Logistyka produkcji

Sprężarki ELGi serii EG pozwalają utrzymać ciągłość głównych operacji

By  | 

Firma Granlund Tools AB wykorzystuje sprężarki ELGi serii EG do energooszczędnego dostarczania sprężonego powietrza do swojego zakładu w Eskilstuna w Szwecji

ELGi Compressors Europe, filia jednego z wiodących na świecie producentów sprężarek powietrza, ELGi Equipments Limited, ma zaszczyt powiadomić, że firma Granlund Tools AB, jeden z czołowych producentów narzędzi precyzyjnych, wykorzystuje śrubową sprężarkę powietrza ELGi EG37 VFD (z napędem o zmiennej częstotliwości), która zaspokaja stałe zapotrzebowanie na sprężone powietrze, które ma krytyczne znaczenie dla produkcji. Firma Granlund Tools AB wybrała sprężarki ELGi serii EG głównie ze względu na następujące cechy:

  • Wyższa niezawodność i brak problemów — sprężarki serii EG są przeznaczone do pracy w zakresie skrajnych temperatur i wilgotności powietrza.
  • Wysokiej sprawności moduł śrubowy — moduły śrubowe ELGi wykorzystują własnej konstrukcji wirniki o profilu η-V, z kombinacją 4/5 krzywek, przeznaczone do pracy z optymalną prędkością. Ta wyjątkowa konstrukcja
    obniża straty ciśnienia i podnosi sprawność.
  • Cicha praca dzięki niskiej prędkości pracy optymalizowanej przez napęd o zmiennej częstotliwości (VFD).
  • Niższe koszty eksploatacji — zwiększona trwałość i wydajność dzięki mniejszej liczbie części poruszających się z prędkością roboczą.

This slideshow requires JavaScript.

Kierownik produkcji firmy Granlund Tools AB Roger Scherberg mówi: „Niezawodność, sprawność energetyczna i niski poziom hałasu stanowiły dla nas główne kryteria wyboru nowej sprężarki powietrza, mającej sprostać potrzebom naszej produkcji. Nasze procesy produkcyjne wymagają niezawodnego źródła sprężonego powietrza, aby tworzyć wysokiej jakości opłacalne rozwiązania narzędziowe dla przemysłu na całym świecie. Sprężarka EG37 z napędem o zmiennej częstotliwości spełnia
wszystkie nasze oczekiwania już od kwietnia 2020 r. Urządzenie wraz z przedłużoną gwarancją oraz doświadczenie regionalnego przedstawiciela ELGi, firmy Segelborgs Industries Service AB zapewnia bezproblemową eksploatację, dzięki czemu możemy się skupić na spełnianiu potrzeb naszych klientów”.

Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu i obecności przedstawicielstw handlowych w ponad 30 krajach na całym świecie firma Granlund zapewnia sprawdzone rozwiązania techniczne, w tym szeroką gamę wysokiej jakości narzędzi skrawających z węglików spiekanych i stali szybkotnącej (HSS), takich jak pogłębiacze, nawiertaki, narzędzia z wkładkami indeksowanymi i rozwiertaki. Produkty firmy Granlund mają certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001 i są oferowane wraz z silnym lokalnym zapleczem technicznym, spełniając jednocześnie różnorodne oczekiwania klientów, którzy do swoich zastosowań wymagają
wysokiej jakości i precyzji.

„Znacznie poprawiliśmy warunki pracy naszych kolegów w hali produkcyjnej, wymieniając starą i dość hałaśliwą sprężarkę na model ELGi serii EG. Wyższa sprawność i niższe zużycie energii przyczyniły się również do zmniejszenia naszego śladu węglowego. Podsumowując, była to bardzo rozsądna decyzja biznesowa z naszej strony” – powiedział Roger Scherberg.

Dyrektor Regionalny ds. krajów skandynawskich firmy ELGi Europe Tord Sandberg mówi: „Od ponad 60 lat ELGi projektuje światowej klasy produkty, zapewniając klientom najkorzystniejsze w swojej klasie koszty eksploatacji i najwyższą dostępność. Śrubowe sprężarki powietrza ELGi serii EG to energooszczędne źródło funkcjonowania różnych branż przemysłu. Urządzenia te zostały opracowane z myślą o potrzebach użytkowników końcowych. Wysokiej sprawności moduł śrubowy z precyzyjnym dopasowaniem wirnika, a także 3-stopniowa separacja OSBIC (separacja oleju przez działanie uderzeniowe i odśrodkowe) zapewniają najwyższą w swojej klasie efektywność energetyczną. Oprócz solidnego i niezawodnego urządzenia, które sprawdzi się nawet w skrajnych warunkach pracy, użytkownik otrzymuje również jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów gwarancji w branży. Nasze programy gwarancyjne zapewniają klientom bezproblemową eksploatację, dzięki czemu mogą skupić się na tym, co robią najlepiej”.

Od ponad 20 lat sprężarki śrubowe powietrza z serii EG pomagają światowym markom w osiąganiu celów dotyczących wydajności i jednoczesnego obniżenia kosztów eksploatacji. Dowiedz się więcej o produktach z serii EG firmy ELGi tutaj.


O firmie ELGi 
ELGi Compressors to globalny producent sprężarek powietrza, prowadzący działalność w prawie wszystkich krajach europejskich, z szeroką gamą innowacyjnych i doskonałych technologicznie systemów sprężonego powietrza. ELGi konsekwentnie dąży do tego, aby klienci osiągali swoje cele produktywności przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów posiadania. ELGi oferuje pełną gamę rozwiązań sprężonego powietrza, od smarowanych olejem i bezolejowych sprężarek śrubowych, smarowanych olejem i bezolejowych sprężarek tłokowych, sprężarek odśrodkowych, po uzdatnianie sprężonego powietrza: osuszacze, filtry i dodatkowe akcesoria. Portfolio ponad 400 produktów firmy znalazło szerokie zastosowanie w różnych branżach. Więcej informacji na temat organizacji i jej produktów można znaleźć na stronie https://www.elgi.com.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *