Nowości produktowe

GN 197 – Uchwyty do monitorów

By  | 

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty uchwyty serii GN 197 do monitorów. Uchwyty mają układ otworów zgodny z ogólnoświatowym standardem VESA (Video Electronics Standards Association) oraz są kompatybilne z oferowanymi od lat elementami z grupy łączników i mechanizmów przesuwu.

„Ekrany dotykowe, wyświetlacze, monitory i różnego rodzaju panele sterujące to obecnie standardowe wyposażenie praktycznie każdej maszyny przemysłowej dostępnej na rynku. Dlatego tego rodzaju elementu nie może zabraknąć w naszej ofercie. Co ważne uchwyty GN 197, w połączeniu z innymi elementami z grupy łączników do profili rurowych, można wykorzystywać do tworzenia kompletnych systemów mocowania także przy innych sprzętach.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys. 1 Uchwyt do monitorów serii GN 197

Rys. 1 Uchwyt do monitorów serii GN 197

Budowa uchwytów GN 197
Nowe uchwyty o oznaczeniu GN 197 są wykonane z aluminiowej, szlifowanej płyty oraz wytoczonej tulei łączącej. Oba elementy są ze sobą połączone za pomocą nierdzewnych śrub z łbem stożkowym (Rys. 2). Oferowane uchwyty są dostępne z układem otworów VESA 75 oraz VESA 100. Tuleja łącząca umożliwia połączenie uchwytu z dowolnym łącznikiem do profili w zakresie średnic od 18 do 50 mm.

Rys.2. Budowa uchwytów serii GN 197

Rys.2. Budowa uchwytów serii GN 197

Uniwersalne zastosowanie
Poniżej przedstawione zostały dwie przykładowe konstrukcje stworzone ze wspomnianych standardowych elementów (Rys. 3)
Po lewej widzimy okład mocowany do powierzchni poziomej za pomocą łącznika z płytą czołową GN 163. Na zamocowanej w nim pionowo rurze umieszczony został łącznik przegubowy serii GN 288, na którym z kolei zamocowany jest uchwyt GN 197 wraz z „monitorem”. W punktach zacisku wymagających częstszych regulacji zastosowano zestawy zaciskowe GN 911, które umożliwiają łatwą, niewymagającą użycia dodatkowych narzędzi regulację. W tym konkretnym przypadku przedstawiono układ z możliwością szybkiej regulacji wysokości, obrotu i kąta pochylenia monitora.
Po prawej stronie poniższego rysunku zaprezentowany został układ o analogicznej funkcjonalności, ale mocowany do pionowej powierzchni urządzenia.

Rys.3. Sposoby montażu uchwytów serii GN 197

Rys.3. Sposoby montażu uchwytów serii GN 197

Wykorzystując gotowe produkty firmy Elesa+Ganter użytkownik jest w stanie zrealizować wiele wariantów mocowania i regulacji. Ponadto może w łatwy sposób przymocować do konstrukcji inne akcesoria takie jak: klawiatury lub skanery ręczne (Rys. 4).

Rys.4. Montaż akcesoriów z wykorzystaniem łączników do profili

Rys.4. Montaż akcesoriów z wykorzystaniem łączników do profili

Wykorzystanie uchwytów GN 197 niekoniecznie musi się wiązać z montażem monitorów lub ekranów dotykowych. Produkt ten idealnie sprawdzi się również przy montażu innych podzespołów lub urządzeń. Przykładem może być uchwyt drukarki etykiet montowany do automatycznych regałów magazynowych (Rys. 5).

Rys.5. Uchwyt drukarki etykiet

Podsumowanie
Podsumowując, główną zaletą uchwytów do monitorów serii GN 197 jest układ otworów zgodny ze standardem VESA, dzięki czemu można zamontować do nich praktycznie każdy monitor lub panel dotykowy, powszechnie stosowany przy maszynach lub stanowiskach montażowych. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia uchwytów z łącznikami do profili, co pozwala na zbudowanie bardzo wytrzymałego, indywidualnego układu mocowania i regulacji. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Elesa+Ganter.

Linki do stron katalogowych opisywanych produktów znajdują się poniżej:


ELESA+GANTER®
ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).
ELESA+GANTER® to ponad 75 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 45 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award”, „Compasso d’Oro” w Mediolanie czy „Design Center” w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.
Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.
ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).
Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, a także sklep internetowy znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.
Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w Magazynie dla Konstruktorów na stronie info.elesa-ganter.pl.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *