IT

PcVue wprowadza platformę PcVue 16

By  | 

Krok naprzód w sektorach systemów zasilania i inteligentnego budynku, pomocy cyfrowej i bezpieczeństwa cybernetycznego.

PcVue wprowadza na rynek platformę PcVue 16, zaprojektowaną do usprawnienia operacji zdalnych dzięki pomocy cyfrowej oraz wprowadzenia nowych, innowacyjnych funkcji w inteligentnych systemach zasilania i inteligentnego budynku, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa.

Platforma oprogramowania PcVue do monitorowania i sterowania, umożliwia użytkownikom tworzenie aplikacji z zakresu kontroli nadzorczej, akwizycji danych (SCADA), IoT oraz interfejsu człowiek-maszyna (HMI). Obecna na rynku od ponad 40 lat, jest obecnie wykorzystywana w ponad 80000 aplikacji na całym świecie.
Dzięki nowo wprowadzonym funkcjom, PcVue 16 stanowi solidną, niezawodną, innowacyjną i bezpieczną platformę, wyprzedzającą produkty konkurencyjne.

Cyfrowa pomoc zwiększa efektywność

PcVue 16 wspiera operatorów dyspozytorni i operatorów mobilnych dzięki pomocy cyfrowej, obejmującej smart boty do interaktywnych instrukcji, automatycznych raportów i dostępu do ekspertów merytorycznych. Ten pełen zestaw usług cyfrowych zapewnia operatorom dostęp do zasobów ich organizacji, co ułatwia podejmowanie przemyślanych decyzji. Operatorzy mogą konsultować się z ekspertami, uzyskiwać dostęp do niezbędnych dokumentów i przesyłać swoją pracę w czasie rzeczywistym, dostarczając istotnych informacji do analizy i przyszłego planowania.

Innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych budynków

Najnowsza wersja PcVue umożliwia usprawnienie funkcjonowania budynków w celu optymalizacji zużycia energii oraz zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, wykorzystując funkcje monitorowania wideo, kontroli dostępu i wykrywania włamań. Wykorzystano tu najnowocześniejsze modelowanie informacji o budynku (BIM) do trójwymiarowego renderowania obiektów i kampusów.

PcVue 16 daje możliwość płynnej integracji z kamerami OnVif lub strumieniem RTSP. W przypadku operacji BIM jest zgodny z plikami IFC i zawiera w pełni funkcjonalną wbudowaną przeglądarkę BIM z animowanymi wartościami pól w czasie rzeczywistym, oferując pierwszą ścieżkę do cyfrowego bliźniaka.

Gotowe rozwiązania dla fotowoltaicznych i elektrycznych stacji ładowania

PcVue 16 obsługuje również aplikacje do monitorowania i kontroli stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wspiera otwarty protokół OCPP (Open Charge Point Protocol) do monitorowania dowolnej stacji ładowania. Ponadto, dostępna jest aplikacja mobilna EV-smart, pomagająca kierowcom w procesie ładowania EV oraz funkcja Smart Charging do globalnej optymalizacji mocy.

Ponieważ branża elektroenergetyczna rozwija się w kierunku korzystania z odnawialnych źródeł energii, PcVue 16 oferuje zestaw aplikacji do monitorowania systemów fotowoltaicznych, pozwalających na skrócenie czasu wdrożenia systemów monitorowania i kontroli przez operatorów.

Cyberbezpieczeństwo
Różnorodność systemów, konwergencja technologii operacyjnych (OT) i informacyjnej (IT) oraz mnożenie się cyberataków stanowią potencjalne zagrożenia dla nadzorowanych obiektów krytycznych. Właśnie dlatego PcVue 16 wzmacnia funkcje cyberbezpieczeństwa, takie jak integracja PKI i zawiera sterownik OPC UA Client zwiększający bezpieczeństwo architektury systemu.


O platformie PcVue
Nasza platforma PcVue umożliwia partnerom i użytkownikom końcowym tworzenie aplikacji integrujących najnowsze technologie. Nasze rozwiązania pomagają obniżyć klientom koszty produkcji i zwiększyć produktywność. Wykorzystujemy naszą techniczną różnorodność, aby zapewnić wysoki poziom wsparcia i zaoferować rozwiązania odpowiadające różnym potrzebom i rynkom na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.pcvuesolutions.com.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *