Wydarzenia

50-lecie Zebra Technologies

By  | 

50-lecie Zebra Technologies: historia innowacji, które pozwalają przedsiębiorstwom zdobyć przewagę na rynku. Zebra Technologies nieprzerwanie wspiera przedsiębiorstwa w procesie cyfrowej transformacji.

Firma Zebra Technologies (NASDAQ: ZBRA), lider na rynku komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych, oferujący również kompleksowe rozwiązania, oprogramowanie i usługi zapewniające widoczność i dostęp do danych dotyczących zasobów firmy w czasie rzeczywistym, obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Firma nieprzerwanie zapewnia organizacjom wsparcie technologiczne w budowaniu konkurencyjności. Od czasu opracowania pierwszych prototypów drukarek w końcu lat 60., Zebra ewoluowała, stając się zaufanym doradcą partnerów i klientów. Firma nieustanne zwiększa innowacyjność swoich rozwiązań, które wspierają cyfrową transformację przedsiębiorstw.

W dobie rozwoju technologii Zebra i jej partnerzy zapewniają klientom przewagę konkurencyjną dzięki optymalizacji wydajności personelu pierwszej linii. W wyniku wdrażania innowacyjnych rozwiązań firmy pielęgniarki mogą spędzać więcej czasu przy łóżku pacjentów i oferować im wyższą jakość opieki, a pracownicy sektora handlu detalicznego mają możliwość lepszego kontrolowania zapasów i finalizowania transakcji w obecności kupującego. Dzięki temu, że Zebra integruje mobilne rozwiązania do druku i rejestracji danych ze złożonymi rozwiązaniami stacjonarnymi, zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne stają się bardziej inteligentnymi środowiskami, w których znacząco wzrastają wskaźniki wydajności produkcji, realizacji i spedycji.

Z dumą świętujemy pół wieku współpracy z naszymi klientami z sektorów handlu detalicznego, e-commerce, produkcji, transportu i logistyki, służby zdrowia, administracji publicznej oraz innych branż – mówi Anders Gustafsson, CEO Zebra Technologies. – Przez te lata przeszliśmy szereg zmian, zbudowaliśmy doskonały fundament i teraz możemy przyspieszyć rozwój naszej strategii. Dzięki sieci wyspecjalizowanych partnerów dostarczamy rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych branż. Pomagamy organizacjom w osiąganiu wyższej wydajności, która pozwala im lepiej funkcjonować i rozwijać się.

Jubileusz 50-lecia to dla firmy kamień milowy, będący owocem koncentracji na kluczowych celach. W czasach, gdy technologia cyfrowa decyduje o tym, jak zmienia się przewaga przedsiębiorstw na rynku, ukierunkowana na cel Zebra zapewnia organizacjom łatwość użytkowania urządzeń oraz ich bezpieczeństwo i wytrzymałość, co ma szczególne znaczenie dla pracowników pierwszej linii. Rozwiązania producenta umożliwiają klientom tworzenie inteligentnych środowisk opartych na przetwarzaniu danych, które lepiej niż tradycyjne systemy rejestracji odzwierciedlają procesy biznesowe. Mobilna praca oparta na technologiach Zebra umożliwia pracownikom optymalizację operacji w ruchu. Odpowiednie połączenie zespołów, zasobów i systemów dostarcza dane i wskazówki, konieczne do podejmowania właściwych decyzji biznesowych w czasie rzeczywistym.

Od chwili powstania Zebra stale wprowadza innowacyjne rozwiązania, zapewniając swoim klientom najwyższy poziom wydajności. Proponowane przez firmę technologie w coraz większym stopniu są efektem osiągnięć w zakresie oprogramowania i usług opartych na danych. Przykładem jest Zebra DNA™, zestaw aplikacji, narzędzi deweloperskich i programów użytkowych obsługujących drukarki, skanery i komputery mobilne z oferty firmy. Wsparciem inteligentnych rozwiązań zapewniających przewagę dla nowej kategorii aplikacji chmurowych, tworzonych przez partnerów Zebra, jest także platforma Savanna®.

Ponad 4400 zatwierdzonych patentów i złożonych wniosków patentowych w USA oraz na świecie świadczy o tym, że Zebra zwiększyła znacząco swoje inwestycje w obszarze technologii przyszłości. Dodatkowym atutem jest przejęcie w ostatnich latach m.in. działu Enterprise firmy Motorola Solutions, a także spółek Xplore Technologies i Temptime. Zebra Ventures, gałąź firmy odpowiedzialna za strategiczne działania inwestycyjne, stale buduje zaangażowanie kapitałowe w spółki we wczesnej fazie działalności, czego najnowszym przykładem jest inwestycja w Locus Robotics.

Działalność firmy spotyka się z wyrazami uznania ze strony wielu liderów branżowych. Jednym z takich wyróżnień jest tytuł Wizjonera w rankingu Magic Quadrant for Indoor Location Services, Global firmy Gartner, który Zebra otrzymuje już drugi rok z rzędu. Firma jest również wyróżniana w międzynarodowych konkursach wzornictwa produktów – czego przykładem jest nagroda wzornicza iF Design przyznana serii drukarek kart ZC100/300. W roku 2019 Zebra po raz czwarty z kolei znalazła się na liście najlepszych pracodawców Ameryki magazynu Forbes. W tym roku podobnie, jak w dwóch ubiegłych latach,  otrzymała 5 gwiazdek w rankingu „2019 Partner Program Guide”, przewodniku magazynu CRN po najbardziej dynamicznych i skutecznych programach partnerskich.

W ramach prowadzonej działalności charytatywnej Zebra troszczy się o przyszłych liderów naukowo-technologicznych: wspiera organizację FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology). Od ponad 20 lat pracownicy firmy są mentorami dla zespołów konstruujących roboty. W tym roku Zebra udostępniła również jedno ze swoich rozwiązań lokalizacyjnych Dart, które pomaga w gromadzeniu w czasie rzeczywistym danych o ruchu robotów. Dzięki niemu zoptymalizowano przebieg rozgrywek w ramach organizowanego przez FIRST turnieju robotyki.

Od momentu wprowadzenia swojej pierwszej drukarki aż po osiągnięcie pozycji lidera w branży Zebra stale współpracuje z partnerami i klientami w obszarze transformacji przedsiębiorstw na pierwszej linii operacji, deklarując pomoc w odkrywaniu przyszłych szans biznesowych w szybszy i bardziej optymalny sposób.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Zebra od 50 lat wspiera organizacje z sektorów takich jak handel detaliczny, produkcja, transport, logistyka, służba zdrowia i administracja publiczna zapewnia przewagę w optymalizacji wydajności personelu i procesów.
  • Firma od lat stale wprowadza na rynek innowacyjne, nagradzane rozwiązania z obszarów komputerów mobilnych, drukarek i skanerów w ramach jedynego w swoim rodzaju ekosystemu kanału partnerskiego.
  • Zebra konsekwentnie wdraża własną strategię, buduje sukces sprzedażowy oraz umacnia swoją pozycję atrakcyjnego pracodawcy, zaufanego globalnego partnera i firmy odpowiedzialnej społecznie.

O FIRMIE ZEBRA

Zebra (NASDAQ: ZBRA) umożliwia firmom z branży handlu detalicznego/ecommerce, produkcji, transportu i logistyki, opieki zdrowotnej i innych sektorów osiągnięcie przewagi w zakresie wydajności. Dzięki współpracy z ponad 10 tysiącami partnerów w ponad 100 krajach firma dostarcza dopasowane do potrzeb branży, kompleksowe rozwiązania, które łączą ludzi, zasoby i dane, pomagając klientom w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Oferowane przez Zebra Technologies rozwiązania podnoszą jakość zakupów, umożliwiają śledzenie i zarządzanie zapasami, a także poprawiają efektywność łańcucha dostaw i opieki nad pacjentem. Zebra znalazła się na liście Najlepszych Pracodawców Ameryki w ciągu ostatnich trzech lat w rankingu Forbes. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę www.zebra.com lub rejestrując się w systemie powiadomienia o nowościach. Firmę można również obserwować na LinkedIn, Twitterze i Facebooku.

ZEBRA i stylizowany wizerunek głowy Zebry są znakami towarowymi należącymi do Zebra Technologies Corporation, zarejestrowanymi w wielu krajach na całym świecie. Wszystkie inne znaki towarowe są własnością ich właścicieli. ©2019 Zebra Technologies Corporation oraz/lub jej oddziały. Wszelkie prawa zastrzeżone.


 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *