Energetyka

System magazynowania energii o mocy 3 MW uruchomiony na stadionie Johan Cruijff ArenA

By  | 

Firma Eaton ogłasza oddanie do użytku największego systemu magazynowania energii dla budynku komercyjnego w Europie, wykorzystującego baterie nowe oraz second-life pochodzące z pojazdów elektrycznych, zainstalowanego na stadionie Johan Cruijff ArenA w Amsterdamie.

Ten wyjątkowy projekt jest wynikiem współpracy wielu firm: Nissan, Eaton, BAM, The Mobility House i Johan Cruijff ArenA, wspieranych przez Amsterdamski Fundusz Klimatyczno-Energetyczny (AKEF) oraz Interreg.

System magazynowania energii o mocy 3 MW zapewnia bardziej niezawodne i wydajne dostawy i zużycie energii dla stadionu, jego gości, sąsiedztwa i holenderskiej sieci energetycznej. System magazynowania energii, łączący w sobie zasilacze UPS firmy Eaton i równowartość baterii dla 148 samochodów Nissan LEAF, nie tylko zapewnia bardziej zrównoważony system energetyczny, ale również pozwala na dalsze wykorzystanie baterii z pojazdów elektrycznych.

„Dzięki takiemu systemowi magazynowania energii stadion będzie mógł inteligentniej wykorzystywać swoją własną, zrównoważoną energię, a jako przedsiębiorstwo Amsterdam Energy ArenA BV będzie mógł ją także odsprzedawać.”, mówi Henk van Raan, dyrektor ds. innowacji w Johan Cruijff ArenA. „Stadion ArenA dysponuje ogromną ilością energii, nawet podczas przerw w dostawie prądu. W rezultacie przyczynia się on do stabilności holenderskiej sieci energetycznej. Stadion Johan Cruijff ArenA to jeden z najbardziej wytrzymałych stadionów na świecie, jest także liderem we wprowadzaniu inteligentnych innowacji, takich jak ten wyjątkowy system magazynowania energii.”

„System magazynowania energii w Johan Cruijff ArenA prezentuje specjalistyczną wiedzę firmy Eaton w zakresie rozwiązań zarządzania energią.”, mówi Frank Campbell, Prezes Sektora Korporacyjnego i Elektrycznego firmy Eaton w regionie EMEA. „Zaprojektowaliśmy taki system magazynowania energii specjalnie z myślą o potrzebach stadionu Johan Cruijff ArenA. Proces ten obejmował zaprojektowanie układów energoelektronicznych, integrację modułów baterii z pojazdów elektrycznych oraz dopasowanie innowacyjnego rozwiązania do istniejącej infrastruktury stadionu. Jestem niezmiernie dumny z wyników tego projektu i cieszę się, że stadion Johan Cruijff ArenA jest teraz bardziej energooszczędny i zarządza swoją mocą w sposób zrównoważony, bezpieczny i niezawodny.”

 

This slideshow requires JavaScript.

Elastyczna pojemność magazynowa energii:

System magazynowania energii odgrywa ważną rolę w równoważeniu podaży i popytu na energię w strukturze stadionu Johan Cruijff ArenA. Łączna pojemność systemu magazynowania energii wynosi 3 MW, co wystarcza na zasilenie kilku tysięcy gospodarstw domowych. Dzięki takiej wydajności energia wyprodukowana przez 4200 paneli słonecznych zamieszczonych na dachu stadionu ArenA może być również magazynowana i wykorzystywana w optymalny sposób. System magazynowania energii zapewnia zasilanie gwarantowane, zmniejszając zużycie agregatów prądotwórczych oraz odciąża sieć energetyczną, stabilizując szczytowe zapotrzebowanie na energię, które występuje np. podczas koncertów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2017 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 20,4 mld USD. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 98 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.

Stadion Johan Cruijff ArenA

Stadion Johan Cruijff ArenA jest ważnym obiektem i znajduje się w czołówce najlepszych międzynarodowych stadionów wielozadaniowych. Jest on domowym stadionem drużyny AFC Ajax i sceną występów holenderskiej kadry narodowej, dużych koncertów, imprez tanecznych i spotkań biznesowych. Johan Cruijff ArenA jest odwiedzany co roku przez ponad dwa miliony osób. Stadion Johan Cruijff ArenA zapewnia wspaniałe wrażenia dla publiczności. Johan Cruijff ArenA wraz ze swoimi partnerami oferuje usługi i udogodnienia na najwyższym poziomie i stale pracuje nad stworzeniem niezapomnianych wrażeń dla kibiców na stadionie i wokół niego.

Inicjatywa Amsterdam Innovation Arena

Nowy system magazynowania energii na stadionie Amsterdam Arena i powiązane z nim przedsiębiorstwo, Amsterdam Energy ArenA BV, są członkami programu innowacyjnego prowadzonego przez inicjatywę Amsterdam Innovation Arena, w którym na stadionie przyszłości współpracują ze sobą instytucje naukowe, rządy państw i firmy takie jak BAM, Nissan, Eaton i The Mobility House.

Stadion i jego okolice funkcjonują jak Laboratorium, punkt testowania innowacji w praktyce. Innowacyjne koncepcje i pomysły, jak również sprawdzone rozwiązania w dziedzinie budowy stadionów, zarządzania nimi i ich eksploatacji, trafią na stadiony, tereny sportowe i rekreacyjne na całym świecie za pośrednictwem działu konsultingowego Johan Cruijff ArenA International. Partnerami Amsterdam Innovation Arena są: Johan Cruijff ArenA, Amsterdam City Council, Amsterdam Smart City, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, Signify, Nissan, Eaton, Honeywell oraz BAM.


Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o., Biuro Warszawa,
ul. Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa
Tel: +48 22 320 5050,
Email: pl-warszawa@eaton.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *