Wydarzenia

YuMi i napęd DCS880 firmy ABB nagrodzone za innowacyjność podczas targów Automaticon

By  | 

Rozwiązania ABB z zakresu automatyki przemysłowej – w pełni współpracujący z człowiekiem robot oraz pierwszy na świecie napęd prądu stałego z wbudowaną funkcją bezpieczeństwa – zostały wyróżnione nagrodami dla innowacyjnych produktów podczas tegorocznych targów Automaticon.

arch.ABB_1

Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon to forum, na którym spotykają się producenci , integratorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. W tegorocznej edycji wzięło udział około 300 wystawców i 12 000 odwiedzających. Spośród zaprezentowanych przez nich produktów jury konkursu targowego wybrało pięć najbardziej innowacyjnych, które nagrodzono złotym medalem. Wśród nich znalazł się robot IRB 14000 YuMi® firmy ABB.

YuMi® to innowacyjny, bezpieczny robot dwuramienny, zaprojektowany tak, aby mógł pracować z ludźmi bez konieczności stosowania barier zabezpieczających wokół niego. Pomaga zwiększać elastyczność produkcji w zakresie montażu niewielkich części, w takich sektorach jak elektronika, gdzie wiele produktów wymaga masowej indywidualizacji i wytwarzane są w krótkich cyklach. Dodatkowo YuMi został stworzony tak, aby był łatwy w konfiguracji i programowaniu. Dzięki temu nawet osoby bez doświadczenia w obsłudze robotów i specjalistycznego szkolenia mogą nim operować i pomagać go dostosować do montażu zróżnicowanych produktów.

 

arch.ABB_2

Podczas targów Automaticon wręczono także nagrody w konkursie Produkt Roku 2017 magazynu „Napędy i Sterowanie”. W kategorii „Poprawa bezpieczeństwa” jury przyznało ją firmie ABB za napęd prądu stałego DCS880. To pierwszy napęd DC na świecie ze zintegrowaną funkcją bezpieczeństwa STO, która w bezpieczny sposób zatrzymuje napęd i zapobiega powstawaniu momentu obrotowego, który mógłby uszkodzić silnik lub niespodziewanie uruchomić maszynę. Dzięki jej wbudowaniu w napęd, może być on stosowany bez dodatkowych, zewnętrznych przekaźników bezpieczeństwa, co upraszcza instalację w szafie sterowniczej i obniża jej koszty.

Przy ocenie produktów zgłoszonych do konkursu jury brało pod uwagę takie kryteria jak innowacyjność, możliwości aplikacyjne czy podnoszenie efektywności w działaniu i bezpieczeństwo. Tegoroczny tytuł Produkt Roku dla DCS880 to już kolejna nagroda magazynu Napędy i Sterowanie przyznana ABB. W poprzednich latach jury wyróżniło nią także softstarty PSTX i inwerter do paneli słonecznych PVS800.

ABB jest dumna z otrzymanych podczas targów Automaticon wyróżnień za nasze innowacje, począwszy od robotów współpracujących z pracownikami ramię w ramię, po napędy, które są prostsze w instalacji i bezpieczniejsze w obsłudze – powiedział Sami Atiya, dyrektor Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB. – Automatyzacja staje się coraz bardziej złożona i nasze rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy chcą korzystać z innowacji upraszczających ich procesy produkcyjne przy jednoczesnym uwzględnieniu kluczowych wskaźników, takich jak wydajność, bezpieczeństwo i całkowity koszt posiadania (TCO).

Złoty medal to już kolejna nagroda targowa za robota YuMi®. W 2016 r. ABB została za niego również wyróżniona nagrodą Golden Finger podczas targów China International Robot Show (CIROS) oraz Invention and Entrepreneurship Award (IERA) na targach Automatica w Monachium.


ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 125-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Jako sponsor tytularny i technologiczny partner Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata. www.abb.pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *