Automatyka i mechanika

Nowa wyszukiwarka ratuje działy utrzymania ruchu

By  | 

Od wielu miesięcy działy utrzymania ruchu w firmach na całym świecie borykają się z istotnym problemem braku części, co przekłada się na opóźnienia i niezrealizowane projekty. Utrata klientów to czubek góry lodowej, która nie topnieje, a kłopoty piętrzą się w szybkim tempie. Z odsieczą nadciąga platforma Automa.Net i nowa wyszukiwarka części automatyki przemysłowej, która staje się smart narzędziem w codzienności specjalistów.

Kiedyś cię znajdę

Słowa popularnej piosenki Reni Jusis, może zanucić niejeden dział zakupów i utrzymania ruchu w firmach produkcyjnych. Podobno w Internecie nic nie ginie i wszystko można znaleźć. Owszem, jednak dla zakupowców z firm przemysłowych w obecnych czasach nie ma chyba gorszego komunikatu jak: produkt niedostępny ; brak w magazynie; czekamy na dostawę.

Wyobraźmy sobie teraz godzinne przeszukiwanie Internetu w celu zakupu konkretnego artykułu, wysyłanie dziesiątek maili z zapytaniem i oczekiwanie na odpowiedź, która nie nadchodzi. Obraz daleki od nowoczesnego Przemysłu 4.0, jaki mają w głowach klienci.

Znane problemy UR

Specjaliści działów utrzymania ruchu z uwagi na przyzwyczajenia, znajomość konkretnego kodu produktu i danego dostawcy, trwają przy nim z nadzieją, że części, których potrzebują, będą dostępne. Problematyczne jest szukanie nowych, często lepszych dystrybutorów, ze względu na czas, jaki musieliby poświęcić na porównywanie ofert, nie tylko pod kątem ceny, ale też parametrów technicznych, dostępności, czasu realizacji zamówienia. Proces jest nieefektywny, wręcz frustrujący, a na większości platform skomplikowany i długotrwały.

Nawet jeśli, wybierzesz kilku dostawców, z którymi chciałbyś nawiązać współpracę, okazuje się, że dane nie były aktualizowane od kilku dni i produktu fizycznie nie ma. Wracamy do punktu wyjścia.

10 milionów produktów pod cyfrowym dachem

Zespół specjalistów, mający doświadczenie w branży, od 2020 roku pracował nad rozwiązaniem problemu, jaki dotyka branżę przemysłową. Stworzył on platformę łączącą funkcję wyszukiwarki i porównywarki dostawców części automatyki przemysłowej z całego świata. Ponad 10 milionów produktów jest dostępnych dla użytkowników w jednym wirtualnym magazynie.

Znaczące firmy są już na Automa.Net

Nowa wyszukiwarka podbija serca zakupowców, jak i największych dystrybutorów. Z platformy korzysta między innymi branża automotiv, w tym niemiecki Volkswagen, IKEA, czy Tetra Pak.

Klienci mają możliwość wyszukania produktów takich brandów jak: Siemens, ABB, Murrelektronik, Phoenix Contact, Rockwell Automation, Schneider Electric, Panduit, Wedmuller, Eaton, Sick, Allen Bradley, Pepperl + Fuchs, OMRON, Pilz, Lenze, Honeywell, Bonfiglioli, Sew Eurodrive, Moeller, Motovario, NORD.

Najlepszą rekomendacją są sami użytkownicy m.in. polska firma PLCconnex:

,,Wyszukiwarka działa bez zarzutu, to istna kopalnia wiedzy. Dzięki tej platformie w jednym miejscu możemy szukać zarówno nowych partnerów biznesowych, jak również podzespołów automatyki i elektroniki przemysłowej. Taka współpraca to czysta przyjemność”. – Katarzyna Kowalczyk, PLCconnex, Polska

Wśród dostawców można wyróżnić firmy z Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii jak; Aserto, PLC City, DreamLand, Polimet, PartTracker i setki innych. To zarówno duże jak i mniejsze hurtownie działające stacjonarnie i cyfrowo. Zamówienia są bezpośrednio przekierowywane do sklepu internetowego i platform zakupowych dostawców.

Automa.Net – test wyszukiwarki

Pokrótce, w kilku krokach wspólnie przejdziemy przez proces zakupowy. Ma być prosto, szybko, najważniejsze informacje powinny być na pierwszym planie tak, aby w racjonalny sposób podjąć decyzję o wyborze dostawcy. Wchodząc na stronę automa.net w oknie wyszukiwania wpisujemy numer produktu, którym jesteśmy zainteresowani. Jeśli szukamy części po raz pierwszy lub nie znamy kodu producenta, możemy posłużyć się wyszukiwaniem nieco bardziej rozszerzonym i wpisać ogólną nazwę jak np. sterownik Siemens.

W zaledwie kilka sekund pojawia się lista dystrybutorów, którzy są w stanie dostarczyć konkretny artykuł i formularz kontaktowy. Wszystko jest scentralizowane w jednym miejscu i aktualizowane na bieżąco przez 3 niezależnie działające algorytmy. Ważne jest również to, że zapytanie możemy wysłać do kilku firm jednocześnie.

Mądry wybór i najważniejsze dane

Wyszukanie specyficznych produktów to dopiero początek, kłopoty zaczynają się, kiedy należy podjąć decyzję o złożeniu zamówienia. Na większości portali wielość informacji jest tak duża, że trudno przez nie przebrnąć, a co dopiero mówić o wyborze. Opisywana w artykule platforma została tak zoptymalizowana, aby użytkownik od razu wiedział, do kogo wysłać zapytanie o cenę i warunki dostawy widząc liczbę sztuk dostępnych na magazynie. To znacznie skraca proces zakupowy i umożliwia podjęcie racjonalnej decyzji.

Bezpieczne zakupy i sprawdzeni dostawcy

Użytkownik może zawężać poszukiwania zgodnie ze swoimi preferencjami jak na przykład kraj, z którego część będzie zamawiana, aby zoptymalizować czas oczekiwania na dostawę. Co ważne, dane adresowe firmy są dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, więc zakupowcy mogą czuć się bezpiecznie, bo wiedzą skąd pochodzi konkretny produkt. Należy być przedstawicielem firmy, która kupuje automatykę przemysłową do dalszej odsprzedaży lub do projektów dla swoich klientów, aby móc założyć konto.

Po wyborze dostawcy lub kilku dystrybutorów, jednym przyciskiem rozsyłane jest zapytanie o konkretny produkt, cenę, czas dostawy, wszystko, czym jestesmy zainteresowani. Maile generowane są bezpośrednio do każdego z dostawców, a odpowiedzi trafiają na firmową skrzynkę nadawcy.

Automa.Net nie ingeruje w dalszy proces przebiegu transakcji, o ile nie pojawią się trudności lub klient sam poprosi o wsparcie.

Wyszukiwarka części automatyki, która działa

Zebraliśmy najważniejsze informacje o wyszukiwarce w formie podsumowania.

1. Pierwsza kwestia, dla niektórych istotna, Automa.Net nie jest powiązana z firmą produkcyjną, czy dystrybutorem. To niezależny podmiot gospodarczy, założony przez doświadczonych profesjonalistów z branży automatyki przemysłowej oraz IT, którzy kilka lat wstecz dostrzegli problem w utrzymaniu łańcuchów dostaw w post pandemicznej gospodarce.

2. Wyszukiwarka działa na autorskich algorytmach, dane są aktualizowane na bieżąco, a użytkownik nie musi znać numeru produktu producenta czy dystrybutora, często wystarczy sama ogólna nazwa komponentu.

3. Intuicyjny interfejs pozwala na dokonanie zapytania do kilku niezależnych dostawców jednocześnie, a oferty cenowe spływają bezpośrednio na skrzynkę nadawcy, co znacznie ułatwia proces zakupowy.

4. Automa nie ingeruje w transakcję zakupową, jednak jeśli pojawią się zastrzeżenia i wątpliwości co do uczciwości dostawców, czy kupujących, wdrażany jest program bezpieczeństwa.

5. I ostatni aspekt, finansowy. Dla działów utrzymania ruchu, logistyków, zakupowców firm produkcyjnych Automa.Net jest całkowicie za darmo. Natomiast, jeśli jesteś dystrybutorem automatyki, integratorem systemów przemysłowych, dealerem części zamiennych – wyszukiwarkę możesz bezpłatnie testować przez 14 dni. Następnie, jeśli zdecydujesz się na kontynuację oraz wdrożenie platformy wybierasz jeden z pakietów abonamentowych i określasz, czy chcesz zintegrować wyszukiwarkę z API swojej organizacji.

Użytkownik wyszukiwarki nie pozostaje sam na platformie. Do dyspozycji jest chat oraz pełne wsparcie zespołu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kierujemy Cię bezpośrednio pod adres www.automa.net

Reasumując, bez względu na cechy, przeznaczenie części automatyki, ta przeglądarka to niezbędne narzędzie dla każdego działu utrzymania ruchu w małych jak i dużych firmach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *