Logistyka produkcji

FAULHABER Drive Calculator – przydatne narzędzie

By  | 

FAULHABER Drive Calculator to doskonałe narzędzie dla konstruktorów, umożliwiające znalezienie w rekordowym czasie odpowiedniego układu napędowego do konkretnego zastosowania. Jest łatwe w użyciu i funkcjonalne: nowoczesny, przejrzysty interfejs użytkownika został zaprojektowany z myślą o optymalnej użyteczności, podczas gdy pomocne wskazówki dostarczają cennych, szczegółowych informacji.

W celu zwiększenia szybkości obliczeń program wykorzystuje globalne ustawienia wstępne ze wspólnymi wartościami średnimi. Oczywiście domyślne ustawienia można dostosować do indywidualnych potrzeb, np. uwzględniając temperaturę otoczenia, napięcie zasilania czy dostępną przestrzeń.

FAULHABER Screen Drive Calculator © FAULHABER

FAULHABER Screen Drive Calculator © FAULHABER

Odpowiednie rozwiązania są następnie przedstawiane w postaci przejrzystej listy wyników, którą można zawężać za pomocą rozbudowanych filtrów. Narzędzie FDC umożliwia obecnie dokonywanie obliczeń dla siedmiu typów napędów i dwóch trybów pracy.

Strona szczegółowych informacji dla każdego systemu napędowego przedstawia obliczone wartości termiczne i wykresy wydajności, jak również inne ważne informacje i dane. To, co czyni je wyjątkowym, to fakt, że wartości można zmieniać w czasie rzeczywistym i od razu dokonywać ich przeliczenia, a następnie je wyświetlać. Oprócz obliczeń wyświetlane są również odpowiednie elementy sterujące, które uzupełniają system napędowy. Użytkownik może również pobrać wybrane rozwiązania w formacie PDF lub zamówić je bezpośrednio online.


FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 250 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 224 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

www.faulhaber.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *