Nowości produktowe

Zawias do cienkich drzwi

By  | 

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zawiasów o model przeznaczony do cienkich drzwi. Nowy produkt nosi oznaczenie CMDX-AL, jest wykonany z metalu i jest dostępny w 6 standardowych wariantach wykonania.

„Większość zawiasów rekomendowanych do cienkich drzwi była dotychczas wykonana z tworzywa. Jedyną dostępną wersją z metalu był zawias CMD-AL. Występował on jednak tylko w jednym wymiarze. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom, jakie są stawiane przez konstruktorów maszyn, w nowym modelu zawiasu CMDX-AL uwzględniliśmy dodatkowe wymiary i sposoby montażu.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Korpus zawiasu CMDX-AL. jest wykonany z anodowanego aluminium, występuje w kolorze czarnym lub naturalnym i jest wykończony na mat. Sworzeń obrotowy wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304, zaś tuleje sworzni z technopolimeru na bazie poliamidu (PA).

Dodatkowo w zestawie z zawiasem dostarczane są samogwintujące wkręty montażowe ze stali nierdzewnej, zapewniające bezproblemowy i trwały montaż zawiasów.

Zawias CMDX-AL jest dostępny w sprzedaży w kilku wersjach standardowych, które pozwalają na montaż zawiasu bez konieczności stosowania np. podkładek dystansowych:

CMDX-AL-P: obie części korpusu na tej samej wysokości.
CMDX-AL-R: część korpusu odsadzona.
CMDX-AL-PS: obie części korpusu na tej samej wysokości, otwieranie w lewo.
CMDX-AL-RS: część korpusu odsadzona, otwieranie w lewo.
CMDX-AL-PD: obie części korpusu na tej samej wysokości, otwieranie w prawo.
CMDX-AL-RD: część korpusu odsadzona, otwieranie w prawo.content_wykonania-standardowe-zawiasu

Zawias składa się z dwóch części o różnych wymiarach (szerokiej i wąskiej) do stosowania w konstrukcjach z cienkimi drzwiami. Kąt obrotu dla tych zawiasów to maks. 185°, pomiędzy -5° i 180° (0° = pozycja, w której dwie wzajemnie powiązane powierzchnie znajdują się w tej samej płaszczyźnie). Nie należy przekraczać kąta obrotu, aby nie przekroczyć wytrzymałości mechanicznej zawiasów. Przykład montażu oraz zakres obrotu zawiasów przedstawia poniższy rysunek.content_zakres-obrotu

 

Więcej informacji dostępnych na karcie katalogowej produktu:

Zawiasy do cienkich drzwi CMDX-AL

Cała grupa produktowa zawiasów w linku poniżej:

Zawiasy Elesa+Ganter


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *