Automatyka i mechanika

Łożyska ślizgowe norelem zapewniają płynność działania maszyn

By  | 

Łożyska ślizgowe firmy norelem zapewniają bezproblemową i wydajną pracę dzięki zdolności do magazynowania oleju smarowego. Asortyment produktów obejmuje kompozytowe i walcowane łożyska ślizgowe, które ze względu na swoją zdolność do samosmarowania i bezobsługowość są przystosowane zarówno do pracy na sucho, jak i w aplikacjach wymagających smarowania.

Oferta gotowych do montażu łożysk ślizgowych jest dostępna w wersjach wykonanych ze stali, brązu, tworzywa sztucznego lub brązu spiekanego. Łożyska ślizgowe z brązu spiekanego firmy norelem to optymalne rozwiązanie do urządzeń pracujących w trybie ciągłym, takich jak silniki elektryczne, wentylatory i urządzenia gospodarstwa domowego.

Marcus Schneck, CEO firmy norelem, podkreśla: – Połączenie materiałów stosowanych w serii firmowych łożysk ślizgowych zapewnia optymalną i praktycznie stałą możliwość poślizgu przy dużej obciążalności i zdolności przewodzenia. Tego typu łożyska są przeznaczone do stosowania w wielu sektorach gospodarki – np. w przemyśle, motoryzacji, służbie zdrowia czy gospodarstwach domowych.

Spiekane łożyska ślizgowe również posiadają rezerwę oleju i oferują samosmarowność: olej smarowy z kapilarnego układu absorpcyjnego jest przenoszony na obracający się wał, a następnie zostaje zaabsorbowany z łożyska ślizgowego, gdy wał jest nieruchomy. W normalnych warunkach pracy dodatkowe smarowanie łożyska nie jest wymagane.

Kompozytowe łożyska ślizgowe firmy norelem są odpowiednie do aplikacji wymagających smarowania, a także do zastosowań, w których występują ruchy obrotowe i oscylacyjne. Tego typu łożyska ślizgowe są wolne od efektu stick-slip (drgań ciernych) i nie absorbują wody, umożliwiając swobodny ruch i precyzję podczas pracy.

Walcowane kompozytowe łożyska ślizgowe wykonane ze stali i brązu spiekanego są szczególnie odpowiednie do pracy bez konieczności smarowania. Płyta nośna z miedziano-cynową podstawą jest chroniona przed korozją, a znajdujący się wewnątrz brąz spiekany w połączeniu z tworzywem PTFE i powłoką smarującą zapewnia płynny obrót.

Łożyska ślizgowe wykazują wysoką odporność chemiczną i są zgodne z europejskimi wytycznymi RoHS. Asortyment norelem jest dostępny z tulejami (również w wersji z połączeniem kołnierzowym) o średnicy wewnętrznej 3-50 mm oraz z podkładkami oporowymi.

Komponenty ślizgowe można znaleźć w uznanym w branży katalogu firmy norelem, THE BIG GREEN BOOK. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Więcej informacji na temat oferty norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl


O firmie norelem
norelem to jeden z najważniejszych globalnych producentów i dostawców standardowych elementów maszyn. Firma dostarcza ponad 60,000 standardowych komponentów do budowy maszyn oraz wiele produktów z zakresu automatyzacji produkcji.
Dziewięćdziesiąt osiem procent pozycji jest dostępnych od ręki z magazynu wraz z ofertą pomocy technicznej na miejscu dla oferowanych produktów.

THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna.
To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych.
Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *