Nowości produktowe

Zaawansowana technologicznie produkcja

By  | 

Zaawansowana technologicznie produkcja narzędzi i form przy użyciu 5-osiowych centrów obróbczych firmy Hermle.

Konsekwentne instalowanie wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC firmy Hermle pozwala działowi produkcji narzędzi i form w przedsiębiorstwie Hirschmann Automotive na wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej przekształcanie innowacji technicznych w produkty mechatroniczne o wysokiej jakości.

Pięć za jednym zamachem: do części obrabianych o rozmiarach od 5 x 5 x 10 mm aż po części o masie do 1,5 tony

Czegoś takiego w firmie Hermle jeszcze nigdy nie było: przedsiębiorstwo Hirschmann Automotive zamówiło w jednym pakiecie pięć najnowocześniejszych i wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC serii C o oznaczeniach modeli C 12 U, C 22 U, C 32 U, C 42 U oraz C 52 U, aby zaspokoić w ten sposób w maksymalnym stopniu indywidualne wymagania szerokiego zakresu roboczego związanego z obróbką elementów konstrukcyjnych narzędzi i form, których rozmiary sięgają od zaledwie kilku milimetrów aż po 500 x 1000 mm w przypadku elementów wielkoformatowych i ważących 1,5 tony. Ponieważ strefy graniczne zakresów roboczych maszyn poszczególnej wielkości w dużym stopniu pokrywają się ze sobą, istnieje możliwość wysoce elastycznego spożytkowania mocy produkcyjnych związanych z obróbką frezowaniem we wszystkich zaplanowanych lub dobieranych wg priorytetów operacjach obróbki.

Pożyteczne synergie, zapewniające wysoki poziom akceptacji oraz większą produktywność

Wszystkie maszyny są wyposażone w nowe sterowniki Heidenhain TNC 640, stoły obrotowe wychylne NC, oprawki narzędziowe HSK A 63, wrzeciona główne o maks. prędkości obrotowej 18000 obr./min, oraz funkcje ACC (funkcję regulacyjną do niwelowania typowego dla procesu obróbki karbowania) i AFC (funkcję adaptacyjnej regulacji posuwu prowadnicy w zależności od danej mocy wrzeciona i pozostałych parametrów / danych procesowych). Zgodność koncepcji i wyposażenia centrów obróbczych Hermle oraz doświadczenia gromadzone w codziennych zastosowaniach praktycznych przynoszą zwielokrotniony efekt pozytywny. Zwłaszcza, że szkolenie na wysokowydajnych 5-osiowych centrach obróbczych CNC jest ściśle powiązane z praktyką i zapewnia tym samym już od samego początku wysoki poziom akceptacji. Gdy rozpatrujemy elementy składowe łańcucha technologicznego „maszyna–narzędzia–operator”, stwierdzamy u naszych wysoko wykwalifikowanych operatorów wysoki poziom identyfikacji oraz silne zaufanie, co ostatecznie odzwierciedla się również w maksymalnym wolumenie skrawania, innymi słowy: wyższej produktywności.

W przyszłość wraz z wysokowydajnymi 5-osiowymi centrami obróbczymi CNC

„Jesteśmy zmuszeni do kierowania się wydajnością zewnętrznych producentów narzędzi oraz form i zawsze musimy zachowywać naszą wiodącą pozycję”, mówi Andreas Bolter, kierownik działu produkcji narzędzi i instalacji w Rankweil. Wskutek koncentracji na motoryzacyjnym segmencie „premium”, z czym wiąże się fakt, że liczby sztuk elementów do formowania wtryskowego są niewielkie lub co najwyżej przeciętne, mieliśmy do czynienia ze znacznym zróżnicowaniem wariantów i tym samym narzędzi. „Ponieważ w ciągu wielu lat zgromadziliśmy bardzo pozytywne doświadczenia w pracy z dwoma centrami obróbczymi typu C 20 U (z których jedno jest wyposażone w magazyn części obrabianych oraz system obsługi IH 60), zwłaszcza pod kątem wydajności oraz przede wszystkim serwisowania, podjęliśmy decyzję o wyborze firmy Hermle do roli partnera i uruchomiliśmy w oparciu o 5-osiowe centra obróbcze CNC szeroko zakrojony program inwestycyjny”.

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE

W siedmiu zakładach firmy Hirschmann Automotive GmbH z Rankweil w Austrii, Republice Czeskiej, Rumunii (2 zakłady), Maroku, Chinach oraz niebawem Meksyku pracami rozwojowymi oraz produkcją zajmuje się ok. 4500 pracowników. W Rankweil ulokowane są kierownictwo firmy, dział administracyjny, dział rozwoju i produkcji systemów wtykowych, czujników, form wtryskowych oraz podzespołów mechatronicznych. Wydział produkcji narzędzi i form, środków produkcji oraz instalacji, w którym zatrudnionych jest 170 specjalistów, pełni w zakładzie w Rankweil centralną funkcję. Od pomysłu przez rozwój produktu, produkcję prototypów i części wzorcowych, produkcję narzędzi do formowania wtryskowego, aż po konstrukcję instalacji montażowych i automatów – to właśnie w tym dziale podejmowane są wszystkie najistotniejsze decyzje.

MASCHINENFABRIK BERTHOLD HERMLE AG

Spółka Hermle AG jest renomowanym przedsiębiorstwem, które zajmuje pozycję lidera zarówno na rynku krajowym, jak i w skali międzynarodowej. Firma Hermle zalicza się do grona wiodących producentów centrów obróbczych dzięki nieprzerwanie opracowywanym innowacjom. Na całym świecie użytkowanych jest z powodzeniem ponad 25000 centrów obróbczych firmy Hermle. Rozbudowana sieć sprzedażowa i serwisowa jest gwarantem lokalnego partnerstwa we wszystkich ważnych krajach świata. Maszyny Hermle są wytwarzane w południowo-zachodnich Niemczech, w regionie, w którym technologia konstrukcji precyzyjnych i budowy maszyn jest zadomowiona od generacji. Centra obróbcze Hermle służą do ekonomicznie zracjonalizowanej obróbki narzędzi, form oraz części seryjnych. Cechujące je jakość oraz wysoka precyzja sprawiają, że są one wykorzystywane w niezliczonych dziedzinach produkcji, zwłaszcza w wymagających branżach, takich jak technika medyczna, budowa maszyn, przemysł optyczny, lotniczy, motoryzacyjny oraz rajdowy, oraz u realizujących potrzeby tych branż dostawców.
www.hermle.de

Kompletny artykuł jest dostępny pod adresem: http://www.hermle.de/cms/en/info_center/press__news/user_reports/getPrm/selection/2504/


Maschinenfabrik
Berthold Hermle AG
Industriestrasse 8-12
78559 Gosheim / Niemcy
info@hermle.de
www.hermle.de


(źródło: INS)


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *