Napędy i sterowanie

Zintegrowany serwomotor i napęd firmy Tolomatic teraz z obsługą protokołu PROFINET

By  | 

Zintegrowany serwomotor i napęd firmy Tolomatic, teraz z obsługą protokołu PROFINET zapewnia łatwą automatyzację prostych systemów sterowania ruchem.

Zintegrowana, małogabarytowa konstrukcja, optymalizacja do systemów liniowych i obrotowych oraz wbudowane konfiguracje dla wszystkich siłowników elektrycznych z oferty Tolomatic pozwalają szybko i łatwo tworzyć systemy przemieszczenia liniowego.

Zintegrowane zestawy serwonapęd/kontroler/silnik ACSI firmy Tolomatic są teraz dostępne z obsługą protokołu PROFINET bazującego na przemysłowych Ethernecie, pozwalając inżynierom projektować łatwe w zastosowaniu i tanie siłowniki elektryczne do aplikacji jednoosiowych. Zestawy te nadają się idealnie jako zamienniki cylindrów pneumatycznych i pozwalają automatyzować dowolne proste systemy sterowania ruchem ze sterownikami Siemens lub innymi obsługującymi protokół PROFINET.

Dzięki wbudowanym konfiguracjom dla siłowników elektrycznych firmy Tolomatic, zintegrowany w ACSI kontroler automatycznie konfiguruje silnik, siłownik, limity bezpieczeństwa i inne kluczowe parametry wewnątrz kontrolera, co ułatwia i przyspiesza integrację. Protokół PROFINET stanowi uzupełnienie dostępnych już w ACSI protokołów EtherNet/IP i Modbus-TCP.

PROFINET jest standardem w sieciach przemysłowych w automatyce. Łączy urządzenia, systemy i komórki, zapewniając większą szybkość i bezpieczeństwo, niższą cenę i wyższą jakość produkcji. Zapewnia łatwą integrację z istniejącymi systemami i sprzętem.

“Dodanie obsługi protokołu PROFINET do dostępnych już wcześniej w ACSI protokołów EtherNet/IP i Modbus-TCP daje producentom OEM elastyczność wynikającą z możliwości współpracy z kontrolerami PLC różnych dostawców przy równoczesnej standaryzacji projektu mechanicznego i siłownika,” powiedział Aaron Dietrich, dyrektor działu marketingu z Tolomatic. “Do tego, dobre osiągi w połączeniu ze stopniem ochrony IP65 czynią ACSI doskonałym wyborem w wielu aplikacjach, w których producent OEM jest w stanie wykorzystać elastyczność wyboru protokołu i sterowania.”

Jako zintegrowany serwomotor i napęd, ACSI zapewnia oszczędność miejsca. Nie zajmuje dużo przestrzeni w szafie sterowniczej, dzięki czemu nadaje się idealnie do modernizacji maszyn oraz jako zamiennik cylindrów pneumatycznych. Dostępny w konfiguracji liniowej i obrotowej, ACSI może być łatwo konfigurowany do jednostek używanych przez użytkownika.

Kontroler ACSI uzyskał certyfikat PI North America (organizacji rządowej PROFINET) zapewniający zgodność ze standardem PROFINET v2.33. Może być implementowany w sieciach czasu rzeczywistego jako urządzenie I/O. Dostępny plik GSDML oraz archiwum bloków danych i bloków funkcyjnych do najnowszych sterowników PLC firmy Siemens ułatwia konfigurację i zapewnia bardzo szybkie wdrożenie w systemach sterujących PROFINET.

Dostępny w dwóch rozmiarach (NEMA 23 i 34) na zakres momentu obrotowego do 1,35 N-m (12 in-lbs), ACSI zawiera standardowe złącza M12, charakteryzuje się stopniem ochrony IP65 oraz został wyposażony w port USB do programowania i podwójny port Ethernet z diodami sygnalizacyjnymi LED ułatwiającymi rozwiązywanie problemów z komunikacją. Wszystkie modele ACSI zawierają cyfrowe linie I/O 24 VDC (4 wejścia/2 wyjścia) i analogowe linie I/O 0…10 VDC/4…20 mA (1 wejście/1 wyjście) do współpracy z rozproszonymi czujnikami i układami logicznymi współpracującymi z siecią. Podwójny port Ethernet z wbudowanym switchem zarządzanym pozwala na łączenie łańcuchowe wielu modułów ACSI, bez pogorszenia wydajności sieci.

Firma Tolomatic może zamontować ACSI na dowolnym siłowniku, skonfigurować go, przetestować i wysłać do klienta pod unikalnym oznaczeniem. Oszczędza to czas, jeśli wziąć pod uwagę konieczność zamawiania wielu elementów oraz tworzy jeden punkt odpowiedzialny za obsługę aplikacji.

Odwiedź blog dotyczący siłowników liniowych firmy Tolomatic – https://www.tolomatic.com/blog


O firmie Tolomatic
Od ponad 60 lat firma Tolomatic pozostaje czołowym dostawcą liniowych siłowników elektrycznych, siłowników pneumatycznych i modułów przeniesienia mocy dla automatyki. Jej szeroka oferta produktowa obejmuje ponadto siłowniki o dużym momencie sterowane serwonapędami, serwomotory i silniki krokowe, napędy silników krokowych i skonfigurowane systemy przemieszczenia liniowego. Elektryczne siłowniki liniowe i siłowniki pneumatyczne znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, w tym w maszynach pakujących, transporcie materiałów, medycynie, przetwórstwie spożywczym, motoryzacji, produkcji półprzewodników i w automatyce. Więcej informacji dotyczących produkowanych przez Tolomatic zintegrowanych zestawów silnik-siłownik z białym pokryciem epoksydowym, dopuszczonych do zastosowań w przetwórstwie spożywczym można uzyskać kontaktując się z firmą Tolomatic pod adresem 3800 County Road 116, Hamel, Minn. Numery telefonów: 763-478-8000 i 1-800-328-2174.
Strona internetowa: www.tolomatic.com.

Tolomatic, Inc.
3800 County Road 116
Hamel, MN 55340-9360
Rauen Mona
Phone : 763-478-8000 / 1-800-328-2174
Fax : –
Mona_Rauen@tolomatic.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *