Logistyka produkcji

Zaawansowany przenośnik SmartLine zainstalowany w firmie ZyroFisher

By  | 

30Sant’Antonino, Szwajcaria, 12 kwietnia 2018. ZyroFisher jest jednym z największych prywatnych dystrybutorów części, akcesoriów i odzieży rowerowej na rynek brytyjski i irlandzki. Jako ekspert w zakresie dystrybucji produktów różnych marek, ZyroFisher reprezentuje ponad 50 globalnych producentów, a także dostarcza własne produkty marki Altura specjalistycznym sprzedawcom detalicznym. Stwarza to duże wyzwania w zakresie przepływu towarów.

Firma stara się zapewnić najwyższe standardy obsługi klienta, dlatego też szybki wzrost sprzedaży był dla niej sporym wyzwaniem. Konieczność wysłania 800 paczek każdego dnia wymusiła zmiany w zakresie logistyki i potrzebę zwiększenia wydajności pracy magazynu dla poprawy efektywności codziennego procesu realizacji zamówień.

ZyroFisher zlecił firmie Advance Automated Systems Ltd. przegląd i modernizację stosowanych metod kompletacji zamówień, które pozwoliłaby na osiągnięcie wymaganej przepustowości. Ten doświadczony brytyjski producent systemów transportowych zaproponował modernizację istniejącego systemu w oparciu między innymi o energooszczędną technologię 24 VDC oraz nowoczesne i niezawodne sterowniki MultiControl produkcji Interroll.

rsz_20180223_111007

Inteligentny system transportu pojemników, pudeł i kartonów

Dotychczasowy system ręcznego odbierania, pakowania i wysyłki, wykorzystywany w zlokalizowanych w Darlington zakładach ZyroFisher o powierzchni 9300 m2, wymagał wprowadzenia modyfikacji pozwalającej na efektywniejszy transport towarów z działu pakowania do działu spedycji.
Inżynierowie złożyli propozycję dostarczenia zindywidualizowanego, strefowego przenośnika rolkowego SmartLine do transportu opakowań różnych rozmiarów bezpośrednio do przyczepy wysyłkowej.

SmartLine, zbudowany przez Advance Automated Systems Ltd., jest innowacyjnym systemem przenośników beznaporowych bazujących na energooszczędnej technologii 24 VDC firmy Interroll, oferującym idealne połączenie cichych napędów RollerDrive EC310 i sterowników MultiControl, pozwalające uprościć i skrócić czas wdrażania systemu.

Interroll MultiControl to karta sieciowa, mogąca współpracować z czterema czujnikami strefowymi i czterema napędami RollerDrive EC310, bezpośrednio integrując je na poziomie sieci fieldbus. Komunikacja w czasie rzeczywistym w sieciach PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT może być łatwo realizowana za pomocą każdej karty MultiControl.

Konfigurację czujników i parametrów RollerDrive można wykonać za pomocą oprogramowania PLC, interfejsu użytkownika dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej lub własnej procedury programowania opracowanej przez Interroll. Umożliwia to również automatyczne adresowanie oraz dostarcza informacji o kolejności wszystkich podłączonych stref MultiControl i stref przenośnika, zapewniając łatwe uruchomienie systemu. Stopień ochrony IP54 daje możliwość pracy w warunkach przemysłowych. Zakres dopuszczalnych temperatur pracy dla
Interroll MultiControl wynosi od -30°C do +40°C.

Technika Plug & Play pozwala w razie potrzeby na szybką i łatwą wymianę urządzeń. Nie jest  przy tym konieczne adresowanie ani konfiguracja.

Automatyczne rozwiązanie Advance Proponowane przez Advance rozwiązanie do automatyzacji jest elastyczne, modułowe i
wydajne. Konfiguracja z niezależnymi napędami każdego modułu przenośnikowego sprawia, że działają one tylko wtedy, gdy obecne są pojemniki; po ich przemieszczeniu moduły przenośnika przestają działać, ale nadal są gotowe do transportu produktów. W razie potrzeby produkty mogą gromadzić się na całej długości przenośnika.

Aby nie ograniczać dostępu do magazynu, system przenośnikowy został wyposażony w bramki do podnoszenia zarówno o szerokości pojedynczej (dla pieszych/przeciwpożarowe), jak i o podwójnej szerokości (dla palet). Wszystkie bramki zawierają sprężyny gazowe, zapewniające
ich łatwe i bezpieczne podnoszenie. Konfigurację uzupełnia rozszerzalny segment rolkowy do transportu grawitacyjnego paczek do przyczepy transportowej.

Projekt modernizacji opracowany przez Advance Automated Systems idealnie wpisał się w potrzeby firmy ZyroFisher, umożliwiając zoptymalizowanie skomplikowanego systemu przepływu towarów i zwiększenie jego przepustowości.

Jako doświadczony producent przenośników i integrator systemów, Advance opiera się na znanej w branży 24-woltowej technologii firmy Interroll i jej elementach sterujących, będących kluczowymi elementami rozwiązań systemowych.
Najbardziej energooszczędna i ekonomiczna metoda transportu paczek

Shaun Graham, dyrektor ds. marketingu w Advance Automated Systems, powiedział:
„Modułowa i elastyczna konstrukcja przenośnika beznaporowego Advance SmartLine została zaprojektowana tak, aby zapewnić najbardziej energooszczędny i ekonomiczny sposób dostarczania kartonów bezpośrednio do przyczepy transportowej, a tym samym usprawnić cały system przepływu prac w ZyroFisher.
W systemie zastosowano napędy RollerDrive i karty MultiControl firmy Interroll, będące komponentami o najwyższej w branży jakości wykonania i niezawodności. Jako dostawca innowacyjnych rozwiązań transportowych realizowanych na zamówienie, firma Advance SmartLine ma doskonałą reputację, jeśli chodzi o rozwiązywanie złożonych problemów związanych z transportem towarów. Komponenty firmy Interroll, których używamy, odegrały kluczową rolę w tym sukcesie.”


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest jednym z czołowych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na giełdzie SIX Swiss Exchange od 1997 roku. Dostarcza integratorom systemów i producentom przemysłowym szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: „Rollers” (rolki przenośnikowe), „Drives” (silniki i napędy przenośników), „Conveyors & Sorters” (przenośniki i sortery) oraz „Pallet & Carton Flow” (systemy magazynowe). Rozwiązania firmy Interroll znajdują zastosowanie w systemach pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach oraz w
przemyśle spożywczym, tekstylnym, motoryzacyjnym i innych. Produkty firmy są użytkowane przez takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada globalną sieć 32 przedsiębiorstw o sumarycznym obrocie 401,5 miliona CHF. W 2016 roku zatrudniała 2000 pracowników.


Kontakt (Holding)
Martin Regnet
Global PR Manager
Interroll (Schweiz) AG
Via Gorelle 3| 6592 Sant’Antonino | Switzerland
+41 91 850 25 21
media@interroll.com
www.interroll.com

Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *