Przemysł 4.0

Cognex wprowadza na rynek system wizyjny In-Sight® 3D-L4000

By  | 

Dzięki przełomowej technologii kontrola 3D stała się tak łatwa, jak inspekcja 2D

Cognex Corporation, lider w dziedzinie wizji maszynowej, wprowadza na rynek nowy system wizyjny 3D In-Sight® 3D-L4000. To pierwsza na rynku głowica laserowa 3D pełniąca funkcję smart kamery. Umożliwi to inżynierom szybkie, dokładne i efektywne rozwiązanie szeregu kontroli na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.

“Do tej pory technologia 3D była zbyt kosztowna i skomplikowana” mówi John Keating, 3D Business Unit Manager w firmie Cognex. “Kamera In-Sight 3D-L4000 przełamuje te bariery dostarczając ogromny pakiet prawdziwych narzędzi wizyjnych 3D, czyniąc je tak łatwymi w użyciu, jak wiodące w branży narzędzia wizyjne In-Sight 2D”.

3D-L4000 łączy w sobie opatentowaną, pozbawioną rozbłysków niebieską optykę laserową i najszerszy zakres narzędzi wizyjnych 3D z elastycznością arkusza kalkulacyjnego In-Sight. Rozwiązanie typu “wszystko w jednym” szybko przechwytuje i przetwarza obrazy 3D podczas kontroli na linii produkcyjnej. Umożliwia to użytkownikom umieszczanie narzędzi wizyjnych bezpośrednio na prawdziwym obrazie 3D (point cloud). System 3D-L4000 zapewnia większą dokładność, rozszerzając rodzaje wykonywanych kontroli. Dodatkowo, dzięki wykonaniu inspekcji w technologii 3D, użytkownicy są w stanie od razu doświadczyć, jak narzędzia wizyjne zachowują się na rzeczywistej części.

System wizyjny 3D-L4000 zawiera wszystkie tradycyjne narzędzia pomiarowe 3D, takie jak wyznaczanie płaszczyzn i wysokości. W zestawie znajduje się również zestaw narzędzi 3D zaprojektowanych do przeprowadzania inspekcji w prawdziwej przestrzeni 3D.

Intuicyjny interfejs arkusza kalkulacyjnego In-Sight w szybki i łatwy sposób konfiguruje i prowadzi użytkownika, bez potrzeby znajomości programowania. Usprawnia to integrację i skomunikowanie urządzenia w linii produkcyjnej. Natomiast dzięki połączeniu możliwości narzędzi wizyjnych 2D i 3D w tej samej aplikacji, wdrożenie przebiega sprawnie i szybko.

In-Sight 3D-L4000 jest dostępny w trzech fabrycznie skalibrowanych ustawieniach pola widzenia i idealnie sprawdzi się w wielu branżach, takich jak przemysł spożywczy, produkty konsumenckie, pakowanie, przemysł motoryzacyjny, urządzenia medyczne i elektronika.

Więcej informacji na stronie www.cognex.com/en-pl/In-Sight3D
lub pod numerem telefonu +48 71 71 21 086.


O firmie Cognex Corporation
Cognex zajmuje się projektowaniem, opracowywaniem, produkcją oraz wprowadzaniem na rynek produktów wykorzystujących zaawansowaną technologię wizyjną dającą maszynom możliwość “widzenia”. Produkty Cognex obejmują czytniki kodów, czujniki oraz systemy wizyjne, które są używane w fabrykach, magazynach i centrach dystrybucyjnych na całym świecie, zapewniając jakość w procesie produkcji i dystrybucji.

Cognex jest światowym liderem w przemyśle wizyjnym. Od momentu założenia w 1981 roku firma sprzedała już ponad 2 miliony produktów wizyjnych, co stanowi ponad 7 miliardów dolarów łącznych przychodów. Główna siedziba firmy znajduje się w Natick, Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Cognex posiada także biura regionalne i dystrybutorów w obu Amerykach, Europie i Azji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.cognex.com.

Cognex Poland Sp. z o.o.
Ul. Legnicka 48F
54-202 Wrocław
Poland
Guptill Janina
Phone : +48-71-71-21-086
contact.eu@cognex.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *