Nowości produktowe

Zdecydowana akceptacja Klientów jeszcze przed wprowadzeniem na rynek szafy VX25

By  | 

Jak sprawić, by najlepsze stało się jeszcze lepsze? Odpowiedź brzmi: słuchać, patrzeć i uczyć się. Efekt: nowy system szaf pełnogabarytowych VX25. Od początku pracy nad nowym produktem kluczową rolę odgrywały naukowe analizy procesów warsztatowych w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, ścisły dialog z klientami oraz doradztwo ze strony rady klientów Rittal.

Przed opracowaniem nowej szafy pełnogabarytowej VX25 Rittal zainicjował trwające rok badania terenowe na trzech kontynentach. Wspólnie z instytutem PMO Usability-Engineering & Organisations-Entwicklung z Monachium przeprowadzono badania terenowe wśród licznych konstruktorów aparatury rozdzielczej i sterowniczej.Badacze dokumentowali pisemnie, na zdjęciach i filmach codzienną pracę firm w Niemczech, USA oraz Chinach – w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. W rezultacie powstało 150 konkretnych wymogów dotyczą-cych nowej szafy, które Rittal uzupełnił również o ustalenia ze współpracującą z firmą Radą Klientów.

Zredukowanie złożoności
Według kierownika projektu w Schubs Steuerungstechnik GmbH – Holgera Mrzyglodzik –zdecydowaną zaletą nowego systemu szaf pełnogabarytowych jest znacznie zmniejszona liczba komponentów montażowych oraz zwiększona funkcjonalność. Zastosowanie w nowym rozwiązaniu kompleksowej, ciągłej siatki wymiarowej 25 mm sprawia, że we wszystkich płaszczyznach i poza granicami szafy zmniejsza się liczba pojedynczych części (około 40% mniej).

Łatwy montaż
Szafa VX25 jest lepsza niż jej poprzednia wersja TS 8 m.in. ze względu na bardziej przyjazny dla użytkownika montaż. Nowy profil ramy z siatką 25 mm jest stosowany kompleksowo co sprawia, że zabudowa szafy stała się znacznie elastyczniejsza. Poza tym istnieje też możliwość łatwiejszego instalowania takich komponentów jak: ściany działowe i grodziowe, osłony zabezpieczenia przed dotykiem (także z tyłu) oraz płyt montażowych od tyłu.
Montaż szafy VX25 nie wymaga wiele czasu oraz nie jest skomplikowany. Dla przykładu montaż i demontaż drzwi możliwy jest bez żadnych narzędzi. Bez narzędzi montuje się również nowy system uchwytów drzwiowych snap-on – kilkoma ruchami ręki.

Różnorodne zastosowania
Zalety są widoczne także w praktyce – szafa VX25 ma bardziej wszechstronne zastosowanie. Dzięki współpracy ze specjalistami z zewnątrz i klientami Rittal mógł opracować nowy system szaf sterowniczych, który od samego początku spotyka się z akceptacją Klientów i montażystów. Głównym celem przy jej tworzeniu był zapewnienie klientom maksimum korzyści.


Dane adresowe firmy Rittal:

Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *