Automatyka i mechanika

Duże oknu odczytu poprawia parametry systemu 2-D

By  | 

Pozycjonowanie z maksymalną niezawodnością Duże okno odczytu i większa powierzchnia kodów poprawiają parametry systemu 2-D

System pozycjonowania absolutnego PXV 2-D firmy Pepperl + Fuchs wyznacza nowe standardy, jeśli chodzi o niezawodność i obsługę. Dzięki dużemu oknu odczytu system utrzymuje w polu widzenia wystarczającą liczbę kodów, również podczas przełączania ścieżek i zmian na taśmie kodowej. Precyzyjne pozycjonowanie jest gwarantowane przez cały czas.

Czujniki safePXV i safePGV

Czujniki safePXV i safePGV

Sześcioletnie doświadczenie z systemem PCV pomogło w opracowywaniu nowego systemu PXV. Okno odczytu PXV zostało powiększone do ok. 120 x 80 mm co oznacza, że taśma kodowa Data Matrix zawsze znajduje się w polu widzenia. Montaż i uruchomienie są teraz łatwiejsze, a dostępność systemu jeszcze większa. Okno odczytu ma zwiększoną głębię ostrości, pozwalając na uchwycenie jeszcze większej liczby kodów jednocześnie, a także gwarantuje wykrywanie położenia dzięki wielokrotnej redundancji. W przeciwieństwie do innych systemów dostępnych na rynku, PXV wymaga zwykłych kamer 2D i eliminuje problemy z przełączaniem ścieżek. Aby temu zapobiec, kamery w systemach dwukamerowych mogą otrzymywać odpowiednie sygnały o różnym położeniu w tego typu obszarach.

Pewna ilość zanieczyszczeń na taśmie kodowej jest często nieunikniona podczas codziennej pracy. Z tego powodu, kody PXV zostały powiększone do rozmiaru 15 x 15 mm bez uszczerbku dla rozdzielczości, a “gruboziarnisty” projekt zapewnia, że nie są narażone na zanieczyszczenia. Dzięki pracy w trybie redundantnym, działanie systemu nie może zostać zakłócone w wyniku zniszczenia poszczególnych kodów. Taśma kodowa może być przerwana na odcinku do 80 mm, bez wpływu na jego pracę.

Innowacyjna technologia bezpieczeństwa
safePXV zarządza systemem pozycjonowania za pomocą jednego czujnika. Nowa technologia bezpieczeństwa łączy czytnik 2D z trójkolorową taśmą kodową Data Matrix. Ta specjalna taśma zawiera dwa nakładające się kody Data Matrix w kolorze czerwonym i niebieskim. Czytnik 2D jest wyposażony w dwa kolorowe pierścienie LED – również czerwony i niebieski. Te pierścienie są aktywowane osobno, a następnie odczytują po jednym kodzie Data Matrix. W rezultacie zawsze uzyskiwana jest pozycja bezwzględna, zgodnie z wymogami SIL 3/PL e.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.


Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com


PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *