: Czujniki przepływu i temperatury FlexFlow dostępne są z różnymi złączami procesowymi oraz z sondami o różnej długości.

Fot.: Czujniki przepływu i temperatury FlexFlow dostępne są z różnymi złączami procesowymi oraz z sondami o różnej długości.

Obecnie dostępne są dwie serie czujników PF20H i PF20S do zastosowań w aplikacjach higienicznych oraz przemysłowych. Połączenie dwóch funkcji pomiarowych w jednym czujniku redukuje liczbę punktów pomiarowych oraz zmniejsza koszty instalacji, serwisowania i przechowywania danych. Czujniki te dzięki symetrycznej konstrukcji mogą być montowane w optymalny sposób niezależnie od pozycji i orientacji, zapewnia to precyzję pomiarów oraz bezpieczeństwo procesów.

Dzięki wbudowanemu interfejsowi IO-Link możliwa jest równoczesna konfiguracja kilku czujników w tym samym czasie. Interfejs ten ułatwia regulację punktu przełączania dla różnych faz procesów na przykład podczas zmiany rodzaju produkcji czy partii produktów. Dzięki możliwości ciągłej transmisji i analizy danych diagnostycznych możliwe jest optymalne skrócenie czasu i zredukowanie przestojów systemu.

Czujniki FlexFlow dostępne są w obudowach ze stali nierdzewnej wraz ze zintegrowaną elektroniką w kilku typach obudów z różnorodnymi sposobami montażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zoptymalizowanie zbędnego okablowania oraz uniknięcie montażu dodatkowych modułów w szafach sterowniczych. Dzięki temu obsługa urządzeń jest prostsza i pozwala efektywniej zarządzać procesami.

Wszystkie modele czujników są odporne na temperatury aż do +150°C, dzięki czemu nadają się one do procesów CIP i SIP.


Więcej informacji znajdą państwo na: www.baumer.com/flexflow


 

Baumer obecny będzie na targach Drinktec, hala A3, stoisko 301 oraz na targach SPS IPC, hala 4A, stoisko 335


Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.
Baumer to połączenie innowacyjnej technologii i usług zorientowanych na klienta, tworzący
inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych oraz oferujący
wyjątkowo szeroką gamę powiązanych produktów i technologii. Ta rodzinna firma jest zawsze blisko klienta dzięki ponad 2 500 pracowników oraz zakładom produkcyjnym i oddziałom sprzedaży w 36 spółkach zależnych znajdujących się w 18 krajach. Klienci z wielu sektorów i branż przemysłu zyskują istotne korzyści i wymierną wartość dodaną dzięki wyjątkowemu potencjałowi innowacji firmy i stosowaniu jednolitych, obowiązujących globalnie wysokich standardów jakości. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.baumer.com

Baumer Sp.z.o.o.
ul. Odrowąża 15
03-310 Warszawa
Poland
Pigula Leopold
lpigula@baumer.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *