IT

Bezpłatny dostęp do oprogramowania pojazdów roboczych

By  | 

Firma Bosch Rexroth udostępnia wszystkim producentom i partnerom dostępne oprogramowanie pojazdów.

Firma Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych bezpłatny dostęp do swojej standardowej oferty oprogramowania BODAS, które umożliwia sterowanie maszynami samobieżnymi. Za pośrednictwem platformy cyfrowej myBODAS partnerzy OEM mogą bez żadnych opłat pobierać zatwierdzone pakiety oprogramowania do różnych zastosowań, aby je przetestować i dostosować do własnych wymagań. Korzystając ze sprawdzonych modułów, mogą oni zaoszczędzić czas, zmniejszyć ryzyko inwestycyjne i obniżyć koszty. Opłaty za oprogramowanie pobierane są tylko wtedy, gdy jest ono używane w procesie produkcji seryjnej. Stosuje się wówczas model płatności, który zapewnia przejrzystość, elastyczność i łatwość obsługi rozliczeń.

Oprogramowanie do sterowania układu hydraulicznego, automatyzacji, łączności czy elektryfikacji odgrywa bardzo ważną rolę na dynamicznie rozwijającym się rynku pojazdów roboczych. Aby z powodzeniem sprzedawać maszyny samobieżne, producenci oryginalnego sprzętu (OEM) muszą tworzyć swoje nowe produkty szybciej, w sposób bardziej efektywny ekonomicznie, zmniejszając równocześnie ryzyko funkcjonalne i finansowe.

Otwarty ekosystem: firma Bosch Rexroth udostępnia całe portfolio oprogramowania dla elektroniki mobilnej za pośrednictwem platformy myBODAS do bezpłatnego testowania i dalszego rozwoju. (Źródło obrazu: Bosch Rexroth)

Otwarty ekosystem: firma Bosch Rexroth udostępnia całe portfolio oprogramowania dla elektroniki mobilnej za pośrednictwem platformy myBODAS do bezpłatnego testowania i dalszego rozwoju. (Źródło obrazu: Bosch Rexroth)

Po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu warunków używania oprogramowania producent lub partner uzyskuje dostęp do odpowiednich modułów oprogramowania aplikacyjnego (AS) BODAS, takich jak eDA dla hydrostatycznych napędów jezdnych. Moduły te są tworzone zgodnie z obowiązującymi standardami i spełniają wymagania z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego. W ten sposób firma Bosch Rexroth pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym różnej wielkości w zarządzaniu coraz bardziej złożonymi procesami rozwoju produktów, zwłaszcza w warunkach ograniczonego dostępu do fachowej wiedzy i zasobów, a także w szybszym aktualizowaniu i rozszerzaniu oferty.

Programiści zatrudnieni w firmach producentów OEM mogą skupić się na wybranych korzyściach dla klientów oraz szybszym udostępnianiu nowych funkcji i maszyn. Mogą również szybciej rozwijać swoje oferty, wykorzystując moduły oprogramowania zatwierdzone dla sprzętu firmy Bosch Rexroth.

Nowe formy współpracy cyfrowej
Dzięki trzem liniom produktów – ASrun, ASopen i ASlib – otwarty ekosystem oprogramowania aplikacyjnego (AS) BODAS jest dostosowany do wymagań programistów oraz specjalistów ds. aplikacji i systemów. Ponadto bezpłatnie dostępna platforma myBODAS zapewnia techniczną podstawę nowoczesnej współpracy cyfrowej. Partnerzy mogą korzystać z elastycznych procesów rozwoju produktów, nie ponosząc początkowych nakładów inwestycyjnych.

Rozwój automatyzacji i rosnące znaczenie oprogramowania
Nasz otwarty ekosystem jest cały czas rozszerzany o standaryzowane moduły z obszerną dokumentacją. Platforma myBODAS oferuje więc zawsze najnowszy zestaw narzędzi do różnych zastosowań związanych ze sterowaniem maszynami samobieżnymi. Zapotrzebowanie na rozwiązania do automatyzacji jest coraz większe, pojawia się też coraz więcej funkcji wspomagających, takich jak ocena ładunku, wykrywanie położenia czy wykrywanie przestrzenne. Wszystko to sprawia, że ekosystem ten jest coraz bardziej atrakcyjną ofertą.


Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 100 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Krzysztof Soboń
e-mail: krzysztof.sobon@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *