O Magazynie

Interroll rozbudowuje zakład w Baal

By  | 

Firma Interroll położyła podwaliny pod znaczące rozszerzenie swojego portfolio produktów w zakładzie w Baal-Hückelhoven w Niemczech, niedaleko Düsseldorfu, poprzez nabycie sąsiadującego terenu. Nowa nieruchomość, na której znajduje się już zakład przemysłowy, zajmuje powierzchnię prawie 13.000 metrów kwadratowych. Już w 2022 roku Interroll uruchomi tam nową platformę logistyki i higienicznego przetwarzania żywności, którą będzie konsekwentnie rozbudowywać w kolejnych latach.

“Rozbudowa, która zwiększy naszą powierzchnię produkcyjną w zakładzie o około 40 procent, będzie gotowa do eksploatacji w trzecim kwartale 2022 roku. W ten sposób tworzymy warunki do wprowadzenia innowacyjnych systemów przenośnikowych, zaprojektowanych specjalnie do pracy w sektorach rynkowych o podwyższonych standardach higienicznych, takich jak przetwórstwo żywności,” powiedział Hauke Tiedemann, szef Globalnego Centrum Doskonałości elektrobębnów w Baal. “Dzięki temu nasi klienci w tym ważnym obszarze mogą dalej zwiększać produktywność przy jednoczesnej poprawie warunków higienicznych w systemach przepływu materiałów.”

W ostatnich latach firma Interroll zainwestowała już około 20 milionów euro w zakład w Baal-Hückelhoven. Znajduje się tam również Centrum Projektów Innowacyjnych i Rozwoju Grupy (IPDC) oraz Akademia Interroll, która odpowiada za szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. W Baal jest obecnie zatrudnionych około 240 pracowników Interroll. Najpóźniej do 2025 r. w związku z rozbudową zakładu oraz wzmocnieniem wiedzy specjalistycznej dla klientów z branży spożywczej przybędzie tam około 60 dodatkowych miejsc pracy.

“Tą inwestycją w jeden z naszych najważniejszych zakładów po raz kolejny potwierdzamy długoterminowy kierunek rozwoju, dzięki któremu w nadchodzących latach będziemy nadal zaspokajać zapotrzebowanie naszych klientów na istniejące i nowe rozwiązania. Częścią tej strategii są na przykład oddane niedawno do użytku nowe fabryki w regionie Heilbronn/Heidelberg w Niemczech oraz w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, w przyszłym roku zostanie otwarty nowy zakład w Chinach,” powiedział Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy ds. Produktów i Technology oraz członek Zarządu Grupy Interroll.

Firma Interroll nabyła nowy teren, aby w niedalekiej przyszłości rozszerzyć swoją działalność w zakładzie w Baal w Niemczech.


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do transportu materiałów. Firma została założona w 1959 r. i od 1997 roku jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Interroll dostarcza integratorom systemów i producentom OEM szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: Rollers (rolki przenośnikowe), Drives (silniki i napędy do systemów przenośnikowych), Conveyors & przenośniki i sortery oraz Pallet & Carton Flow (przepływowe systemy składowania). Rozwiązania Interroll znajdują zastosowania w usługach ekspresowych i pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w przemyśle spożywczym, odzieżowym i motoryzacyjnym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wśród użytkowników końcowych firmy znajdują się takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada 34 oddziały o łącznych obrotach około 530,6 milionów CHF i zatrudnia 2300 pracowników (2020).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *