Automatyka i mechanika

Leuze tworzy nowe standardy dla kompaktowych systemów pozycjonowania

By  | 

AMS 100i firmy Leuze jest jednym z najmniejszych laserowych systemów pozycjonowania dostępnych na rynku. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zabudowy urządzeń w ograniczonej przestrzeni.

Laserowy system pozycjonowania AMS 100i wyróżnia się kompaktowymi wymiarami 105 x 68 x 75 mm i martwą strefą wynoszącą zaledwie 100 mm. Dzięki temu można go z łatwością instalować w ograniczonej przestrzeni.

W zautomatyzowanej intralogistyce czujniki wykorzystywane do pozycjonowania muszą w wielu sytuacjach pracować na małej powierzchni: dotyczy to zwłaszcza układnic, pojazdów sterowanych automatycznie, czy systemów podnoszenia ładunków. Nowy czujnik AMS 100i sprosta temu zadaniu bez obniżania wydajności. Dzięki niewielkim wymiarom 105 x 68 x 75 mm jest to jeden z najbardziej kompaktowych systemów pozycjonowania laserowego na rynku. Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie do zastosowań w ograniczonej przestrzeni. Czujniki pracują z bardzo wysoką dokładnością: Dzięki AMS 100i użytkownicy mogą pozycjonować układ z dokładnością do milimetra na odległość dochodzącą do 120 metrów.

Pozycjonowanie aż do samego czujnika
Specjaliści Leuze opracowali czujnik AMS 100i z minimalną martwą strefą, wynoszącą zaledwie 100 mm. Pozwala to na tworzenie aplikacji dla pozycjonowania z dystansem skróconym aż do samego czujnika. Umożliwia to efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Ważne: elastyczna i szybka instalacja oraz łatwe wyrównanie możliwe są dzięki modułowemu systemowi montażu.

Niezawodność w upały i siarczyste mrozy
Modułowy system pozycjonowania laserowego jest dostępny również w wersji AMS 300i. Ten model oferuje zasięg roboczy aż do 300 metrów. Oba warianty spełniają wysokie wymagania dla stopnia ochrony IP65. Opcjonalnie AMS 100i i AMS 300i dostępne są również ze zintegrowanym ogrzewaniem urządzenia oraz optyki. W tym wariancie czujniki mogą być stosowane w niskich temperach do -30°C (bez ogrzewania do -5°C). W gorącym otoczeniu AMS 100i jest przeznaczony do eksploatacji w temperaturach do +60°C.


Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – Sensor People– od ponad 50 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów składa się z wielu rodzajów czujników do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy oraz automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku i ma siedzibę w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest ponad 1200 pracowników – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów. www.leuze.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *