Napędy i sterowanie

Założyciel i dyrektor generalny firmy Nidec prezentuje wizje kierunków rozwoju.

By  | 

ZAŁOŻYCIEL FIRMY NIDEC SPOTYKAŁ SIĘ Z PRACOWNIKAMI FIRM CONTROL TECHNIQUES I LEROY-SOMER

Założyciel i dyrektor generalny firmy Nidec odwiedził firmy Control Techniques i Leroy-Somer w celu przedstawienia swojej wizji kierunków rozwoju.

Shigenobu Nagamori, który w 1973 roku w Kioto (Japonia) założył firmę Nidec, 2 i 3 lutego spotkał się z pracownikami firm Control Techniques oraz Leroy-Somer w ich centralach w Newtown w Wielkiej Brytanii oraz Angoulême we Francji. Transmisję wydarzeń mogli obejrzeć pracownicy firm Control Techniques i Leroy-Somer na całym świecie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Pan Nagamori mówił o możliwościach, jakie otwierają się przed obiema firmami, a także o pozytywnym wpływie firmy Nidec w przyszłości. Obecni pracownicy mieli okazję do zadawania pytań dotyczących inwestycji i bezpieczeństwa zatrudnienia oraz zgłaszania propozycji dalszego rozwoju. W wydarzeniu uczestniczył członek Zgromadzenia Narodowego i pierwszy minister Walii, Carwyn Jones, który spotkał się z panem Nagamori w celu omówienia przyszłości firmy Control Techniques w Walii.

Pan Nagamori powiedział: „Miło nam powitać Control Techniques i Leroy-Somer w rodzinie Nidec. Gorąco pragniemy rozwoju obu firm, więc Nidec zobowiązuje się do zapewnienia niezbędnego wsparcia i inwestycji, aby ten cel osiągnąć”.

„Branże, w których są używane silniki elektryczne, a tym samym też napędy, w przyszłości będą stanowić podstawę światowej gospodarki. Nie sposób nie zauważyć wzrostu zastosowań robotów, pojazdów elektrycznych czy dronów. A przecież te wszystkie urządzenia potrzebują silników, a do działania silników niezbędne są napędy. To oczywiste szanse rozwoju dla firm Control Techniques, Leroy-Somer i ostatecznie Nidec”.

„Nasza strategia polega na wdrożeniu systemowych rozwiązań, które pobudzą rozwój. Zatrudnimy i przeszkolimy najzdolniejszych ludzi, a obecnych pracowników zachęcimy do doskonalenia umiejętności”.

„Duży nacisk położymy na prace badawczo-rozwojowe. Jako inżynier zajmujący się badaniami i rozwojem wiem, że właśnie technologia przyniesie sukces naszym firmom”.

„Firmy Control Techniques, Leroy-Somer i Nidec zapewniają sobie wzajemnie doskonały efekt synergii. Współpracując, możemy wprowadzać ulepszenia i urzeczywistnić nasze cele”.

Firma Nidec szczyci się znacznymi osiągnięciami w zakresie ułatwiania rozwoju swoich przedsiębiorstw przez inwestycje w inżynierię, projekty i zasoby. Przedstawiła też klarowną strategię pobudzania rozwoju obu integrujących się firm oraz zapewnienia korzyści klientom przez oferowanie im szerszej gamy produktów i usług.

Produkty firm Control Techniques i Leroy-Somer doskonale uzupełniają ofertę Nidec, co przynosi znaczne korzyści każdej ze stron, a także — co ważniejsze — ich klientom. Połączenie umożliwi firmie Nidec sprzedaż całego asortymentu produktów jako pakietu na wszystkich kluczowych obszarach rynków, a Control Techniques i Leroy-Somer uzyskają w ten sposób dostęp do nowych rynków.

Nidec produkuje silniki elektryczne i związane z nimi elementy, w tym małe silniki precyzyjne, silniki dla przemysłu motoryzacyjnego, zastosowań komercyjnych i przemysłowych, a także silniki i generatory średniego napięcia. Zatrudnia około 140 tys. pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 40 krajach. Aktywnie rozwija swoją działalność, koncentrując się szczególnie na produkcji na potrzeby urządzeń, branży przemysłowej i komercyjnej.

Xavier Trenchant, prezes Leroy-Somer, powiedział: „Jesteśmy dumni z integracji, dzięki której staniemy się największym na świecie, wszechstronnym producentem silników. Połączenie sił pozwoli nam zaspokoić potrzeby i spełnić oczekiwania klientów na całym świecie. Współpracując z tak dynamiczną i wiarygodną firmą, z ufnością patrzymy w przyszłość”.

Scott Anderson, prezes Control Techniques, powiedział: „Uważamy, że połączenie i współpraca z wiodącą w branży marką, która docenia nasze produkty, stanowi dla nas wielką szansę i przyczyni się do rozwoju naszych firm”.


NIDEC CORPORATION
CORPORATE OFFICE: 338 KUZETONOSHIRO-CHO, MINAMI-KU, KYOTO 601-8205 JAPAN
URL: http://www.nidec.com/en-Global/
Nagayasu Masahiro
Phone : +81-75-935-6140
Fax : +81-75-935-6141
ir@nidec.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *