Automatyka i mechanika

Zestaw narzędzi do projektowania serwerów OPC UA w systemach embedded

By  | 

OPC UA embedded toolkit firmy Softing, bazujący na standardzie ANSI C wymaga małej pojemności pamięci i małej mocy obliczeniowej. Czyni go to idealnym nie tylko do opracowywania oprogramowania firmware dla sensorów i innych urządzeń pracujących w terenie, ale również do zastosowań w systemach kontrolnych i I/O o ograniczonych zasobach. Użytkownicy zyskują tu na możliwości wykorzystania gotowych i sprawdzonych funkcji, pozwalających znacznie skrócić czas wprowadzania na rynek swoich projektów. Toolkit wspiera funkcje bezpieczeństwa Nano Embedded Device Server Profile opracowane przez OPC Foundation oraz funkcjonalność publishera ze specyfikacji UA v1.04 (release candidate). Oferuje też wsparcie dla rozwoju funkcjonalności usług do komunikacji klient/serwer.

Hans-Werner Auberg, dyrektor zarządzający z Softing Industrial: “Oferując wsparcie dla modelu OPC UA pub/sub, nowy toolkit znacząco rozszerza opcje wdrożeniowe dostępne dla OPC UA w systemach automatyki. Odnosi się to do aplikacji bez rygorystycznych wymogów pracy w czasie rzeczywistym. Ale opracowanie TSN (Time-Sensitive Networking) jako standardu bazowego dla deterministycznej czasowo komunikacji ethernetowej oferuje obecnie szerszą gamę interesujących opcji wdrożeniowych. Softing Industrial jest tu czołowym innowatorem i pomaga uczynić OPC UA użytecznym również z funkcjonalnością pub/sub w automatyce.”

Toolkit będzie oferowany wyłącznie w postaci kodu źródłowego.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem:
https://industrial.softing.com/en/products/software/opc-development-toolkits.html


Grupa Softing
Softing to grupa kapitałowa (holding) funkcjonująca zgodnie z zasadami i wartościami niemieckiego przedsiębiorstwa klasy średniej ( German Mttelstand). Ze względu na coraz większą wagę przykładaną do pracy oddziałów zagranicznych, firma Softing jest postrzegana jako strategiczny partner również przez globalne korporacje, oferując najnowocześniejsze oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla takich segmentów biznesowych rynku jak produkcja samochodów, przemysł i sieci IT
Grupa Softing, współpracując ściśle z klientami, wykorzystuje standardowe produkty do tworzenia wysokiej jakości indywidualnych rozwiązań wypełniających luki technologiczne. Inteligentna inżynieria Softing umożliwia wdrażanie i poprawę wymiany danych oraz informacji, umożliwiając klientom optymalizację łańcuchów wartości.

Więcej informacji: www.softing.com


ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4
54-620 Wrocław
Polska
GALAZKA Robert
Phone : +48 71 339 0441
Fax : –
robert.galazka@encon.pl


SDS-Automatyka Poplawski Sp. J.
ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wroclaw
Poland
Poplawski Markus
Phone : +48 71 339 0441
Fax : –
markus.poplawski@sds-automatyka.pl


Softing Industrial Automation GmbH
Richard-Reitzner-Allee 6
D-85540 Haar
Stephanie WIDDER
Phone : +49 (89) 456 56-365
Fax : +49 (89) 456 56-399
stephanie.widder@softing.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *