Diagnostyka

Wytrzymały pirometr dla hut

By  | 

Pirometry serii Endurance z oferty firmy Fluke Process Instruments zapewniają dużą funkcjonalność i niezawodność w wymagających zastosowaniach z zakresu pierwotnej i wtórnej produkcji metali. Są przyrządami wytrzymałymi, wykorzystywanymi do kontroli stabilności procesów oraz badania jakości produktów i energetyczności paliw. Dzięki odpowiedzi widmowej 1 μm, 1,6 μm lub 2,4 μm, pozwalają one uzyskać znacznie większą dokładność niż w przypadku sensorów pracujących na większych długościach fali.

Rys. 1. Pirometry serii Endurance umożliwiają pomiar temperatury w zakresie od 50 do 3200°C

Seria pirometrów Endurance pokrywa szeroki zakres pomiaru temperatury od 50°C do 3200°C jedynie kilkoma modelami, dzięki czemu do monitorowania całego procesu wystarcza mniej przyrządów. Dostępne są modele jedno- i dwubarwne, przy czym te drugie realizują pomiary już od 250°C. Pirometry dwubarwne zapewniają prawidłowy odczyt temperatury nawet w obecności pary wodnej i pyłów.

Szerokie możliwości komunikacji i prezentacji wyników pomiaru

Pirometry Endurance są wygodne w obsłudze. Na tylnym panelu zawierają czytelny, podświetlany ekran ze sprzężeniem dotykowym zapewniający łatwą, intuicyjną obsługę i konfigurację. Co więcej, mogą być obsługiwane zdalnie za pośrednictwem interfejsów RS-485, Profinet i innych przemysłowych sieci Ethernet. Udostępniają różne możliwości celowania oraz zawierają wbudowaną kamerę dużej rozdzielczości umożliwiającą zdalne monitorowanie aplikacji i regulację sensora za pośrednictwem przemysłowej sieci Ethernet. W zależności od widoczności w konkretnym zastosowaniu, można użyć celownika laserowego lub LED do oznaczenia pozycji i rozmiaru plamki pomiarowej.

Pirometry Endurance mogą pracować w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Zawierają odizolowane galwanicznie linie I/O oraz są zamykane w obudowach ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP65. Ich zakres dopuszczalnych temperatur pracy wynosi do 315°C przy wykorzystaniu akcesoriów chłodzących. Producent udziela na nie 4-letniej gwarancji.


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Datapaq Ltd.

Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Wilke Stephan
Phone : +49 30 478 008 – 412
Fax : +49 30 471 0251
stephan.wilke@fluke.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *