Diagnostyka

Firmy RS Components i SKF wzmacniają relacje biznesowe

By  | 

Oferta RS wzbogaca się — na początek o nowe łożyska, uszczelnienia i układy przeniesienia napędu firmy SKF.

Firma RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, podpisała nową umowę o dostawy bezpośrednie ze szwedzkim producentem łożysk SKF. Umowa umożliwi firmie RS szybkie rozszerzenie gamy produktów SKF, a przede wszystkim produktów do przenoszenia napędu, łożysk i uszczelnień dla inżynierów konstrukcji przemysłowych i inżynierów zajmujących się konserwacją.

Założona w Göteborgu w 1907 roku firma SKF jest największym na świecie producentem łożysk i jedną z największych spółek w Szwecji, zatrudniającą ponad 44 000 osób na całym świecie. Dostarcza łożyska do wielu zastosowań w przemyśle i motoryzacji, a także jest partnerem rozwojowym i sponsorem zespołu Ferrari Formula One.

Oprócz łożysk, uszczelnień i układów przeniesienia napędu firma SKF produkuje szeroką gamę przemysłowych środków smarnych i układów smarowania, rozwiązań do monitorowania stanu, narzędzi i innych produktów konserwacyjnych.

„Wzmacniając już dobrze ugruntowaną współpracę biznesową z firmą SKF poprzez większe bezpośrednie zaangażowanie, zamierzamy zbudować znacznie szerszą ofertę produktów, które będą dostępne dla naszych klientów”, powiedział Kristian Olsson, wiceprezes ds. przemysłowej automatyzacji i sterowania w firmie RS. „Nasze większe zaangażowanie sprawi, że nasza oferta produktów firmy SKF będzie najmocniejsza w całej Europie”.

Michael Crean, dyrektor ds. sprzedaży przemysłowej w południowo-zachodniej Europie w firmie SKF, powiedział: „Dzięki tej umowie wyraźnie dostrzegamy znaczenie firmy RS w branży dystrybucji. Połączenie możliwości sprzedaży cyfrowej i terenowej zapewnia dodatkową wartość i doskonale uzupełnia istniejących partnerów. Ściślejsza współpraca z firmą RS umożliwi firmie SKF dotarcie do szerszej bazy klientów na wielu rynkach”.


Informacje o RS Components
RS Components, Allied Electronics & Automation, IESA i Monition to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego dystrybutora wielokanałowego przemysłowych i elektronicznych produktów oraz rozwiązań. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, wysyłamy ponad 50 000 paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *