IT

Red Hat Virtualization: Teraz i w przyszłości

By  | 

Z przyjemnością informujemy, że Red Hat Virtualization 4.4, najnowsza wersja profesjonalnego rozwiązania do wirtualizacji dla tradycyjnych maszyn wirtualnych (VM), jest już dostępna. Mimo, iż strategia wirtualizacji zmierza w kierunku technologii chmurowych, to Red Hat Virtualization wciąż zapewnia firmom możliwość wdrażania, konfigurowania i zarządzania infrastrukturą IT w tradycyjnej formie. Najnowsza wersja Red Hat Virtualization została przeniesiona do systemu Red Hat Enterprise Linux 8.2 i oferuje lepszą integrację z OpenShift. Tym samym powstało rozwiązanie, które może być początkiem nowej generacji aplikacji w chmurze.

Od tradycyjnego modelu do chmury – wirtualizacja tu i teraz
Red Hat ma wyjątkową zdolność do dostarczania rozwiązań wirtualizacyjnych zarówno dla aplikacji tradycyjnych, jak i kontenerowych. Dzięki serii Virtualization jest w stanie dalej angażować się w dostarczanie klientom solidnych i stabilnych narzędzi do wirtualizacji centrów danych w oparciu o KVM.

Czerpiąc z systemu RHEL 8, Red Hat Virtualization 4.4 kontynuuje dostarczanie użytkownikom wszelkich udogodnień w zakresie stabilności, wydajności i bezpieczeństwa, dzięki którym kluczowe zadania biznesowe mogą być realizowane na najwyższym poziomie. Virtualization 4.4 to jeszcze więcej możliwości, które ułatwiają zarządzanie dużym środowiskiem wirtualnym. W ramach aktualizacji została poprawiona dostępność do danych o wydajności i pojemności wszystkich fundamentalnych zasobów przedsiębiorstwa, które teraz są lepiej widoczne dzięki nowym dashboardom Hurtowni Danych (DWH). Daje to dostęp do wymiernych wyników wraz z unikalnymi analizami i trendami, jak również dostarcza dane o aktualnym stanie sprzętu. Do istotnych ulepszeń należy dodać także łatwiejszą konfigurację sieci za pomocą NetworkManagera.

Dodatkowo niedawno została ogłoszona wirtualizacja z Red Hat OpenShift Virtualization, stanowiąca kluczową funkcję platformy OpenShift. Jej celem jest pomoc organizacjom w przełamaniu barier związanych z aplikacjami pomiędzy infrastrukturą tradycyjną, a chmurową oraz rozszerzenie kontroli nad tymi rozproszonymi zasobami. Red Hat Virtualization 4.4 może teraz zarządzać maszynami wirtualnymi w systemie OpenShift poprzez OpenShift Virtualization, pomagając klientom modernizować ich wdrożenia na platformie Kubernetes. Dzięki dodaniu automatyzacji full-stack w Red Hat OpenShift 4.5, wdrożenie klastra OpenShift na istniejącej infrastrukturze Red Hat Virtualization 4.4 jest jeszcze łatwiejsze.

Red Hat oferuje również Rozwiązania Migracyjne, które umożliwiają wygodne przejście z maszyn wirtualnych do kontenerów. Więcej informacji o Red Hat Virtualization 4.4 znajduje się na TEJ stronie.

Autor: Peter Lauterbach

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *